Intervjuu: Itaalia noormehe Simone uus elu külmas Eestis!

66 kommentaari
Intervjuu: Itaalia noormehe Simone uus elu külmas Eestis!

Kui üks kena itaalia noormees otsustab talve hakul Eestisse kolida, tahab igaüks teada, miks. Simone Chiaromonte (24) pakkis novembri alguses asjad ja otsustas üksi kolida Itaaliast Eestisse. Buduaar uuris Simonelt, miks ta valis uueks kodulinnaks Tallinna, kuidas talle siinne elu meeldib ning mille poolest erinevad eestlased itaallastest.

Kui üks kena itaalia noormees otsustab talve hakul Eestisse kolida, tahab igaüks teada, miks. Simone Chiaromonte (24) pakkis novembri alguses asjad ja otsustas üksi  Itaaliast Eestisse kolida. Kuna noormehe töö on internetis, ei ole tal vahet, kus maailma otsas elada – peaasi, et on internetiühendus. Lisaks peab Simone ka populaarset blogi, mille vahendusel saavad teised teada muuhulgas ka tema elust Eestis.
 
Buduaar uuris Simonelt, miks ta valis uueks kodulinnaks Tallinna, kuidas talle siinne elu meeldib ning mille poolest erinevad eestlased itaallastest.

Millisest Itaalia linnast sa pärit oled?
Minu linn on San Benedetto del Tronto, see asub Itaalia keskel, lähedal on meri, suviti on seal väga ilus ja selle tõttu ka päris palju turiste läbivad seda linna. Rannad on väga suured ja restoranidest võib tunda värske kala lõhna.

Oled sa kunagi varem ka mujal elanud kui Itaalias?
Ei, see on minu esimene kord ja ma teen seda üksinda, isegi kui tahtsin, et mõni minu parim sõber kaasa oleks tulnud.

Millal sa esmakordselt Eestit külastasid?
Esimene kord oli augustis, pärast minu ülikooli lõpetamist. Pidin tulema küll oma sõpradega, aga itaallased on nagu nad on (suur jutt, tegusid ei ole). Minu eesmärk oli siia elama tulla… nii ma siis tulingi üksi! Õnneks tekkisid kiiresti sõbrad ning ma ei ole pidanud kunagi üksi olema! See on minu esimene kord, kui olen läinud kuskile üksi. Ma leidsin sellise klapi siinsete inimestega, mida ei leiaks ühegi teise sõbraga!

Miks sa otsustasid päikselisest Itaaliast lahkuda ning kolida külma Eestisse?
Ma ei teagi, kust alustada, kuid alates oma 18. eluaastast olen tahtnud elada välismaal ja just riigis, kus ei oleks nii soe. Tahtsin Põhja-Euroopasse! Ma olen alati olnud huvitatud erinevatest elustiilidest, Põhja-Euroopa ning Itaalia mentaliteedi erinevustest. Mõelnud, kuidas siinsed inimesed võiksid mõelda ja kuidas nemad käituvad, ma juba ootan selle kõige avastamist! Minu eesmärk oli edendada minu inglise keele oskusi ja teha seda riigis, mis erineks Itaaliast ja Inglismaast! Algul tahtsin minna Stockholmi või Helsingisse, kuid sealne elu on väga kallis ja minu esimese kogemuse jaoks ei olnud see väga hea variant… Ma isegi ei tea, kuidas avastasin Eesti, aga ma teadsin, et kõik räägivad siin väga hästi inglise keelt, elu on odavam ning elustiil sarnaneb Soome ja Rootsiga, seega – miks mitte tulla siia? Ning  teised riigid on nii lähedal Eestile – ma tunnen end olevat maailma keskpunktis siin!

Millal sa siia lõplikult kolisid?
Ma maandusin siia 3. novembril, see oli väga vihmane ja külm kuu eestlaste jaoks! Ma peaksin mainima, et olen õnnelik, kuna leidsin korteri nii lühikese aja jooksul. Kolmandal päeval olin ma juba enda uues Eestimaa korteris!

Mis tööd sa teed?
Ma valmistan veebilehti, reklaamin neid internetis, ostan ja müün reklaami online´i ning lahendan klientide muresid nende veebilehtedega. See on olnud minu hobi juba 18-aastasest saadik ning nüüd see on saanud minu tööks! Ma olen õnnelik, sest tänu sellele tööle võin ma viibida ükskõik kus, ma vajan ainult oma arvutit ja kõik! Eesti on lisaks kõigele kõige levinuma internetiga riik Euroopas! See on justkui Paradiis minu jaoks (muidugi mitte ainult selle pärast).

Mis on sinu hobideks?
Reisimine, et avastada erinevaid kultuure ja saada palju sõpru üle Euroopa! Meeldib jõusaalis käia, pidutseda, töötada internetis ning tulevikus sooviksin taas alustada salsa trenniga.

Mis sulle meeldib Eesti ja eestlaste juures?
Mul on siiani veel palju õppida Eesti ning eestlaste kohta, aga minu esimene arvamus sellest riigist ja inimestest on väga… armas! Ma olen külastanud väikest küla keset Eestit ning minu ümber olev loodus tegi mind väga õnnelikuks, andis rahutunde, ma tundsin, et olen vabas, rikkumata looduses! Vanalinna juures meeldib mulle keskpaik, kus müüakse lilli näiteks ja seda ööpäev läbi… ma ei teadnudki, et Eesti mehed on nii romantilised! Ma ei ole midagi säärast kunagi Itaalias näinud.
Eestlaste juures kõige enam hindan ma nende moodust olla tagasihoidlik. Kui Itaalias välja minna, siis seal võid kohata igal pool nii mehi kui naisi, kes arvavad, et nad on maailma nabad! Seda on näha nende käitumisest, rääkimisstiilist ning hoiakutest. Siin paistavad kõik olevat viisakad ning lahked, mitte alati kõigest joovastunud nagu itaallased. Ma soovin rohkem vestlusi arendada eestlaste kui itaallastega.
Siinsed inimesed paistavad olevat väga iseseisvad ning ma ei ole kohanud siin „emme-pojakesi“ nagu itaallased. Ma pean ütlema, et nähes, kuidas noored alustavad pereelu, saan ma aru, kui ära hellitatud meie, itaallased, oleme. Meie emad arvavad, et me oleme lapsed kuni 30-aastaseks saame…ning ma tean mitut inimest, kes on üle 30ne, ilma naise ja lasteta, kindla töökohata ning elavad siiani ema voodis! Mida küll teha…?
Kõige enam meeldib mulle eestlaste juures see, et neile meeldib pidutseda! Ma ei ole kunagi näinud inimesi, kes suudaks nii palju alkoholi juua ning nautida õhtut nii nagu teie! Nädalalõpud on siin justkui pühad – mulle väga meeldib see! Pärast kahte nädalat siin elades läksin ma peole ja ma olin üllatunud, nähes, kuidas inimesed suudavad nii palju rõõmu tunda tantsimisest ning juua kuni hommikuni! Kuigi… minu maks ei ole veel nii tugev nagu teie oma, veel!

Mis sulle siinse elu ning inimeste juures ei meeldi?
Mis mind häirib on see, et mees ja naine elavad koos, neil on laps, kuid nad ei ole abielus ning ei kavatse seda ka tulevikus teha! Ma ei mõista, miks paarid lahutavad nii kergelt ning ei mõtle oma laste tulevikule? Siin on palju naisi, kellel on lapsed teise mehega, kuid siiski jätkavad teiste meestega kohtumisi. Ma võiksin eeldada, et siinsed inimesed on väga isekad ning ei mõtle nii väga enda tulevikule, kuid ma ei mõtle nii, loodan, et sellele on teine vastus. Samuti ei meeldi mulle, et mehed nii palju joovad ning kipuvad naisi lööma ning on probleem eestlaste ja venelaste vahel.

Kui palju eestlastest tüdruksõpru sul juba olnud on? Mis teeb nad eriliseks?
Kui ma oleksin tõbras, siis oleks mul neid kindlasti rohkem siiani olnud! Nüüd, kus ma alles alustan oma siinset elu, tahan kohtuda tüdrukutega ning olla nendega sõber. Juhul, kui ma nüüd kohtuks kellegagi ja samal ajal kohtuks ka teiste tüdrukutega, ei oleks see ilus selle inimese suhtes. Hetkel tahan ma inimesi tundma õppida, eks aeg näitab, mis saab.
Ma võin öelda, et ma ei ole siiani kuskil nii palju ilusaid tüdrukuid näinud kui Eestis! Siin saab naiste kohta öelda naised ja seda igas mõttes! Nad teavad, kuidas riietuda, nad hoolitsevad enda välimuse eest, nad teavad, kuidas panna mehi enda eest hoolitsema ning ajada nad hulluks! Nende olek on väga iseseisev, tugev ja nad ei karda enda arvamusi avaldada, minu silmis muudab see nad väga huvitavaks ja ilusamaks kui nende välimus.

Kuigi ma pean ütlema, et siinsete naiste tugev iseloom ei näi meestele meeldivat! Väljas käies, kui näen, et mõni mees istub nurgas, jook käes, siis ma mõtlen: „Mida kuradit sa siin teed?“ Ma olen kindel, kui eestlannad Itaaliasse lähevad, saavad nad iga mehe, keda tahavad!

Mida sa arvad Eesti meestest? Mis on nende erinevused Itaalia meestega?
Ma ei tunne veel nii palju neid, kuid siiani on nad väga sõbralikud olnud ja see isegi üllatas mind! Paljud neist kipuvad rääkima rahast, on neid, kes üritavad sind enda eluga kadedaks teha, mõned soovivad rääkida kõigest peale töö ja raha ning leidub ka neid, kes tahavad lihtsalt seltskonda! Nagu eestlaste ja itaallastega võrreldes üleüldiselt, siis on ka siinsed mehed tagasihoidlikumad kui meie ning ma olen kindel, et Itaalia naised hindaksid neid rohkem kui meie! Itaalia mehed on tihtipeale liiga enesekindlad ja siinsed mehed on jällegi väga häbelikud ning ei kipu nii palju rääkima kui meie. Itaalias kohata mehi nagu on siinsed oleks väga huvitav ning müstiline sealsete naiste jaoks. Siin võibolla naised ootavad midagi teistmoodi, ma arvan nii.

Oled sa siin elades endale palju sõpru leidnud?
Nimetada inimesi, kellega ma kohtun, enda sõpradeks, on minu jaoks väga suur asi! Enamus nendest on siiski tuttavad, kuid viimasel ajal olen veetnud palju aega inimesega, kes on mulle kalliks saanud ja kellest hoolin väga! Ma võiksin öelda, et ta on siiani minu tõeline sõber, kuid on tulemas kandidaate veel! Ma olen õnnelik, et mõned neist helistavad mulle, et lihtsalt küsida, kuidas mul läheb ning kutsuvad mind enda sõpradega välja. Hetkel saan neid kokku lugeda enda ühel käel.

Eestis on päris palju itaallasi, kas sa tunned neist kedagi ka?
Ainuke itaallane, kellega ma kohtunud olen, oli Erasmuse õpilane ja ta oli väga lahke minuga, veetsime mõned päevad koos ka tema sõpradega. Kahjuks ta läheb varsti tagasi, kuid eks neid tuleb uusi veel ja kindlasti tahan siinseid itaallasi tundma õppida, et ma ei unustaks oma keelt! Tunnen ka ühte meesterahvast, kes siin juba 4 aastat elanud (armastuse pärast), kuid ma pean ütlema, et tahaksin rohkem eestlastega tuttavaks saada kui itaallastega.

Kus klubides, lounge´ides sind Tallinnas näha võib?
Ma veel avastan kohti, kuid mõnikord käin klubis Kultus, Seductionis, Hollywoodis…ning enda sõpradega veedan aega Reval kohvikus, lounge Museumis ja ka Chicagos ning Islandis.

Mida igatsed Itaalia juures kõige rohkem?
Toitu! Ma igatsen sadamaid ning sealset värskete kalade lõhna. Igatsen värske leiva ostmist poest, mis asub kohe mu kodu kõrval, ning vaadata televiisorist itaaliakeelset programmi! Muidugi ka päikest, oma perekonda ning sõpru!

Kui tihti külastad Itaaliat?
Praegu käisin jõulude ajal seal ning ei oska tõesti öelda, millal uuesti lähen. Kindlasti augustis, kuid ma ei sooviks minna väga vara sinna tagasi… eks aeg näitab. Praegu soovin jääda siia ning alustada oma uut elu siin, seda ma tahan rohkem hetkel!

Kui kauks plaanid Eestisse jääda?
Kõik mu sõbrad küsivad sedasama! Eelkõige huvitab see minu vanemaid ja minu vastus on sama, mis neile: „Ma tõesti ei tea!“
Ma plaanisin siia jääda mitte vähemaks kui kaheks aastaks! Kuid…kõike võib juhtuda ja ma ei taha midagi ette plaanida, ma üritan elada hetkes ning nautida seda uut kogemust ning kohtuda heade ning tõeliste inimestega!

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid