Galetin teisest isikunäitusest: Arvasin, et ei saagi sellega hakkama!

Galetin teisest isikunäitusest: Arvasin, et ei saagi sellega hakkama!

22. mail avati Rotermanni kvartalis Indrek Galetini esimese palju kõmu tekitanud isikunäituse “Amour – Vahet pole” eri “Amour – Lemmikloomade eri”, mille tarbeks poseerisid seekord alasti viisteist Eesti tuntud inimest koos erinevate loomadega.

22. mail avati Rotermanni kvartalis Indrek Galetini esimese palju kõmu tekitanud isikunäituse “Amour – Vahet pole” eri “Amour – Lemmikloomade eri”, mille tarbeks poseerisid seekord alasti viisteist Eesti tuntud inimest koos erinevate loomadega.

Kuidas oled rahul oma teise näitusega?
“Amour – Lemmikloomade eri” on minu kolmas isikunäitus ja teine heategevusnäitus “Amour” seeriast. Fotosessioonid olid väga põnevad ning lõpptulemus tuli palju parem, kui algul loota julgesin. Võrreldes inimeste pildistamisega, on loomade pildistamine palju keerulisem. Kogu projekti vedasin üksinda ja abilisi oli see kord palju vähem. Ainuüksi see, kuidas ja kust loomi saada, oli kogemus omaette.

Kui palju see erineb esimesest?

Kogu näituse tegemine ja ettevalmistamine oli väga töömahukas ettevõtmine ning teostus palju keerulisem kui esimene. Kindlasti erinevad fotod, sest see kord panustasin värvidele, meigile, soengule ja ehetele. Samuti on teistsugune ja unikaalne ka trükitehnoloogia. Pildid trükiti ArtPrint trükikojas kõrgekvaliteetsele läikivale fotopaberile ja seejärel kleebiti värvitu kahepoolse liimiga akrüülklaasist plaadi tagaküljele. Fotoakrüül toob esile pildi ilusad värvid ja loob kirka ruumilise efekti.

Käisid vahepeal Moskvas Eurovisioonil ja tagasi tulles avasid kohe näituse. Kuidas sa kõigega toime tulid?
Jah, vahepeal kuhjusid kõik tööd üksteise otsa, et kartsin et ma ei jõua kõike valmis. Palju energiat ja aega võttis ka Eurovisiooni lauluvõistlus, kus olin EBU (Euroopa Ringhäälingute Liit) ametlik fotograaf. Päeval tegin Eurovisiooni ametliku kodulehe eurovision.tv jaoks pilte, öösel parandasin näituse pilte ja ajasin e-maili teel avamisega seotud asju. Paljud asjad said korda peaaegu viimasel sekundil, näiteks saabusid trükisoojad näitusekataloogid pool tundi enne avamist. Õnneks jõudsin kõik valmis ja näituse avamine läks suurepäraselt!

Kas on kavas ka järgmine aasta uus projekt teha? Kui jah, siis mis teemal?

Arvan, et see on minu viimane “Amour” teemaline heategevusnäitus. Ideid ja unistusi on küll väga palju, aga ei tea kas suudan kõiki neid ellu viia. Eks siis paistab kui õige aeg on käes, ei hakkaks neid siin liiga vara lahkama.

Kui palju raha loodad koguda sel aastal?
Eelmisel aastal kogusin heategevuseks Aids´i ennetuskeskusele 123 000 krooni. Kardan, et majandussurutise tõttu ei suuda ma see kord eelmise aasta summat üle trumbata. Igal juhul ei ole tähtis see rahasumma, vaid juhtida inimeste tähelepanu sellele, et kõikidel loomadel pole elus hästi läinud, kuid tänu heade inimeste abile ja mõistvale suhtumisele saab nende elu paremaks muutuda.

Näitus on kõigile huvilistele Rotermanni kvartalis üleval kaks nädalat. Kõik fotod pannakse koostöös Osta.ee´ga kaheks nädalaks oksjonile ja juba 20. juunil toimub restoranis Dominic oksjoni ametlik lõpetamine. Samal üritusel saab jälgida ka oksjoni kulgu ja anda viimaseid panuseid. Oksjoni müügitulu annetab Indrek kodutute loomade heaks.

 

Leemet Prits

Buduaar.ee tegevtoimetaja