HIINA NOORMEES palub abi: inimesed saadetakse koju surema

HIINA NOORMEES palub abi: inimesed saadetakse koju surema
kuvatõmmis

Hiina noormees on veebi üles pannud YouTube video, kus ta räägib sellest, kuidas asjad Hiinas, täpsemalt Wuhani linnas tema sõnul tegelikult on. Noormehe väitel on inimesed jäetud saatuse hooleks – nad surevad oma kodudes, sest abi saamine on transpordi ära keelamise tõttu pea võimatuks tehtud.

Hiinas, Wuhani linnas vohab koroonaviirus ja olukord muutub iga päevaga üha hullemaks. Noormehe sõnul ei jõua inimesed oma kodudest arsti juurde, haigus levib metsiku kiirusega. Autodega sõita ei saa, sest tanklad ei tööta. Kiirabisse helistades mitte keegi telefonile ei vasta ja haiglad on ülekoormatud. Inimesed ootavad järjekorras, kuid seda enamasti asjatult – sa võid seal tunde seista, aga abi ikka ei saa. Kui sa oled terve ja järjekorras seisad, võid nakkuse saada, nendib ta.

Noormees süüdistab toimuvas suuresti linnajuhte, kes tema sõnul õigeaegselt inimesi ei hoiatanud, et tuleks hakata maske kandma.

Meditsiinisüsteem on noormehe sõnul halvatud ja kaoses. Inimesed, kes haiglas ka arsti poole pääsevad, saavad põletikuvastase ravimi või hormoonsüsti ning seejärel saadetakse nad koju surema.

Noormees loodab, et selle video najal õnnestub ehk Wuhani linna elanikel väljaspoolt abi saada. Tema sooviks on selle pöördumisega mõjutada Hiina valitsust, kes tema sõnul ei tee praegu piisavalt palju, et inimesi päästa.

Wuhani linna inimesed on noormehe sõnul täiesti abitud.