Intervjuu konjakikuninga Maurice-Richard Hennessyga! FOTOD!

Intervjuu konjakikuninga Maurice-Richard Hennessyga! FOTOD!

Kolmapäeval, 3. veebruaril, külastas Eestit maailma mõjukaima konjakiperekonna esindaja Maurice-Richard Hennessy, et tänada Eesti Kontserti pikaajalise koostöö eest ning tähistada X.O. konjaki 140ndat sünnipäeva. Külalised olid kutsutud õhtusele vastuvõtule restorani Gloria, kus Hr.Hennessy jagas intervjuusid ning pidas piduliku kõne. Kohale olid tulnud mitmed Eesti tuntud inimesed, nende seas poliitik Evelyn Sepp, moedisainer Katrin Kuldma, ärinaine-modell Beatrice, laulja Koit Toome koos kallima Kaia Triisaga ning paljud teised.

Kolmapäeval, 3. veebruaril, külastas Eestit maailma mõjukaima konjakiperekonna esindaja Maurice-Richard Hennessy, et tänada Eesti Kontserti pikaajalise koostöö eest ning tähistada X.O. konjaki 140. sünnipäeva. Külalised olid kutsutud õhtusele vastuvõtule restorani Gloria, kus Hr.Hennessy jagas intervjuusid ning pidas piduliku kõne. Kohale olid tulnud mitmed Eesti tuntud inimesed, nende seas poliitik Evelyn Sepp, moedisainer Katrin Kuldma, ärinaine-modell Beatrice, laulja Koit Toome koos kallima Kaia Triisaga ning paljud teised.

Konjakikuningas Maurice-Richard Hennessy
Maurice-Richard Hennessy veetis oma lapsepõlve Prantsusmaal kuulsas konjakipiirkonnas. Ta on Hennessy kaheksanda põlvkonna esindaja ja seega võib väita, et tema DNA-sse kuulub ka konjak! Ametlikult liitus ta perefirmaga 1975. aastal ja sai koolituse kõigis konjakit puudutavates küsimustes ja seda muidugi oma ala professionaalidelt.
Enne kui ta arugi sai, oli ta osa suurest impeeriumist ning alustas pidevat reisimist üle terve maailma. 1979. aastal jäi ta viieks aastaks Londonisse, kus tutvustas brändi Inglismaale ning Iirimaale. Samal ajal pidi ta viibima palju aega ka Ameerikas ning Kanadas – seega on igati loomulik, et just temast on saanud Hennessy firma kehastus ning rahvusvaheline saadik.

Missugune ajalugu on tema perekonna taga! Kaheksa põlvkonda on teinud tööd selle nimel, et täna on olemas bränd Hennessy! Pean tunnistama, et enne intervjuud Hr.Hennessyga olin üsnagi närvis, kuna kartsin nii tähtsa ning austatud inimesega kohtuda. Õhtu jooksul, nähes teda inimestega suhtlemas ning naeratamas, sain aru, et tegemist on väga meeldiva ning lihtsa inimesega. Minu lühike vestlus ainult kinnitas minu esialgset arvamust!

INTERVJUU MAURICE-RICHARD HENNESSYGA

Teil on seljataga väsitav päev ja alles eile olite Riias. Kust leiate energiat, et pidevalt reisida, anda intervjuusid?
Konjakist!

Tõesti?
Jah, ma olen täitsa kindel, et see on energia ammutamiseks hea allikas.

Kuidas Teile meeldib konjakit juua: puhtalt, mineraalveega või..?
No tänasel üritusel võib näha mitmesuguseid kokteile, ginger ale´ga, jõhvikamahlaga ning ka õunamahlaga. Arvatavasti minu enda lemmikuks on konjak mineraalveega, muidugi on ka häid kokteile olemas.

Milline on Teie lemmikkokteil?
Mojito, loomulikult Hennessy konjakiga.

Teil on kolm tütart ja keegi neist ei taha osa võtta Hennessy tootmisest, kas see kurvastab Teid?
Ei, üldsegi mitte, neil on oma elud ning hobid ja suunad elus. Mina olen juba nii kaua selles firmas ja tootmises osalenud ja see oli minu otsus hakata seda tegema. Olen kindel, et järgmine generatsioon, kes hakkab Hennessy konjakiga tegelema, toob kaasa uusi ja huvitavaid muutusi.

Kas mäletate oma esimest kogemust konjakiga?
Ma tõesti ei mäleta, aga suurem kogemus konjakiga oli koos tükikese suhkruga. Minu isal oli nimelt selline komme – igal pühapäeval tükike suhkrut koos klaasi konjakiga. Sel ajal ma ei saanud veel aru õigest konjakimaitsest, kuna ma olin alles laps. Oma esmase õige konjakielamuse sain ma arvatavasti varajastes 20-ndates.

Kui Te ei teeks tööd, mida teete, siis mis ametis end praegu näeksite?
Võiksin olla orelimängija, professionaalne muusik! Võiksin olla ka kirjanik, mitte ajakirjanik, vaid kirjanik. Ära solvu.., ma ei mõtle, et ajakirjaniku töö oleks halb, tegelikult ma arvan, et see on väga hea. Teil on oma ajagraafik, saate valida online´i ja ka paberajakirjanduse vahel. Kindlat vastust ma isegi sellele küsimusele ei tea, kuid kaldun siiski arvama, et oleksin muusik, mängiksin mõnda klahvpilli. Ma imetlen ühte Prantsusmaa orelimängijat, kes on ühtlasi ka õpetaja ning reisib palju ringi, andes mitmeid kontserte. Kahjuks ei meenu mulle hetkel tema nimi, kuid ma tõesti austan teda kui artisti ja inimest, sest ta on kõigest 25 aastane. Ma arvan, et see on imeline, mida ta teeb!

Kas see tähendab, et oskate ise ka mõnda instrumenti mängida?
Ei, ei oska! Olen küll proovinud… kuid ei. Ma lihtsalt unistan sellest.

Mis on Teie hobideks?
Mulle meeldib joonistada, süüa teha, raamatuid lugeda, televiisorit vaadata, aiandusega tegeleda, kuid kõige rohkem meeldib mulle oma viinamarjapõllul tegutseda. Seal on väga palju teha! Keegi just enne küsis mu käest, et mida ma nädalavahetustel teen? Mind ajas see naerma, sest minu ajakava on väga täis, mul on väga palju teha!

Kuhu tihedas ajagraafikus abikaasa mahub? Kuidas ta on sellega leppinud, et pidevalt eemal olete?
See on väga tervislik! Mitte midagi ei ole hullemat, kui olla iga päev abikaasaga ninapidi koos. Ma arvan, et tema ei ole sellega nõus, mida ma just ütlesin, aga see ei loe. Selline ma olen ja nii ma arvan.

Olete ühe korra varem ka Eestit külastanud, kas näete, et midagi on selle ajaga muutunud?
Jah, korra olen tõesti! Siis oli kevad ja nüüd, kui ma siin olen olnud, on enamus ajast pime ning ma ei ole midagi eriti näha saanud. Ma loodan, et kindlasti kõik muutub ning ongi muutunud. Soovin, et teile varsti eurod tuleks ja ma saaks teile neid sisse tuua!

Millisena näete oma elu olevat kahekümne aasta pärast?
Arvatavasti elan endiselt samas linnas, kus praegugi, ning loodetavasti on mul endiselt sama palju raamatuid, mida lugeda.

Millised on Teie lemmikraamatud?
Mitmesugused! Päevikud, ajalooraamatud, teaduslikud teatmeteosed, mõnikord isegi romaanid. Huvitav on lugeda teoseid, mis on hästi kirjutatud. Mulle meeldivad nii Inglismaa kui ka Prantsusmaa kirjanikud, need on põhilised, mida loen. Meeldib lugeda raamatuid, mis õpetavad midagi ja mis annavad tõelise naudingu!

Kas ühel päeval võib meil olla võimalus lugeda raamatut Teie elust?
Ei, minu elus ei ole midagi huvitavat, mis vääriks kirjutamist.

Alustada äriga 25aastaselt oleks tänapäeval hullumeelne! Kas tol ajal Teie ei tundnud nii?
Ei, sest sel ajal tõesti olid asjad teisiti, praegu oleks see ehk tõesti hullumeelne. Ma ei ole kunagi tundnud, et minult oleks  noorus ära võetud… Tõesti, mitte kunagi!

Kas oli hetki, kus kahtlesite seda tööd vastu võtta?
Jah! Kui ma olin 21aastane, ei tulnud mulle pähegi hakata tööle Hennessys, see ei tulnud kõne allagi! Ma arvan, et põhjus, miks ma ei tahtnud algul Hennessyga liituda, oli selles, et ma ei teadnud, kas see on hea või halb minu jaoks. Mu isa, kes oli tuumajaamateadlane, ei pooldanud ideed, et tema poeg oleks ärimees ja veenis mind, et see on väga halb töö.

Kuidas siis lõpuks juhtus nii, et nüüdseks olete enamuse oma elust töötanud Hennessys?
Lõpuks tuli lihtsalt aeg, kus ma hakkasin oma elu elama, lahkusin nö pesast ja hakkasin iseseisvaid otsuseid vastu võtma. Minu isal ei olnud õigus ärimehe ameti suhtes. Hiljem, kui ma temaga kohtusin, ma usun, et ta oli uhke minu üle.

Ning pärast kõiki neid aastaid ei ole te kordagi kahelnud ametivalikus?
Ei! Absoluutselt mitte! Prantsusmaal  minnakse pensionile suhteliselt varakult, mina olen hetkel 60 aastane ja seega 3-4 aasta pärast peaksin ma pensionile jääma. Ma olen aga öelnud, et  enne 70-ndat eluaastat mina Hennessyst ei lahku! Tahate seda või mitte, aga mind te varem seda tööd lõpetama ei saa! Ma armastan oma tööd, see on hea firma ning hea toode! Võib ju olla tõsi, et ma ei tööta enam sama tempoga, mis 25aastaselt, kuid ma saan palju kasulikku tuua firmasse, isegi kui olen 65aastane. Kui firma minuga enam rahul ei ole, siis ma pean tõesti varem lahkuma.

Brändi Hennessy jõudmine Eestisse
Pärast Hennessy teistkordset külaskäiku Eestisse 1992. aastal otsustasid AS Prike ja Hennessy käed lüüa ning vastsesse Eesti Vabariiki saabusid esimesed 17 kasti kvaliteetset konjakit. Arvestades ehtsa konjaki väärtust ning tolleaegset elatustaset kulus pea aasta, enne kui kõik need esimesed pudelid konjakisõpradeni jõudsid. Nii oli see veel 18 aastat tagasi.
Tänasel päeval on Hennessy Eestis kõrgelt hinnatud konjak ja sama koguse Hennessy müügiks läheb vaid üks päev – ja nii aastaringselt.

Kokkuvõtteks võib öelda, et õhtu Glorias oli väga edukas! AS Prike tegi tubli töö ning Hr.Hennessyt said kohata kõik õnnelikud, kes olid üritusele kutsutud. Kuidas jäid rahule korraldajad aga ise? AS Prike Baltikumi juhatuse esimehe Lauri Põldemaa sõnul oli Hr. Hennessy Eestisse saabumine ettevõttele väga suureks auks. „Oma lühikese visiidi jooksul kohtus Hr.Hennessy Eesti Kontserdi esindajatega, et tänada neid pikaajalise koostöö eest. Kohtumine lõppes Hennessy X.O 140-ndat aastapäeva tähistava meeleoluka kokteiliõhtuga.“

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja