Jana Kask: muutusin isiksusena 16-aastaselt, aga otsin õiget teed siiamaani…

40 kommentaari
Jana Kask: muutusin isiksusena 16-aastaselt, aga otsin õiget teed siiamaani…

Teise hooaja „Eesti otsib Superstaari“ võitja Jana Kask on olnud oma kiire karjääri jooksul edukas – saanud mitmeid esinemiskutseid ning andnud välja ka oma plaadi. Selle noore artisti puhul paistab välja tema unikaalne stiil ning ekstravagantsed lavakostüümid, mille autoriks on neiu ise! Buduaarile avaldas neiu oma iidolid ning rääkis lühidalt ka tulevikuplaanidest.

Teise hooaja „Eesti otsib Superstaari“ võitja Jana Kask on olnud oma kiire karjääri jooksul edukas – saanud mitmeid esinemiskutseid ning andnud välja ka oma plaadi. Selle noore artisti puhul paistab välja tema unikaalne stiil ning ekstravagantne lavakostüüm, mille autoriks on neiu ise! Buduaarile avaldas neiu oma iidolid ning rääkis lühidalt ka tulevikuplaanidest.

Küsides Jana käest, kas ta ei ole pidanud kahetsema, et hakkas ajama nö oma rada ja tegema  teistlaadi muusikat, mitte pop-, vaid roki-stiili, vastab neiu, et tema jaoks on muusika ilus ning see on tema armastus, olgu see siis milline tahes! „Tänu sellele on sündinud minu esimene plaat. Igaühel meist on olnud õnnetu armastus ja paljud pidid valima õige suuna,“ räägib ta. Jana sõnul on tema plaat tehtud lootusega, et muusika aitab inimestel leida õige tee hetkel, kui nad seisavad valiku ees. See peaks neis tekitama õigeid emotsioone ja aitama leida  uusi tundeid.

Viimased paar aastat on Jana jaoks olnud tähtsad, muutnud tema elu ning andnud võimaluse teha karjääri muusikuna. Noorele neiule on seda kõike kindlasti väga palju. Kas ja kuidas muutis see aga teda kui inimest? „Ma muutusin isiksusena 16-aastaselt, aga otsin õiget teed siiamaani,“ lausub Jana.

Vaadates Jana suhtlusportaali Facebook kontot torkab silma tema „married“ (abielus) staatus. Küsin, kas ta on tõesti abielus või sinnapoole minemas? Jana ei soovinud seda kommenteerida. Kuid mida tähendab „interested in women“ (huvitatud naistest)? Jana lisas vaid: „Kui ma olen „married,“ ja Eestis saaks ma ju abielluda vaid meesterahvaga, siis järelikult on nüüd ainult naisest puudus…Leian kellegi, sõidame Hollandisse ja hakkame elama kolmekesi..,“ naljatleb lauljanna.

Jana edasine plaan on end täiendada – õppida ning paralleelselt arendada end muusikas ja õppida jaapani keelt! Samuti ei ole ta maha matnud oma unistusi minna laia maailma ja teha muusikat kuskil mujal. „Mõtlen sellest iga päev, iga tund, iga minut, ja ma tean, et ma pean olema väga kannatlik, sest sellised asjad kiiresti ei juhtu,“ on ta realistlik oma tulevikuplaanide suhtes. Küsimusele, mida teeks ta siis, kui ei tegeleks muusikaga, vastab neiu, et see on paha küsimus. Samas lisab: „Ma laulan kogu aeg, isegi dušši all…Ma olen muusik ja punkt!“ räägib Jana Buduaarile.

Jana Kase iidolid:

Michael Jackson; Pjotr Iljitš Tšaikovski; Wolfgang Amadeus Mozart; Lara Fabian; Bjork; Chester Bennington („Armastan teda väga!“); Kurt Cobain; Matthew Bellamy (Muse); Eminem; Jared Leto; Zemfira; Amy Winehouse; Sandra Nasic (Guano Apes); Alicia Keys ja Ville Valo.

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja