Helena-Reet Ennet: “Naine on kodu süda!”

Helena-Reet Ennet: “Naine on kodu süda!”

Helena-Reet Ennet (32) on kahe tütre, Estella-Elisheva ja Ivanka-Shoshana ema ning Gossip.ee ja Ohmygossip.com peatoimetaja ning Ohmygossip Couture rõivabrändi arendusjuht. Buduaar uuris Helena-Reedalt naiste kohta ärimaailmas.

Helena-Reet Ennet (32) on kahe tütre, Estella-Elisheva ja Ivanka-Shoshana ema ning Gossip.ee ja Ohmygossip.com peatoimetaja ning Ohmygossip Couture rõivabrändi arendusjuht. Buduaar uuris Helena-Reedalt naiste kohta ärimaailmas.

Kas Sinu arvates on ettevõtlik naine praeguses Eesti ühiskonnas midagi uut, või on see tavaline?

Väga paljud naised on ettevõtlikud ja seda väga erinevatel erialadel. Mida kitsamates oludes ollakse, seda paremini oma fantaasiat kasutatakse. Tänases Eestis, kui on endiselt veel n-ö masuperiood, usun, et inimesed on kaks korda rohkem mõtlema hakanud kui varem.

Kas naisi diskrimineeritakse ettevõtlusmaastikul? Mis Sa arvad/oled ehk ka tundnud – kas naine peab end rohkem tõestama kui mees?
Ei oska kõikide naiste eest rääkida. Alad, millega ise tegelen – ajakirjandus ja bränditurundus – ei sea küll soole piire. Pigem on need alad vallutatud just ettevõtlike naiste poolt, seda nii Eestis kui maailmas üldiselt. Ma ei usu, et kedagi tema soo järgi tööle võetakse, aga veelkord – oskan teemat kommenteerida vaid kitsalt oma mätta otsast vaadatuna.

Olen tegelikult vägagi antifeminist, mulle meeldib, kui mehed rohkem teenivad. Niikaua, kui naised ootavad, et neile välja käristatakse, on normaalne, et meeste palgad on suuremad… Mulle näiteks meeldib, kui kohvikus maksab mees. Täna, olles peresuhtes, on meil küll ühine raha ja see, kes kaardi lauale jätab, ei mängi selles mõttes rolli, aga kui üldisemalt võtta, siis olen täiesti iseenesestmõistetavaks pidanud, et mees maksab majade, autode, toitude ja muude väljaminekute eest.

On naistel üldse ärivaistu või peaksid nad tegelema rohkem koduste asjadega ning jätma äriasjad meeste hoolde?
Hahaaa, no hea küsimus! Provokatiivne. Kui sa küsid, kas mul on ärivaistu, siis ma arvan, et ei ole. See-eest on mul suured unistused, kindlad nägemused, suur töövõime, väga suur soov ja ind oma asju ajada, parajalt edevust, mis alati utsitab tagant, ja isegi natuke ebanormaalselt suur usk endasse. Väikselt ei tohi mõelda, ise ei maksa ennast alahinnata. Näiteks mina olen täiesti kindel, et olen ühel päeval meediamaastikul kõvem tegija kui näiteks Arianna Huffington täna.
Naised peavad loomulikult koduste asjadega tegelema. Ilma naisteta ei ole kodu ega kodutunnet. Naine on kodu süda.

Kuidas Sina tõstaksid Eesti naiste ettevõtlikkust ja julgust alustada oma ettevõttega ja hakata ärinaiseks?
Hiljuti toimus naisjuthidele My Conference’i korraldatud seminar “Julge juhtimine”, kus poliitik Laine Jänes ütles, et positiivne usk endasse, julgus vajadusel vastuvoolu ujuda ja otsustada viivad sihile. Arvan samuti, et tarvis on usku endasse ja oma tegemistesse. Omalt poolt lisaksin järjepidevuse – usun, et armastus oma töö vastu ning järjepidevus viivad sihile.
Kedagi sunniviisiliselt ettevõtlikuks ei tee. Ettevõtlik inimene ei vaja minu soovitusi ega näpunäiteid, tal on endal kindel visioon silme ees, eeskujud, mõtted ja isiklik arvamus.

 

Getter Lukjanov

Sarnased artiklid