Isaarmastusest ilma jäänud tüdrukud saavad kiiremini suureks

Austraalia üks päevaleht väidab, et lapsed, kes kasvavad isata või keda kasvatab võõrasisa, saavad kiiremini täiskasvanuks kui need, kes sirguvad oma isa ja ema ühisel kasvatamisel. Eriti mõjutavat see tüdrukuid, kes isata kasvades jõuavad puberteediikka varem. Kasuisa võib asendada isa vaid juhul, kui pärisisa on lapse elust jäägitult kadunud. Ameerika uuringu kohaselt, kus uuriti ligi 1400 peret ja mis avaldati psühholoog Mavis Hetheringtoni raamatus For Better or For Worse, jõuavad lahutatud perede tütardest ligi kaks korda rohkem tüdrukuid varem puberteediikka.  Kui 18% tervetest peredest pärit tüdrukutest algab mestruatsioon enne 11 eluaastat, siis lahutatud või kasuisadega peredes kasvanud tüdrukute puhul oli see protsent 25%. 

Austraalia üks päevaleht väidab, et lapsed, kes kasvavad isata või keda kasvatab võõrasisa, saavad kiiremini täiskasvanuks kui need, kes sirguvad oma isa ja ema ühisel kasvatamisel. Eriti mõjutavat see tüdrukuid, kes isata kasvades jõuavad puberteediikka varem. Kasuisa võib asendada isa vaid juhul, kui pärisisa on lapse elust jäägitult kadunud. Ameerika uuringu kohaselt, kus uuriti ligi 1400 peret ja mis avaldati psühholoog Mavis Hetheringtoni raamatus For Better or For Worse, jõuavad lahutatud perede tütardest ligi kaks korda rohkem tüdrukuid varem puberteediikka.  Kui 18% tervetest peredest pärit tüdrukutest algab mestruatsioon enne 11 eluaastat, siis lahutatud või kasuisadega peredes kasvanud tüdrukute puhul oli see protsent 25%.  Analoogilisi tulemusi on andnud ka Inglismaal läbi viidud pereuuringud.  Isata kasvanud tüdrukutel on ka suurem  tõenäosus nooremalt rasedaks jääda.
Kuigi arvatakse, et mida nooremas eas kasuisad perre tulevad või vanemad lahutavad, seda kergemini võtavad lapsed elumuutusi omaks, siis kinnitavad uuringud vastupidist – mida varem olid vanemad lahku läinud ja lapsed ilma pärisisata kasvanud, seda kiiremini nad täiskasvanuks said.
Arvatakse, et kui emad on need, kes hoiavad perekonda koos, siis isad on need, kes aitavad säilitada peres lapsemeelsust. Kui  pole isa, siis kaob lapsemeelsus kiiremini ka väikesest tüdrukust.
Loomulikult ei ole see ainus põhjus ja tihti on tegu ka pärilikkuse ning ühiskonna survega – näiteks kasvõi kehakaalu ja iluideaalide osas või meedia kaudu lastele peale surutud varajasem huvi seksuaalsuse vastu. Aga nüüd saab tõestatud faktidega sinna nimekirja lisada ka kasuisade ja üksikemade lapsed. 

Buduaari foorumis leiad  suhtlemiseks teema „Isata kasvanud”.
Kirjuta meile oma kogemusest aadressil  info@buduaar.ee , sinu kogemused võivad jõuda teisteni Buduaar Shoppingu sügisnumbris, kus kirjutame sellel teemal lähemalt.

Buduaar.ee