Ilu Sõnum 2012 reklaaminäoks on modell Alessandra Paumees

Alessandra Paumees on Rakverest pärit imearmas 26aastane neiu, kes on ka Ilu Sõnum 2012 reklaaminäoks. Modellindusega on kaunitar tegelenud nüüdseks juba viis aastat, selle aja sisse mahuvad mitmed reklaamikampaaniad, moeshow'd, telereklaamid ja seda nii Eestis kui ka välismaal. Kuigi Alessandra on nõutud modell, siis igapäevatööks ta seda kindlasti ei pea - nimelt tegeleb ta hoopis erinevate äriliste ettevõtlustega. Alessandra rääkis Buduaarile, kuidas ta sattus modellimaailma ja kirjeldas lähemalt ka Ilu Sõnum 2012 pildistamise protsessi.

Alessandra Paumees on Rakverest pärit imearmas 26aastane neiu, kes on ka Ilu Sõnum 2012 reklaaminäoks. Modellindusega on kaunitar tegelenud nüüdseks juba viis aastat, selle aja sisse mahuvad mitmed reklaamikampaaniad, moeshow’d, telereklaamid ja seda nii Eestis kui ka välismaal. Kuigi Alessandra on nõutud modell, siis igapäevatööks ta seda kindlasti ei pea – nimelt tegeleb ta hoopis erinevate äriliste ettevõtlustega. Alessandra rääkis Buduaarile, kuidas ta sattus modellimaailma ja kirjeldas lähemalt ka Ilu Sõnum 2012 pildistamise protsessi.

Tee modellimaailma sai alguse Tallinna kesklinnast ja kaks kuud hiljem lendaski noor neiu Itaaliasse. “Mulle tuldi tänaval juurde ja kutsuti agentuuri. Kuna teadsin, et tegu on tõsiseltvõetava agentuuriga, siis otsustasin proovida. Ei kahetse oma valikut, sest sain sealt suure elukogemuse ja võimaluse näha maailma teise nurga alt. Loomulikult oli sealne elu oodatust raskem ja tuli silmitsi seista paljude rõõmude ja muredega. Kõndisin moelavadel, töötasin moemajades, poseerisin ajakirjades. Näiteks olen töötanud ka Emilio Pucci moemaja showroomis Milaanos, teinud kataloogi United Colors of Benettonile. Nüüdseks olen välismaal töötamisele joone alla tõmmanud,” mõistis Alessandra ühel hetkel, et tulevikul on tema jaoks siiski teised plaanid. 

Eestis on Alessandra viimaste aastate jooksul mitmeid reklaamikampaaniaid teinud, hetkel kaunistab tema nägu Ilu Sõnum 2012 reklaamplakatit. “Praegu on modellindus minu jaoks pigem üheks nauditavaks hobiks. Sel suvel osalesin A Le Coq mojito reklaamis, eelmisel aastal olin Bongabonga finantsteenuse reklaamikampaania üks reklaaminägudest. Ilu sõnum 2012 reklaaminäoks sattusin juhuslikult. Mulle pakuti osalemist modellina meigikunstniku Merlin Niguli portfooliotöös. Hiljem leidis Ilu Sõnumi projektijuht, et just see foto, mille nimeks sai “Paabulind”, sobiks esindama 2012. aasta Ilu Sõnumi reklaami. Arvan, et antud olukorras oli määravaks hea õnn ja mitmete asjaolude kokkulangevus. See on meie kõigi – meigikunstniku (eelpool mainitud Merlin Nigul), juuksuri (Viktoria Sergina), fotograafi (Urmo Jürimäe) ja minu kui modelli ühistöö ning oleme tulemuse üle väga õnnelikud. Protsess oli küll aegavõttev, kuid tulemus oli seda väärt. Juuste sisse paabulinnu sulgede sättimine oli ehk kõige keerulisem – kuigi võiks ju mõelda, et mis seal ikka nii rasket on, siis päris nii see pole. Pisidetailid võtavadki sageli kõige kauem aega, sest just nendest sõltub lõpptulemus.” 

Igapäevaselt on Alessandra aga seotud erinevate äriliste ettevõtmistega ning vabadel hetkedel harjutab ise kätt meikarina ning mängib klaverit. “Jumestamist olen õppinud Lana Vallo juures, lisaks lõpetasin ka Make Up Store meigikooli. Teiseks suureks kireks on klaverimäng. Mul oli põhikoolis väga hea klaveriõpetaja, kes jättis palju ruumi õpilastele improviseerimiseks ja omaloominguks ning ilmselt ka seetõttu valmis juba põhikoolis päris mitu oma lugu klaveril. Sellest ajast on jäänud kirg muusika ja klaveri vastu.”

 

Karin Karu