Jaanus Rahumägi hoidub stressist positiivselt mõeldes

"Mul ei ole stressi," tunnistab riigikogu liige Jaanus Rahumägi (45) Buduaarile. Põhjus seisneb selles, et ta ei lase stressil tekkida oma väärtushinnanguid järgides.

“Mul ei ole stressi,” tunnistab riigikogu liige Jaanus Rahumägi (45) Buduaarile. Põhjus seisneb selles, et ta ei lase stressi tekkida oma väärtushinnanguid järgides.

 Vaatamata pingelisele poliitikutööle, on suutnud rahvasaadik Jaanus Rahumägi suutnud stressi endast eemal hoida. Kindlasti on sellele kaasa aidanud tema väärtushinnangute seadmine elus õigesse järjekorda. “Kui inimesel on piisavalt sisemist tasakaalu, siis suudab ta knäha enda ümber positiivset ja tähtsat, mitte vaid seda, mida teised arvavad ja mida ühiskond uksest ning aknast sisse paiskab. Igas halvas on alati ka midagi positiivset, vaatamata sellele, et see tundub võimatu. See tuleb leida ja sellest hingejõudu ammutada.”

Sellest lähtuvalt soovitab Jaanus inimestele, kes on sattunud masendusse, järgida üht soovitust. “Stressi põdejatel soovitan rohkem enda ümber ringi vaadata ja sealt jalgealust leida. Seda leidub alati.” Ta lisab veel, et ühiskondliku kollase killavooriga ei ole mõtet kaasa joosta. 

“Ka ei ole mõtet arvestada peamiselt sellega, mida teised arvavad, vaid ainult sellega, mis on tegelikult tähtis ja sulle endale rohkem meeldib. Endaga tuleb tegeleda ja endaga läbi saada. Ei tohi lähedastega üksteisest mööda elada ja ennast petta, et kõik on hästi, kuigi tegelikult on kõigil mingid probleemid. Asjadest tuleb rääkida, probleemid ei lahene iseenesest. Probleemid hoopis kuhjuvad. Sealt hakkabki ilmselt stress juba paistma.”

/Marko Tubli/