“Hooaja” saatejuht Liina Randpere:”Lohesurf on mitmel põhjusel parim hobi, millega tegeleda!”

“Hooaja” saatejuht Liina Randpere:”Lohesurf on mitmel põhjusel parim hobi, millega tegeleda!”

Liina Randpere on treener ja moesaate “Hooaeg” saatejuht. Liina on lõpetanud Tallinna Ülikoolis audiovisuaalse meedia eriala, nii et hariduselt on ta tegelikult telerežissöör. Hiljuti hakkas Liina ka tegelema lohesurfarite koolitamisega. Buduaar uuris aktiivselt naiselt, miks ta lohesurfiga tegeleb, kuidas ta end vormis hoiab ning millised plaanid tal suveks on. “Kuna hetkel on “Hooaeg” suvepuhkusel,  läbisin äsja edukalt rahvusvahelise lohesurfiorganisatsiooni IKO eksami ja tegelen nüüd ka lohesurfi koolituste andmisega. Kinnitan, et lohesurf on mitmel põhjusel parim hobi, millega tegeleda ning soovitan soojalt seda kõigil proovida. Lisaks nauditavale füüsilisele tegevusele leiad surfates ka hulgaliselt uusi sõpru. Nii et kel huvi, otsige mind üles!” kutsub Liina üles kõiki lohesurfihuvilisi.   

Liina Randpere on treener ja moesaate “Hooaeg” saatejuht. Liina on lõpetanud Tallinna Ülikoolis audiovisuaalse meedia eriala, nii et hariduselt on ta tegelikult telerežissöör. Hiljuti hakkas Liina ka tegelema lohesurfarite koolitamisega. Buduaar uuris aktiivselt naiselt, miks ta lohesurfiga tegeleb, kuidas ta end vormis hoiab ning millised plaanid tal suveks on.

“Kuna hetkel on “Hooaeg” suvepuhkusel,  läbisin äsja edukalt rahvusvahelise lohesurfiorganisatsiooni IKO eksami ja tegelen nüüd ka lohesurfi koolituste andmisega. Kinnitan, et lohesurf on mitmel põhjusel parim hobi, millega tegeleda ning soovitan soojalt seda kõigil proovida. Lisaks nauditavale füüsilisele tegevusele leiad surfates ka hulgaliselt uusi sõpru. Nii et kel huvi, otsige mind üles!”kutsub Liina üles kõiki lohesurfihuvilisi. 

Lisaks surfamisele on Liina hobiks ka jooksmine. Seda aga olenemata aastaajast värskes õhus metsarajal, mitte jooksulindil. Kuna Liina töötab ka treenerina, siis on sportlik eluviis osa tema igapäevaelust. Vormis hoiab ta end aga mitte ainult trenni tegemise, vaid ka toitumise jälgimisega. “Kui järgida kuldreegleid – söö hommikust, söö vähemalt 3 korda päevas ja peale kella 19:00 proovi külmkappi vältida, siis sellest piisab. Ja loomulikult aitavad trennid ja surfamine vormile kaasa ning kui mingi hetk tundub, et asi hakkab käest ära minema, siirdun metsarajale. Efektiivseim viis end vormis hoida on jooks, meeldigu see meile või mitte,”räägib Liina hea vormi hoidmisest. Lemmiktreeninguks on peale surfamise stripdance ning kui Liina vähegi mahti saab, siis läheb Rainer Rebase tantsutrenni. “Kes on käinud, teavad, miks,”põhjendab Liina.

“Parimaks lõõgastumise viisiks pean mainima sportlikku tegevust. Mis võiks olla parem, kui ilusa ilmaga terve päev rannas olla ja siis kui päike liigselt kuumutama hakkab, võtad oma lohe ja laua ning lähed sõitma. Kahjuks Eestis peab ka praegu, soojade ilmadega kalipsot kandma, kuid välisreisidel olen saanud kogeda tõelist naudingut – istud, suhtled sõpradega ning kui tuju tuleb, lähed sõidad helesinises vees bikiinides. Samuti naudin vabal ajal hea meelega sõprade seltskonda ning maitsvat toitu/jooki,” jutustab Liina oma vabaaja veetmisest. Kõige meelsamini reisib ta kuhugi soojale maale, helesinise mere äärde, kus on valged liivarannad ja palmipuud, mille all saab varjus mõnusalt võrkkiiges lesida. Suvel plaanib aktiivne kaunitar aga lohesurfi ka teistele õpetada. “Plaanin õpetada nii palju inimesi lohega surfama kui võimalik ja muidugi ka ise surfata. Augustist algab jälle “Hooaja” saade, nii et selleks ajaks peab end tagasi töölainele suunama,”ütleb Liina Buduaarile.

 

Kõigil lohesurfihuvilistel on võimalus Liina käe all seda huvitavat ala õppida võttes temaga ühendust emaili kaudu: liina.randpere@gmail.com

 

Tene Sommer