Inimesed unistavad rohkem rahast kui armastusest

Ameerikas 2007 aasta teisel poolel korraldatud uuring kinnitas, et
inimestele on raha olulisem kõigest muust. 92% vastanutest kinnitas, et
nad oleksid parema meelega väga rikkad kui, et leiaksid oma elu
armastuse. Raha on kõige suurem peretülide allikas. Raha on ka suurim
stressiallikas, sest keskmised ameeriklased muretsesid rohkem raha, kui
oma abieluõnne, tervise või näiteks selle pärast, kes võidab järgmise reality-show.
65% ameeriklastest oleks nõus elama aasta üksikul saarel, kui selle
eest makstaks miljon dollarit. Ja 10 miljoni dollari eest teeks peaaegu
igaüks ükskõik mida.

Ameerikas 2007 aasta teisel poolel korraldatud uuring kinnitas, et inimestele on raha olulisem kõigest muust. 92% vastanutest kinnitas, et nad oleksid parema meelega väga rikkad kui, et leiaksid oma elu armastuse. Raha on kõige suurem peretülide allikas. Raha on ka suurim stressiallikas, sest keskmised ameeriklased muretsesid rohkem raha, kui oma abieluõnne, tervise või näiteks selle pärast, kes võidab järgmise reality-show. 65% ameeriklastest oleks nõus elama aasta üksikul saarel, kui selle eest makstaks miljon dollarit. Ja 10 miljoni dollari eest teeks peaaegu igaüks ükskõik mida – jätaks maha oma perekonna, reedaks sõbra, vahetaks usku. Küll mitte kõik, aga iga kümnes vastaja oli nõus selle summa eest vahetama ka oma sugu või nahavärvi. Iga 14 vastaja oli nõus selle summa eest tapma inimese. Kõige huvitavam fakt asja juures oli aga see, et vastused jäid peaaegu samaks kuni 3 miljoni dollarini. Samas, 2 miljoni eest muutsid paljud oma meelt ja polnud nõus oma senisest elust loobuma.

Uuringus leidis kinnitust fakt, et väike raha on täiesti ebaoluline, inimesed ei kummardu raha maast üleski võtma, kui see pole vähemalt 1-dollariline.

Iga neljas ameeriklane usub, et tema parim võimalus rikkaks saada on mängida loteriid. 5% lotomängijatest ostavad 51 kõikidest piletitest – tundub, et mõnele on lotomiljonäriks saamine tõeline kinnisidee. Uuring tuletab lotohulludele meelde, et tõenäosus võita jackpot on 10 miljonit ühele. Ehk siis inimesel, kes sõidab lotopiletit ostma 3 miili kaugusele kodust, on suurem tõenäosus autoõnnetuses surma saada kui jackpot võita.

Raha on ameeriklasele nii tähtis, et 2/3 neist on nõus lubama oma partneril magada võõraga, kui talle makstaks selle eest miljon dollarit. Kolmandik ameerika naistest peab õnnelikus abielus raha olulisemaks kui head seksi. Kuidas on sinuga lood – kas parema meelega ostaksid kõike, mida hing ihkab, või naudiksid head seksi? Igatahes ameerika naistest enamus unistab pigem tühjast rahatšekist, kuhu saaks ise numbri kirjutada, kui koosveedetud ööst mõne ihaldusobjektiga.

 

/Merili Sultsing/