Jürgen Veber: ”Minu trikid on kui mu oma lapsed!”

”Enne seda, kui ma mõne triki või illusiooniga publiku ette astun, tahan olla mitte 100 vaid 110% kindel, et see ikka õnnestub. Selleks eelnevadki trikkide esitamisele pikad testimise, harjutamise ja proovide perioodid,” räägib Jürgen Veber Buduaarile.

”Enne seda, kui ma mõne triki või illusiooniga publiku ette astun, tahan olla mitte 100% vaid 110% kindel, et see ikka õnnestub. Selleks eelnevadki trikkide esitamisele pikad testimise, harjutamise ja proovide perioodid,” räägib Jürgen Veber Buduaarile.


Jürgeni sõnul kulub tal väiksemate trikkide harjutamiseks mitmeid kuid ja suuremate ja keerukamate illusioonide puhul kohati isegi aastaid. Lisaks sellele on tal alati mitu lahendust ühe ja sama illusiooni teostamiseks, seda just seepärast, et kui keegi peakski üritama saladustele jälile jõuda, oleks tal see pea võimatu. ”Kuna olen enda illusioonide loomiseks kulutanud tohutult aega ja energiat, siis on need mulle meeletult kallid, justkui oma lapsed ja eks enda lapsi ikka hoitakse ning kaitstakse väga,” arvab Jürgen.

Illusionist arvab, et tema puhul võib mustkunstiga tegelemise jagada kahte perioodi. ”Enne seda, kui ma viis-kuus aastat tagasi oma trikkidega esmakordselt avalikkuse ette astusin, tegelesin ma väga pikalt lihtsalt erinevate illusioonide välja mõtlemisega. Ning sellega alustasin ma ikka päris noorena. Seega võib öelda, et huvi mustkunsti vastu tärkas umbes kuue aastasena, mil esmakordselt asusin nuputama ühe laheda kaarditriki saladust, esinema hakkasin vanaisa keelitamisel, aga alles pea 15 aastat hiljem,” meenutab Jürgen.

Oma esimeseks suuremaks illusiooniks peab Jürgen “Trikimehe” esimeses saates olnud trikki, kui ta jalutas läbi kahe meetri paksuse Patarei vangla seina. Sellest on möödas pea kaks aastat ja nüüd on Jürgen taas rahva ees ja hullutab live showga. ”Tõepoolest, nii see on. Täpsemalt toimub 25. oktoobril Saku Suurhallis illusioonietendus “Trikimees 100% Live”. Mis nagu nimigi ütleb, annab kõigile võimaluse minu kunstist osa saada ja näha kõike seda päris oma silmaga, seni on olnud see võimalik vaid televiisori vahendusel,” räägib Jürgen.

Trikimehe sõnul on ta suurt showd terve oma elu piltilikult ette valmistanud. Aga konkreetselt selle kava ja projektiga on vaeva nähtud pea viimased kaks aastat. ”Esialgu oli plaanis sellega välja tulla juba eelmisel suvel, kuid tundsin siis, et pole ise päris rahul veel ja tahaksin kava täiustada. Seega lükkasime selle edasi sellele kevadele, kuid ka siis tundsin, et üht teist saaks veel paremini teha, nii et võtsime vastu otsuse etendus veel edasi lükata. Sama kordus ka sellel suvel. Kuid nüüd viimaks on kõik nii nagu peab ja 25. oktoobril jõuab see ka publikuni,” tõdeb illusionist.

 

/Leemet Prits/