Helen Mahmastol otsib moes elamust

Helen Mahmastol otsib moes elamust

Meelelahutusärinaist Helen Mahmastoli teavad kõik eesti moeinimesed – just tema eestvedamisel on (lisaks veel mitmetele-mitmetele tegemistele) 11 aastat korraldatud moedisainerite konkurssi Supernoova. Buduaar kohtus Heleniga päikeselisel Varblase terrassil ja rääkis temaga moest, ilust ja naiseks olemisest.

Meelelahutusärinaist Helen Mahmastoli teavad kõik eesti moeinimesed – just tema eestvedamisel on (lisaks veel mitmetele-mitmetele tegemistele) 11 aastat korraldatud moedisainerite konkurssi Supernoova. Buduaar kohtus Heleniga päikeselisel Varblase terrassil ja rääkis temaga moest, ilust ja naiseks olemisest.

13 aastat meelelahutust, muusikat ja moodi – sel alal edukas olla pole kerge. Et reel püsida ja alati konkurentidest sammuke ees olla, teeb Helen kõik endast oleneva. Näiteks jälgib ta maailmamoes toimuvat – ja mitte vaid trende, vaid ka moelavade ehitust, tehnilisi lahendusi ja kõike seda, mis laseb kunstnikul oma loomingut näidata. Kõik Supernoova ürituste lavad on Heleni välja mõeldud, alguses paberile joonistatud ja seejärel on tehtud tööd nii kaua, kuni paberil olnud visand on reaalsuseks saanud. Ja naine nagu Helen ei lõpeta enne, kui ideed on teostunud.

“Jälgin võimalikult palju Eesti tegijate etteasteid ja isegi kui ma ei saagi show’le minna, jälgin, kuidas ja kuhu üks või teine moelooja areneb. Kaifin moodi ja Eesti disainerid teevad head tööd, pealekasvav põlvkond on võimas. Vanemad olijad peavad raudu tules hoidma, kuna pealekasv on heade käekirjadega ja kirev,“ jälgib ta igapäevaselt ka väikese Eesti disainerite tegemisi.

Kuid kas see Eesti on ikka nii väike? Jah, kindlasti on, võite öelda, kuid fakt, et juba ainuüksi Saaremaal hiljuti toimunud moeetendusel näitas oma kollektsioone 42 noort tegijat – kellest nii mõndagi kiidab ka Helen –, siis… Jah, tundub, et tulevased osalejad Supernoovale on olemas.

Milliseid rõivaid eelistab Helen aga ise ja kui tihti täieneb tema garderoob? “Olen selline inimene, kes ajab ka riietuses iseloomu taga. Kui mul on tööl pingelised perioodid, tekib rammestus ja lähen mõnikord lõõgastuseks šoppama – siis peaks keegi mind isegi kinni hoidma, et ma kõike raha ära ei raiskaks…“ naerab ta, tõsineb siis ja lisab, et muutub iga aastaga kriitilisemaks ja isegi kurvaks, kui vaatab mõne brändi (Eestisse jõudvat – toim) valikut. “Olen sunnitud oste tegema mujalt maailmast. Ja kui ostan mujalt, siis tean, et asjal on kvaliteet ja iseloom, tean, et kellelgi teisel seda ei ole,“ väärtustab ta originaalsust.
“Eestist ostes esimesel korral ma pigem ei ostagi asja ära, vaid panen kinni ja kui mul hakkab see kripeldama, alles siis ostan ära, muidu jääb asi koju kappi seisma!“
Helen tunnistab, et meelelahutusvallas töötades otsib ta paratamatult uusi elamusi, seda ka moes: “Ma elan üks kord ja otsin elamust! Minu igapäevatöö on seotud meelelahutusega ja sul võib olla ruum, heli, valgus ja isegi publik, kuid seal pole elamust. Sa pead selle tekitama ja nii, et kõik jääksid seda mäletama.“

 

“Kaifin ka eesti moedisaini, mulle meeldib väga Liisi Eesmaa ja Hanna Korsari käekiri – Hanna Korsar meeldib just oma pitsimaailma tõttu, see on ülim naiselikkus!“

 

Lisaks kuuluvad tema lemmikute hulka Triinu Pungits ja Aldo Järsvsoo, rahvusvahelistest nimedest mainib ta ära McQueeni ja Galliano. Sportlikumatest moemärkidest leiab ta lahedaid esemeid Y3 ja Stella McCartney Adidasele loodud kollektsioonidest.

 

Loe Helen Mahmastoli moevalikutest edasi uuest Buduaari ajakirjast.

Mari-Liis Helvik, Buduaar Shopping