Indrek Galetin: Sahlene tahaks uuesti Eestit Eurovisioonil esindada!

28 kommentaari
Indrek Galetin: Sahlene tahaks uuesti Eestit Eurovisioonil esindada!

Fotograaf Indrek Galetin, kes on mais Moskvas toimuva Eurovisiooni lauluvõistluse ametlik fotograaf, käis eelmisel nädalavahetusel Rootsis Eurovisiooni loo valimise lõppvõistlusel Melodifestivalen 2009. Nüüd on Indrek tagasi Eestimaa pinnal ja muljetab Buduaarile kuidas tal Rootsis läks.

Fotograaf Indrek Galetin, kes on mais Moskvas toimuva Eurovisiooni lauluvõistluse ametlik fotograaf, käis eelmisel nädalavahetusel Rootsis Eurovisiooni loo valimise lõppvõistlusel Melodifestivalen 2009. Nüüd on Indrek tagasi Eestimaa pinnal ja muljetab Buduaarile, kuidas tal Rootsis läks.

Peaproovide ja finaalvõistluse piletid Globan Arenas on alati välja müüdud, reiting kõrge, televaatajaid miljoneid ja ainuüksi hääletajaid üle 1,3 miljoni.
„Melodifestivalen on Rootsis üks suurim ja oodatuim show. Kõik rootslased teavad ja ootavad seda võistlust kannatamatult,” jutustab piltnik.

Melodifestivalen finaalile eelneb mitu poolfinaali ja osalejaid on sadu. Paljud nende kohalikud artistid proovivad aastast-aastasse sellest suursündmusest osa saada. Konkurents on tohutu ja võistluse tase võrreldav päris Eurovisiooni lauluvõistlusega.

„Hääletus on neil väga keeruline ja oli põnev võistluse lõpuni. Alles viimasel hetkel selgus võitja ja selleks oli 182 punkti saanud Malena Ernman lauluga „La Voix“. Poolfinaalis osales ka meid 2002. aastal Tallinnas esindanud rootslanna Sahlene lauluga „Killing me tenderly“, kes paraku lõppvõistlusele ei pääsenud,” muljetab Galetin.

Vahetult enne võitja teatamist lasti ka ajakirjanikud ja fotograafid lava ette. Neid oli sadu, sest meedia huvi võistluse vastu on Rootsis meeletu. „Pärast väikest tunglemist sai pildid tehtud ning hakkasime liikuma afterparty’le,” lisab fotograaf.

Nagu ka võistlus, oli rootslaste järelpidu väga võimas. Suur hall, umbes pool meie Saku Suurhallist, oli ümberehitatud külaliste vastuvõtmiseks. Laval esinesid finalistid, seintel olid suured pildid ning kõigile pakuti head ja paremat. „Kohtusin seal ka Sahlene´iga, ta oli ikka sama ilus ja sümpaatne nagu alati. Sahlene rääkis, et igatseb Eestit väga ja tahab meid taas suurel Eurovisiooni lauluvõistlusel esindada,” paljastab Galetin Sahlene’i soovi.

„Lõppkokkuvõttes võin öelda, et Rootsi on ilus riik, rootslased on suurepärane rahvas ja Melodifestivalen võimas show. Eestil on veel palju õppida ja loodan, et varsti korraldame ka meie midagi sarnast!”

 

Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja