Jana Kask: lähitulevikus esindan ma Eestit Eurovisioonil

Jana Kask: lähitulevikus esindan ma Eestit Eurovisioonil

  2012. a Eurovisiooni lõppvõistlus toimub Azerbaidžaani pealinnas Bakuus. Venemaad esindab grupp “Buranovskije babuški” (Buranovo memmed), kuhu kuuluvad isetegevuslikud artistid vanuses 50 kuni 76 aastat. Eestist sõidab Ott Lepland lauluga “Kuula”. Millised on šansid võiduks “memmedel”, lauluvõistlusel kõlanud lemmiklugudest ning oma tulevasest osavõtust rääkis Buduaarile laulja, “Eesti otsib superstaari” 2008. a võitja Jana Kask.
 

2012. a Eurovisiooni lõppvõistlus toimub Azerbaidžaani pealinnas Bakuus. Venemaad esindab grupp “Buranovskije babuški” (Buranovo memmed), kuhu kuuluvad isetegevuslikud artistid vanuses 50 kuni 76 aastat. Eestist sõidab Ott Lepland lauluga “Kuula”. Millised on šansid võiduks “memmedel”, lauluvõistlusel kõlanud lemmiklugudest ning oma tulevasest osavõtust rääkis Buduaar.ru-le laulja, “Eesti otsib superstaari” 2008. a võitja Jana Kask.

Kui Jana nägi ja kuulis Venemaad esindavat lugu grupi “Buranovskije babuški” esituses, oli ta vapustatud: “Mulle tundub, et kui juba teha selline number, siis tuleks laulda vene folkloori, aga mitte mingisugust arusaamatut pop-stiili. Tekib mittevastavus heli ja pildiga. Aga “memmed” iseenesest on suurepärased, ainult et mina kuulaksin nende esituses meelsamini laulu “Široka reka” (Lai on jõgi).

Jana on kindel: “Eurovisioon – see on ettearvamatu konkurss. Mulle tundub, et selle ürituse jaoks sobiv lugu oleks olnud Bilani ja Volkova duett, kuigi see olnuks stereotüüp. Aga stereotüüpe tulebki lõhkuda. Kõigele vaatamata olen ma “memmede” poolt, neis on midagi nii igiomast…

Võidust Eurovisioonil arvab superstaar: “See on poliitilis-majanduslik küsimus, kuigi muusika samuti mängib oma osa, sest Saša Rõbak ja Ruslana minu arvates, näiteks, võitsid vääriliselt ja teenitult.”

Kogu lauluvõistluse ajaloo vältel märgib Jana Kask ära kaks tema arvates geniaalset lugu: Marija Serifovitši “Molitva” ja Secret Gardeni “Nocturne”.

Küsimusele, kas lauljatar ka ise planeerib kaugemas tulevikus Eurovisioonil osaleda, vastab ta: “Ma ütlen enam – ma tean, et lähitulevikus esindan ma oma maad sellel konkursil. See on kogemus, samm edasi ja kontaktid. Peaasi, et pärast osataks neid kasutada. Ma leian, et kui sa oled juba valmis artist ja sul on täielikult selged oma eesmärgid, siis paremat šanssi ei tule.”

 

Maria Luiza