Helesinine Capri: esimene päev luksussaarel

Helesinine Capri: esimene päev luksussaarel

Üle mitme aasta peatusin suvel taas paar päeva Capril: saarel, mis sai armsaks üle kümne aasta tagasi ning kuhu tee ikka ja jälle tagasi on viinud. Helesinine paradiis Lõuna-Itaalias on olnud läbi aastakümnete stiili ja luksust hindavate kuulsuste  puhkusepaik ning jätnud oma äratuntava jälje Vahemere moodi, kööki ja elustiili. Aastad on läinud, kuid Capri ei ole kaotanud oma legendaarset 50ndate lumma. 

Üle mitme aasta peatusin suvel taas paar päeva Capril: saarel, mis sai armsaks üle kümne aasta tagasi ning kuhu tee ikka ja jälle tagasi on viinud. Helesinine paradiis Lõuna-Itaalias on olnud läbi aastakümnete stiili ja luksust hindavate kuulsuste  puhkusepaik ning jätnud oma äratuntava jälje Vahemere moodi, kööki ja elustiili. Aastad on läinud, kuid Capri ei ole kaotanud oma legendaarset 50ndate lumma. 

KUTSUVAD RANNAD

Esimesel päeval viib tee kõigepealt randa. Parimad rannad asuvad Marina Piccolas, kuhu saare keskusest viib imekaunite vaadetega kaljurada via Krupp.  Rannad on kivised, kuid vesi kutsuvalt sinine. Värskendust leiab avatud terrassidega rannakohvikutes külma jooki ja mereande nautides. Saarelt leiab nii tasuta ehk avalikke randu, kui ka rannaklubisid, milledest kuulsaim La Canzone del Mare (tõlkes: merelaul). Viimased pakuvad hingematvalt kauneid vaateid ja mugavaid varjudega rannatoole, kuid luksuse eest tuleb välja anda 25-30 EUR päevas. Korra väärib kindlasti proovimist!

PÄRASTLÕUNA POETÄNAVATEL

Hilisel pärastlõunal on lihtne lasta end lummata Capri keskuse väikestel tänavatel ning sukelduda peaväljakut La Piazzettat ümbritsevatesse poekestesse. Põhilised ostukohad jäävad peatänavale via Camerellele ning sellega ristuvatele via Vittorio Emanuelele ning via Le Botteghele.

Ajalooline Massa butiik

1885. aastal uksed avanud Massa perebutiik on juba rohkem kui sajandi olnud Capri stiili ja elegantsi sünonüüm. Rafineeritud stiil, kvaliteetsed kangad ja pastelsed Vahemere toonid on köitnud nii Euroopa aristokraate kui Hollywoodi kuulsusi saare kuldajal. Via Vittorio Emanuelel kõndides ei saa jääda märkamatuks väärikas härrasmees, kes sind lahkelt poe uksel tervitab ja sisenema kutsub. Tegemist on Beppe Massaga, pereäri omanikuga, kelle vanaisa Giuseppe kunagi asjale aluse pani. Nagu pereärides kombeks, on selles tegev kogu perekond ning loodetavasti ei ole kaugel aeg, kui Beppe Massa tütrepoegadest saab viies kohaliku moedünastia põlvkond. Seda, et perekonnal on äratuntav stiilitaju näitab ka Floriana Massa – Beppe tütar – , kes mitte kaugel vanemate butiigist, via Le Botteghel, on avanud kvaliteetsete kodusisustuskaupade poe. Roosiküünlad, sidrunivanikud, linased kangad esindavad tõelist Capri hinge

Qvisisana luksuslik rannakollektsioon

Capri keskuses troonivast majesteetlikust hotell Qvisisanast on saanud omamoodi saare sümbol. Luksushotelle on mõistagi teisigi, aga vähesed saavad ette näidata niivõrd väärika külalisteraamatu kui 1845. a. uksed avanud kuninglike perekondade ja Hollywoodi-staaride lemmik. Sellel aastal üllatas Qvisisana koostööga Capri noore kunstniku Umberto Natalizioga, kellega koos sündis rannakollektsioon, mis ühendab post-modernistlikud sümbolid ning perehotelli kuulsusrikka ajaloo. Qvisisana omaniku Lucia Morgano sõnutsi avaldatakse sellega austust nii tema isale Mario Morganole kui ka aadliverd vaaremale Donna Lucia Morganole, kes levinud uskumuse kohaselt leiutaski Capri külalislahkuse, rääkimata juba hotelli külalistest, kellele soovitakse anda kaasa jääv mälestus. Kollektsiooni ehe on hinnaline foulard, mida saab kanda nii rannakleidina kui õlasalli, peaehte või kaelarätina. Siid, millest see on valmistatud, on sama, mida oma kuulsate sallide valmistamiseks kasutab Hermès. 

ÕHTU LA CAPANNINAS

Capri keskuses, Via le Botteghel, asub võrratut kohalikku kööki pakkuv La Capannina. Antonio ja Aurelia De Angelisele kuuluvale pererestoranile pani aluse Antonio isa, Francesco De Angelis, 1931.a. Praeguses asukohas  – ja juba La Capannina nime kandes -,  paikneb restoran alates 1950ndatest. La Capannina teeb kümnete ja kümnete Capri restoranide seas eriliseks tema hubasus, oled justkui saabunud perekond De Angelise koju.

Restorani eripäraks on mereannid, päevamenüü sõltub paljuski just sel päeval värskelt saadaolevast toorainest. Antonio De Angelise sõnul pööravad nad erilist rõhku just sellele, et tooraine oleks hooajale vastav ja kvaliteetne. Kuna La Capanninal on lisaks ka hubane lounge-baar ning Itaalia gourmet-kaupade pood, lubab see tõesti valida välja vaid parimad, perekonna enda poolt läbiproovitud tooted. Mõned härra De Angelise enda poolt soovitatud roogadest on: kaheksajala carpaccio, kikerhernestega täidetud kalmaar ja muidugi klassikalised caprese-road: salatid ja ravioolid. Veinigurmaanid tunnevad kindlasti rõõmu kadestamisväärsest veinilistist, väikestele seltskondadele – alates 8-10st inimesest –  korraldatakse ka degusteerimisi.

Õhtust on saanud sume öö Capri tähtede all – peaväljaku kellatornis lööb kell esimest tundi uuest päevast. Buonanotte, Capri! Head ööd, homme on ootamas uus päev!

Autor: Evelin Ojamets 

Jälgi Itaaliaga seotud infot: facebook.com/miitaalia