Geiaktivist Lisette Kampus: ma ei kingi kunagi mitte kellelegi raamatut niisama!

21 kommentaar
Geiaktivist Lisette Kampus: ma ei kingi kunagi mitte kellelegi raamatut niisama!

Eesti tuntuim geiaktivist Lisette Kampus on tubli ning edukas naisterahvas, kes julgeb unistada suurelt ega karda oma mõtteid avalikkuse ees välja öelda. Tempoka elu kõrvalt leiab ta aega ka enda jaoks, mille tihti veedab raamatute seltsis. Uurisime, milliseid teoseid meeldib talle kõige enam lugeda ja mis on raamat, mille endale viimati ostis.

Eesti tuntuim geiaktivist Lisette Kampus on tubli ning edukas naisterahvas, kes julgeb unistada suurelt ega karda oma mõtteid avalikkuse ees välja öelda. Tempoka elu kõrvalt leiab ta aega ka enda jaoks, mille tihti veedab raamatute seltsis. Uurisime, milliseid teoseid meeldib talle kõige enam lugeda ja mis on raamat, mille endale viimati ostis.

Raamatuid ostab Lisette endale tihti, viimasel ajal lausa rohkemgi kui kunagi varem, sest on ju käimas lugemisaasta. „Viimane ost raamatupoest oli itaalia keele õpik, sest mõtlesin, et võiks omal käel ühe uue keele juurde õppida,“ räägib naine. Ilukirjanduslik teos, mis sai Lisettel viimati läbi loetud, oli Tõnu Õnnepalu „Paradiis,“ mida oli tema ema soojalt soovitanud. „Seda kiitis mu ema, usun, et põhjusega,“ leiab ta.

Raamatute žanri valik sarnaneb Lisette jaoks filmidega: meeldivad sünged, suured, märkiderohked ning tähenduslikud teosed. „Erilised lemmikud on raamatud, mille tegevus leiab aset Viktoria-aegsel Inglismaal. Vaieldamatu lemmik on aga Terry Pratchett, ent teisi autoreid samast žanrist ei suuda ma kohe üldse lugeda, ei meeldi,“ tunnistab kaunitar.

Ette on tulnud ka juhtumeid, kus on teoses tulnud pettuda, kuid Lisette leiab, et see käib asjaga paratamatult kaasas. „Viimane pettumus oli üks „Mina“ sarja raamat, kuna olin just lugenud kaks väga head sama sarja teost, seega ootasin ka tollest midagi erilist. Tuli välja, et see oli hoopiski üks võrdlemisi kuiv reisijuht, mitte „Mina“ lugu,“ meenutab ta. Siinkohal täpsustab Lisette, et see ei tähenda, et raamat oleks olnud halb, kuid tema enda ootus oli teine.

Teatavasti peetakse raamatut ka üheks parimaks kingituseks, mida teistele kinkida. Lisette arvates on raamat, mis lugejat ennast kuidagi vaimustab või puudutab, kahtlemata ka hea kink! Muidugi on raamatute ostu juures ka erandeid, siinkohal toob ta ühe nendest välja, mida ta kohe üldse mitte ei salli. „Näiteks ma ei kannata, kui jõulude vms ajal minnakse poodi inimeste nimekirjaga, ostetakse sama arv raamatuid ja siis pärast jagatakse enam-vähem ära, kes millise saab. Ma ei kingi kunagi mitte kellelegi raamatut niisama,“ räägib Lisette Buduaarile.

 

 

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja