Jakko Maltisele meeldib klaveril klimberdada

Jakko Maltisele meeldib klaveril klimberdada

Muusik Jakko Maltise sõnul on tema üks viisidest end muusikaliselt väljendada klaveri klimberdamine. Siiski ei käi see täpselt nii nagu lastel, vaid natuke teadlikumalt ja oskuslikumalt.

Muusik Jakko Maltise sõnul on tema üks viisidest end muusikaliselt väljendada klaveril klimber-damine. Siiski ei käi see täpselt nii nagu lastel, vaid natuke teadlikumalt ja oskuslikumalt.

Milline on Jakko lemmikviis end muusikas väljendada? “See on lihtne küsimus, millele pole üldse lihtne vastata, kuid on üks tegevus, mis on mulle alati muusikas kõige rohkem huvi pakkunud – klaverimäng. Õigemini klaveril klimberdamine. Mitte nagu väike laps, aga idee suund on sama, teha midagi huvitavat ja leida midagi, mis kõlab huvitavalt,” selgitab Maltis ning ütleb, et vahel mängib mõne akordi valesti ja sealt saab alguse laul. Nõnda sündis ka Jana Kase laul “Don’t want anything”.
Inspiratsioonipuhangud meest muusikat tegema ei suuna, pigem on kõige aluseks motivatsioon midagi korda saata. “Ma ei ole kunagi muusikaga tegelenud sellepärast, et mulle tuli peale inspiratsioon. Üks lemmikviis motivatsiooniks on paar akordi või lause, mis jääb peas kummitama ning millest hiljem saab laul!” räägib Jakko Buduaarile.
Eelistatuimat muusikastiili tal pole, sest on väga palju head muusikat, mis jagunevad erinevatesse kategooriatesse. “Lood, mis mulle meeldivad, on sellised, mis suudavad mind üllatada. Need on laulud, mida ei pea kuulama, vaid nad panevad end kuulama.” Kui paljud muusikud sooviksid laval koos olla mõne suure artistiga, siis Jakko sooviks on teha koostööd kellegi väga hea ja tuntud laulukirjutajaga. “Õppida, leida, avastada, sest see viib edasi.”

 

Getter Lukjanov