Reklaam sulgub sekundi pärast

Juku-Kalle Raid: mulle käib närvidele kambaviisiline kindlaksmääratud käitumine

Ajakirjanik ning luuletaja Juku-Kalle Raid, kes tuntud oma teravate ütlemistega, ei jää alla ka oma pidutsemistega. Mees teab, kuidas elu nautida ning kuna suvi on käes, uuris Buduaar, kuidas ning mismoodi tähistab ta peagi tulevat jaanipäeva.

Ajakirjanik ning luuletaja Juku-Kalle Raid, kes on tuntud oma teravate ütlemistega, ei jää alla ka pidutsemistega. Mees teab, kuidas elu nautida ning kuna suvi on käes, uuris Buduaar, kuidas ning mismoodi tähistab ta peagi tulevat jaanipäeva.

Rääkides Jukuga jaanipäevast meenub talle üks sõber, kes mitmeid aastaid järjest organiseeris jaanipäeva üritust, alustades sellega koheselt pärast aastavahetust. „Mõni aeg oli huvitav, aga ausalt öeldes mulle käib närvidele kambaviisiline kindlaksmääratud käitumine. Mõnes mõttes on jaanipäev nagu mingi kollektiivne paanika ning seepärast ma igaks juhuks plaane ei tee, ei taha ettearvestatud hüsteeriaga kaasa minna,“ tunnistab luuletaja.

Oma paremat jaanipäeva mälestust ei oska poeet kohe meenutadagi, kuna neid on mitu ning kui kõik kokku panna, siis saaks tema sõnul ühe päris ogara, ent väga naljaka mälestusteraamatu! „Äkki Eesti Rahva Muuseum tegeleb sihukeste seikluste kogumisega? Või mõni lavastaja? Esimesena meenub mingi jaanipäev Ida-Virumaal, kui järgmisel hommikul õlut otsima hakati, aga ei leitud. Vähe sellest, ei leitud isegi külmkappi, kus õlu olema pidanuks. Külmkapp leiti alles kuus tundi hiljem katuselt, korstna otsast. Mitte keegi ei võta tänaseni tegu omaks, kuid mina isiklikult arvan, et seda tegid bussi ootavad kohalikud, kellele linnast tulnud seltskond närvidele käis,“ meenutab Juku.

Pühade suhtes on Juku enda sõnul üldiselt väga traditsiooniline inimene, nimelt: suurel osal tema tutvusringkonnast on traditsiooniks kollektiivseid pühasid mitte tähistada! „Nii et – traditsioone on igasuguseid,“ räägib mees Buduaarile.

 

Buduaar.ee