Johannes Naan filmist “Mina olin siin”

Rene Vilbre filmis ”Mina olin siin” kõrvalosatäitjana üles astunud raadiohääl ja reporter Johannes Naanile (24) meenub, et mõni filmis lausutud roppus ei lahkunud mitu kuud suust. Buduaar uuris, kuidas ta oma rolli kehastusega rahule jäi ja mida ta üldse näitlemisest arvab.

Rene Vilbre filmis ”Mina olin siin” kõrvalosatäitjana üles astunud raadiohääl ja reporter Johannes Naanile (22) meenub, et mõni filmis lausutud roppus ei lahkunud mitu kuud suust. Buduaar uuris, kuidas ta oma rolli kehastusega rahule jäi ja mida ta üldse näitlemisest arvab.


Rene Vilbre filmis ”Mina olin siin” üles astunud Johannes tõdeb, et see oli tal esmakordne filmitegemise kogemus. ”Rolli üles ehitada nii katkendlikult ja ilma eelneva kogemuseta, oli hirmutav katsumus. Võtteplatsil oli aga lõbus. Filmi on raske vaadata, kuna kogu kaadritagune elu on eredalt meeles.

Johannes arvab, et filmis kajastatud problemaatiline süžee leiab aset ka Tallinna tänavatel, kuid endal tal selliseid tuttavaid ei ole. ”Minu jaoks tuli selline maailm rohkem kujutlusse luua. Kõrvalosatäitjana on kuidagi keerulisem elada sisse tegelaskuju mõttemaailma, kuna platsil käimine oli väga pisteline. Õppisin samal ajal veel Soomes, mis ajas peas nii mõnedki asjad sassi,” tõdeb Johannes.

Janar oli tegelaskuju, keda Johannes mängis. Filmi valmides on Johannes korduvalt projekti läbi vaadanud. ”Tahtsin veel näha selleks, et saaks Janari tegelaskuju jälgida ja aru saada sellest, kas tuli välja või mitte,” analüüsib Johannes.

Nooruke reporter on nõus ka edaspidi erinevates projektides kaasa lööma. Filmi kohta on Johannesel veel lisada seda, et lugu on selge, osalevad väga-väga head tüübid ja näitlejad.

/Leemet Prits/