Glive’i taustalaulja Johanna Münter: Et kuhugi jõuda, peab palju ohverdama

Glive’i taustalaulja Johanna Münter: Et kuhugi jõuda, peab palju ohverdama

Johanna Münter on tegutsenud muusikamaailmas juba 5. eluaastast peale, kui ta esmakordselt Eve Viilupi ja Aarne Saluveeri juurde televisiooni koorikooli astus. “Suurema huvi muusika vastu leidsin aga endas siis, kui mu teele tuli põnevaid esinemisi, konkursse ja etendusi ja vot siis hakkas põnev!” räägib Johanna. Kaunitar on laulnud paljudes muusikalides ning esindanud Eestit ka Eurovisioonil Gerli Padari taustalauljana. Noor lauljatar rääkis Buduaarile, millega ta tegeleb, kus  õpib ja millistes projektides kaasa  löönud.  

Johanna Münter on tegutsenud muusikamaailmas juba 5. eluaastast peale, kui ta esmakordselt Eve Viilupi ja Aarne Saluveeri juurde televisiooni koorikooli astus. “Suurema huvi muusika vastu leidsin aga endas siis, kui mu teele tuli põnevaid esinemisi, konkursse ja etendusi ja vot siis hakkas põnev!” räägib Johanna. Kaunitar on laulnud paljudes muusikalides ning esindanud Eestit ka Eurovisioonil Gerli Padari taustalauljana. Noor lauljatar rääkis Buduaarile, millega ta tegeleb, kus õpib ja millistes projektides kaasa on löönud.

Kuigi Johanna suuri lapsepõlveunistusi lauljaks saamisest otseselt ei mäleta, on neiu muusikaga tihedalt seotud olnud juba varajasest lapsepõlvest peale. “Olen tegelikult õppinud viiulit ja vähekene ka kitarri ja klaverit, aga just see laulmine on kuidagi ikka olnud ja jäänud,” räägib Johanna. Alates 5. eluaastast ETV koorikoolis õppinud Johanna esimene suurim väljakutse oli roll Georg Malviuse lavastatud  muusikalis “Hüljatud”. “Olin siis 11aastane ja Tallinna Linnahalli laval olla oli ikka väga pop tunne! Järgmisena tuli Ivo Eensalu lavastatud “Helisev Muusika” ja siis Marko Matvere lavastatud “Pipi Pikksukk”,” loetleb Johanna. 

2007. aastal avanes neiul aga võimalus liituda eurolaulikutega. “Nii me siis läksime Gerli Padari ja võistlustantsu trioga (Aleksandr Makarov, Martin Parmas, Marko Kiigajaan) Soome Eurovisiooni lauluvõistlusele Eestit esindama lauluga “Partners in crime”. Minu ja Mirjam Mesaku ülesandeks oli Gerlile tausta laulda,” räägib ta. Peale eurovisiooni sai Johanna aga sõbraks Gerli Padari bändiga “Glive”, kuhu andekas lauljanna avasüli vastu võeti. “Kõik koos oleme ikka väga palju lõbusaid reise, suuremaid-väiksemaid kontserte ja muid mürgleid korda saatnud! Supervahva koosseis!” kiidab Johanna Glive’i. 

“Kui juba nii vahvaid projekte on kaasa tehtud, ei taha kuidagi enam muusikast “lahti öelda”, sest isu muusika järgi ikka aina kasvab!,” seletab Johanna. Seepärast õpib neiu peale poolt aastat Londonis elamist ja elamuste otsimist Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias, kus ta õpib laulu eriala ettevalmistuskursusel. “Natuke teen ka promotööd firmas Sp-works Baltic,” ütleb Johanna.

Fakt, et kaunitar on hetkel vallaline, on karjääri mõttes isegi positiivne, sest Johanna tunnistab, et vallalisena on isegi veidi lihtsam lauljakarjääri teha. Kuid ega seepärast neiu armastusele kätt ette panema ei hakkaks. “Vallalisena on kindlasti rohkem aega, rohkem pidustusi ja rohkem mürglit. Siiski ei kujuta ma ette, et kui keegi mulle hinge peaks pugema, siis teda ma küll kurikaga eemale peletama ei hakkaks, et endale rohkem aega püüda. Pole kahtlustki, et me kõik vajame ju siiski kedagi, kes meid toetaks, et aga suhe toimiks, peab kaaslane mõistma, et selleks, et kuhugi jõuda, tuleb pingutada ja palju ohverdada ning kõik see võtab aega,” lausub ta.

 

Tene Sommer

 

Sarnased artiklid