Hingelt printsessi Anna-Maria Veidemann-Makko stiil

Hingelt printsessi Anna-Maria Veidemann-Makko stiil

Hetkel beebipuhkusel olev telereporter Anna-Maria Veidemann-Makko on üks Eesti armsamaid ja stiilsemaid telenägusid. Alati kena, sätitud ja särtsakas Anna-Maria võidab mängleva kergusega vaatajate südameid. Buduaar uuris, mida peidab Anna-Maria kirev garderoob, milline on tema ostlemisfilosoofia ning keda peab ta oma stiiliikoonideks.

Hetkel beebipuhkusel olev telereporter Anna-Maria Veidemann-Makko on üks Eesti armsamaid ja stiilsemaid telenägusid. Alati kena, sätitud ja särtsakas Anna-Maria võidab mängleva kergusega vaatajate südameid. Buduaar uuris, mida peidab Anna-Maria kirev garderoob, milline on tema ostlemisfilosoofia ning keda peab ta oma stiiliikoonideks.

Kirjelda palun oma riietumisstiili.

Nagu öeldakse – mood tuleb ja läheb, aga stiil jääb. Minulgi on oma stiil aastatega välja kujunenud – sa lihtsalt tunned selle ära, mis sulle sobib, ja milles end hästi tunned. Kui olin väga noor, siis meeldis mulle kanda kostüüme ja rõivaid, mis mind vanemaks tegid. Nüüd viimastel aastatel olen range stiili vabama vastu vahetanud ja musta värvilisega asendanud. Olen märganud, et viimasel ajal meeldib mulle kanda palju erinevaid värve, selliseid julgeid puhtaid toone. Suvel nägin välja kirev nagu paradiisilind ning kolleegidki on öelnud, et selline veidi hipilik värviline stiil mõjub mulle noorendavalt. Kui aga pidulikum sündmus ees, siis eelistan mõnd naiselikku vintage kleiti. Viimati ostsin ühe Ameerika 50ndate siidkleidi spetsiaalselt Ameerika suursaatkonna 4. juuli iseseisvuspäeva vastuvõtuks tehes nõnda komplimendi lahkuvale suursaadikupaarile. Armsaks on saanud ka madrusestiilis kleit Nolita Vintage poest. Hingelt olen ja jään printsessiks. Korra elus olen ma end ka täiesti 360 kraadi teiseks inimeseks muutnud ja see juhtus “Stiilipäeviku” saates. Ženja Fokin ja Lauri Pedaja loomingu tulemusel sündis inimene, keda ma ise peeglist ära ei tundud. Kindlasti sain häid nõuandeid ja mäng oli vahva, kuid sisemist olemust ikka ei muuda ja pärast seda pole ma ka juukseid sirgendanud, vaid lasknud loomulikul lokil olla.

Kui palju aega veedad hommikul rõivaid valides?

Tegelikult ei veeda üldse aega. Ma võin ühe ja sama lemmikkomplektiga käia vahest mitu nädalat järjest, muutes vaid aksessuaare ja pluuse. Kui järgmisel võttepäeval on mingi olulisem ja erilisem sündmus ette teada, siis muidugi tuulan eelmisel õhtul riidekapis veidi põhjalikumalt.

Mil määral järgid riiete valimisel hooajamoodi? Või jääd truuks oma isiklikule stiilile?

Eks ma veidi ikka järgin, kuid see pole minu jaoks määrav. Kunagi riigiametnikuna sai iga hooaja alguses mingi uus kostüüm soetatud, siis nüüd varustan end aastaringselt ja kombineerin juba kapis leiduvate riietega. Olen selline allahindlustel käija. Originaalhinnaga kalleid tooteid luban endale üliharva. Minu ostufilosoofia on see, et tänapäeva laiatarbe massimood pole lihtsalt nii kõrgeid hindu väärt, kvaliteedi ja hinna suhe on paigast ära. Esemed on sellised, mis peavad kandmisel vastu vaid mõned päevad või nädalad, et need siis piltlikult öeldes ära visata. Kui mul oleks raha muidugi tõeliselt kalleid ja kvaliteetseid asju asju osta, siis küllap need ka kestaksid kauem. Samas olen selline rahutu hing, kellele meeldib tihti oma garderoobis muudatusi teha.

Milliseid riideesemeid on sinu garderoobis enim? Millised on sinu lemmikud?Olen tegelikult lapsest peale tõeline tüdruk olnud, kes alati nõudis ikka kleiti selga, isegi kui sinna alla talvel karupüksid pandi, aga kleit pidi olema. Kõige rohkem on mul kapis endiselt kleite ja seda vaatamata sellele, et ma pärast Stiilipäeviku saates osalemist väga suure osa oma daamilikust garderoobist maha müüsin. Peokleitide osas võin endiselt nö kostüümilaenutust pidada. Viimasel ajal olen soetanud just vintage kleite. Näiteks Londonis Martini reklaamnäo üritusel käisin ma Aameerika 70ndate lillemustri ja veidi idamaise lõikega siidkleidis, mille hinnaks second hand poes oli 7 eurot. Kõik kiitsid kleidi efektset värvigammat, mis minu arvates ei jäänud sugugi mõnele Gucci või Prada loomingule alla. Kleidil peab minu jaoks olema ka isikupära, väljendub see siis lõikes, värvides või ajastuhõngus. Kui oleks head ilma, siis ilmselt ainult Audrey Hepburni stiilis kleitides ringi lehviksingi. Need lähevad minu romantilise iseloomuga kokku. 

Kui tähtsad on sinu jaoks ehted? On sul neid palju? Millised on su lemmikud?Ehete osas ma väga nõudlik pole ja õnneks kannatavad mu kõrvad välja ka ersatsi. Nii et selles osas saan endale samuti laiatarbekaupa lubada. Hipilike komplektide juurde meeldib mulle kõrvas värvilisi sulgi kanda ning suvekleitide juurde lillekobaraid juustes. Hõbedaga pole mul kunagi mingit sooja suhet olnud, väärismetallist kannan kulda. Igapäevaselt kannan abielusõrmust ja kihlasõrmust ning teiste lähedaste poolt kingitud sõrmuseid. Randme ümber on jäänud viimasel ajal Türgile iseloomuulikud kaitsvad silmad, mida näiteks Kadri Simsonil on kordades rohkem. Eks loodan minagi, et need mind halva ja õela vastu kaitsevad. Üks pärlikomplekt meeldib mulle ka, mille soetasin Naistesaarel Mehhikos. Tegemist on päris naturaalsete kariibimerepärlitega, mille hind oli seal igati mõistlik.

Kas sa kannad ka parfüüme? Millised on sinu lemmikud?

Mul ei ole mingit kindlat eelistust parfüümide osas, sama lõhna, mida kanda aastaid järjest. Meeldivad vürtiskad ja magusapoolsed lõhnad. Kõige erilisemad mälestused ja tundmused seostuvad aga Christian Dior’i Miss Dior Cherie’ga, see oli näiteks ka minu pulmapäeva lõhn. Suvel olen kandud Salvador Dali Sea and Sun lõhnavett ning Valentino Valentina parfüümi erilisemateks puhkudeks.

Mis on sinu suurim moenõrkus?

Otseselt mingit kindlat eset pole, mida mul nüüd ülemõistuse palju riidekapis leiduks või mille suhtes mul ma-pean-selle-saama tunne poes tekiks. Esimese asjana vaatan ikka hinda, et kas ma saan seda endale lubada.

Millist põhimõtet järgid riietumisel alati?

 Olen püüdnud järgida põhimõtet, et less is more ehk pigem tagasihoidlikumalt kui liialt ülepakutult. Ja loomulikult tuleb ka teatud sündmuste puhul etiketti järgida, pidulikult vastuvõtule teksades ja T-särgis ei lähe ning valitsuse pressikonverentsile või Riigikokku minnes peaks ka ikka korrektne välja nägema.

Millised on sinu lemmikaksessuaarid? Kas need vahetuvad sageli või on sul väljakujunenud lemmikud?

Aksessuaarid vahelduvad sageli, mingit kindlat lemmikut pole, kui sõrmused välja arvata. Viimasel ajal on kappi kogunenud palju erinevaid värvilisi salle, mida ma siis vastavalt jakile või kampsunile vahetan, kaitseb nii jaheda tuule eest kui on ka mõnusaks tujutõstjaks. 

Mida sa iial selga ei paneks? Miks?

Ei paneks selga neid riideid, mis minu keha ei kaunista ja mida ma välja ei kanna. Nahkpükse pole ma vist mitte kunagi jalga venitanud, need mulle kohe kindlasti ei sobiks.  

Milline on sinu suhe kingadega? Millised sulle meeldivad?

Eks kontsaking on ikka eriti võluv, naiselik ja seksikas. Kuid viimasel ajal olen eelistanud madalaid baleriinasid, sest need on nii mugavad ja aitavad kiirel päeval efektiivsemalt toimetada ning punktist A punkti B liikuda. Kõrgete platvormidega oleks see üsna keeruline. Kleidi või seeliku juurde olen ikka kontsakinga eelistanud. Väga palju kingi mul pole ja väga kalleid ka mitte.

Kust ostad oma riideid? Millised on sinu lemmikriided?

Poodidesse ma just väga tihti ei satu. Olen suur internetipoodide austaja ning samuti on mul positiivsed kogemused OSTA.ee keskkonnaga, kust olen mitmeid toredaid leide teinud. Kataloogikaubamajadest olen kõige sobivamaid riideid Halensist leidnud. Korra paari kuu jooksul teen ringkäigu ka oma lemmik vintage poodides ja second-hand kauplustes, kust mõni tore ja huvitav kleit soetada. 

Kas ostad riideid ka välismaalt?

Välismaal ma šoppamas ei käi. Välisreisid on ikka olnud sellised seiklusrikkad puhkuse- ja avastamisreisid, mille aja jooksul keskendun kultuurielamuste  kogumisele ega raiska aega ostlemisele. Tõsi, viimati Mehhikost ostsin ma endale maiade poolt käsitsi valmistatud kleidi, mis veel kapis kandmist ootab. Küll aga mul on aegade jooksul olnud traditsiooniks, et reisile minnes ostan endale uusi riideid, sest mulle meeldib välismaal käies hea välja näha. Paar kuud enne Mehhiko reisi ostsin ma endale kariibimeresinise maksikleidi, mis harmoneerus päris Kariibi merega ideaalselt. 

Kes on sinu stiiliikoon?

Olen alati imetlenud Audrey Hepburni ja temaga hingelähedust tundud. Tänapäeva kuulsatest naistest on kõige väljapeetum ja kaunim Cambridge’i hertsoginna Catherine. Eriti kadestan tema kauneid lopsakaid juukseid. Eesti daamidest imetlen oma kalleid kolleege Annely Adermanni ja Sirje Eesmaad, kellega me nii mõnelgi üritusel stiilimänge mänginud oleme ning näiteks 30ndate aastate suurlinna daamideks rõivastunud. Suureks eeskujuks on ka moelooja Tiina Talumees, kes sümpatiseerib oma naiseliku ja nostalgilise stiiliga. Mul on olnud au kanda tema loomingut ja kui mul oleks võimalust, siis ilmselt omaksin mõnda Tiina loodud kostüümi, kleiti või mantlit oma garderoobis.

 

 

Tekst: Kaisa Ruul

Fotod: Erakogu, Külli Rummel

 

Lugu on ilmunud ajakirjas Buduaar Shopping, sügis 2012