Gerly Tinn elust Londonis!

Gerly Tinn on tuntud moekunstnik ja stilist, kes on stiliseerinud paljusid Eesti staare ja muusikale. Gerly läks eelmisel aastal tegema magistrikraadi Londoni College of Fashionisse. Buduaar uuris, mida ta täpsemalt seal õpib ja vabal ajal teeb ning mis moel erinevad Londoni mehed kodustest.

"Valisin London College of Fashioni selleparast, et siin saab keskenduda ainult kostüümile, " räägib Gerly. Õpingud kestavad seal 1,5 aastat ning on üsna intensiivsed, seega peale kolumni kirjutamise ajakirjale "Mood" muuks tööks aega Gerlyl ei jää. 

 

Gerly Tinn on tuntud moekunstnik ja stilist, kes on stiliseerinud paljusid Eesti staare ja muusikale. Gerly läks eelmisel aastal tegema magistrikraadi Londoni College of Fashionisse. Buduaar uuris, mida ta täpsemalt seal õpib ja vabal ajal teeb ning mis moel erinevad Londoni mehed eestimaistest.

“Valisin London College of Fashioni selleparast, et siin saab keskenduda ainult kostüümile, ” räägib Gerly. Õpingud kestavad seal 1,5 aastat ning on üsna intensiivsed, seega peale kolumni kirjutamise ajakirjale “Mood” muuks tööks Gerlyl aega ei jää. Kooli sisseastumiseks tuli kõigepealt saata väike portfoolio ja essee etteantud teemal ja pidi ka tegema IELTS testi. See oli esimene etapp, teine etapp oli vestlus kursusejuhatajaga ja siis teatati sissesaajad. “Hetkel olen küll oma rahvuse ainus esindaja sel kursusel,” teatab Gerly.

Kui võrrelda Inglismaa ja Eesti kõrgharidust siis lausub Gerly: “Inglismaal antav haridus on akadeemilisem ning kõik liigutused peavad olema põhjendatud – Its all about refereces!” Kui aga kõrvutada Londonit Tallinnale, siis Gerlyle meeldib, et seal toimub palju ja näed palju. Lisaks uued kogemused, lähenemisnurgad ja väga palju põnevaid kunstnikke.

Kui rääkida Eesti vs Inglimaa meestest, siis Gerly ütleb: “Ma ei oska sellele küsimusele vastata, kuna puuduvad kogemused ja põhiliselt keskendun koolile. Aga siin on nii palju erinevaid rahvusi ja rasse koos ning eks igal omad head ja vead. Asi, mis on silma hakanud, on see, et siinsed mehed küll rohkem viisakamad ja pööravad oma välimusele rohkem tähelepanu. Kohati liigagi!” Siiski nendib Gerly, et eesti mehed on ikka üle kõige!

Pärast kooli lõppu juulis plaanib Gerly Tinn kodumaale naasta ja kohe tööle hakata, sest tegeleb sügisel Vanemuises etenduva “Heliseva muusikaga”. Kõikidele moehuvilistele soovitab Gerly suve märksõnadeks riietuses – hipi, mereteema ja suured mustrid!

 

Buduaar.ee