Jää-ämbrimängud on läinud liiga kaugele? Mississippi tüdruk sai traagiliselt surma +Video

Jää-ämbrimängud on läinud liiga kaugele? Mississippi tüdruk sai traagiliselt surma +Video

Heategevuse nimel kas raha annetamine või end jääveega üle kallamine kütab kirgi üle maailma. Mängureeglite kohaselt peab veega üle valamist ka 24h jooksul filmima. “Ice Bucket Challange” nime kandev heategevusmäng, mis viimasel ajal on ka Eestis hoogu võtnud, nõudis aga eelmisel nädalal noore tüdruku elu.

Heategevuse nimel kas raha annetamine või end jääveega üle kallamine kütab kirgi üle maailma. Mängureeglite kohaselt peab veega üle valamist ka 24h jooksul filmima. “Ice Bucket Challange” nime kandev heategevusmäng, mis viimasel ajal on ka Eestis hoogu võtnud, nõudis aga eelmisel nädalal noore tüdruku elu, vahendab DailyBuzzLive.com.

Eelmisel nädalal juhtus traagiline õnnetus 17-aastase Mississippist pärit Nancy Oley’ga, kes väljakutse vastu võttis ning seetõttu õnnetul kombel oma kaela murdis. Tüdruk palus jää-ämbri ümber kallamiseks appi oma nõbu, ent tollel libises raske ja märg ämber käest ning kukkus Nancy’le pähe. Õnnetusest pääses imekombel tema väike õde, kes samuti soovis mängus osaleda.

Nancy viidi kriitilises seisus Mississippi Ülikooli haiglatiiba, ent tüdruku vigastused olid niivõrd suured, et tema elu ei suudetud päästa. Nancy vanemad soovivad nüüd, et video leviks üle maailma ning oselejad teadvustaksid endale ka selle mängu ohte.

 

Autor: Helena-Reet Ennet