Käll Haarde Violinast:”Viimati olin vallaline 10. klassis!”

Käll Haarde Violinast:”Viimati olin vallaline 10. klassis!”

Käll Haarde on üks kolmest kaunitarist, kes mängib viiulitrios Violina. Muusikaõpinguid alustas Käll väga väikeselt – juba 4-aastaselt läks ta vanalinna Õpetajate Majja laulma. 1996. aastal alustas ta Viimsi Muusikakoolis viiuliõpinguid. Sel kevadel lõpetas Käll muusikateraapia eriala, lisaks tegeleb ta omaloodud brändidga MILT ning on poolteist aastat mänginud ansamblis Violina. Buduaar uuris toimekalt neiult, kuidas ta viiulit õppima sattus, kas ta on vallaline või hõivatud ja palju muudki. Sel kevadel muusikaterapeudi bakalaureuse kraadi omandanud Käll ei näe veel oma õpingutel lõppu. “Kindlasti kavatsen edasi õppida, sest bakalaureuse diplomist kindlasti ei piisa, et töötada ametlikult terapeudina. Õnneks mulle meeldib väga koolis käia ja muusikateraapia eriala on veel eriti põnev. Minu lõppeesmärgiks oleks siiski doktorikraad,”räägib Käll õppimisest. See, kuidas Käll aga Muusikakooli sattus, on hoopis põnev. Ta jutustab: “Naljakas lugu on see, et mu vanemad ei teadnudki mu minekust muusikakooli katsetele. Läksin sinna koos sõbranna ja tema emaga, kes kirjutas ka alla n-ö vanemate nõusolekule. Isiklikult valisin klaveri eriala, aga et sain katsetel väga head punktid, soovitati mul hakata viiulit õppima. Nüüd mõtlen, et tore, et nii arvati!”  

Käll Haarde on üks kolmest kaunitarist, kes mängib viiulitrios Violina. Muusikaõpinguid alustas Käll väga väikeselt, nimelt juba 4-aastaselt läks ta vanalinna Õpetajate Majja laulma. 1996. aastal alustas ta Viimsi Muusikakoolis viiuliõpinguid. Sel kevadel lõpetas Käll muusikateraapia eriala, lisaks tegeleb ta oma loodud brändidga MILT ning on poolteist aastat mänginud ansamblis Violina. Buduaar uuris toimekalt neiult, kuidas ta viiulit õppima sattus, kas ta on vallaline või hõivatud ja palju muudki.

Sel kevadel muusikaterapeudi bakalaureuse kraadi omandanud Käll ei näe veel oma õpingutel lõppu. “Kindlasti kavatsen edasi õppida, sest bakalaureuse diplomist kindlasti ei piisa, et töötada ametlikult terapeudina. Õnneks mulle meeldib väga koolis käia ja muusikateraapia eriala on veel eriti põnev. Minu lõppeesmärgiks oleks siiski doktorikraad,”räägib Käll õppimisest. See, kuidas Käll aga Muusikakooli sattus, on hoopis põnev. Ta jutustab: “Naljakas lugu on see, et mu vanemad ei teadnudki mu minekust muusikakooli katsetele. Läksin sinna koos sõbranna ja tema emaga, kes kirjutas ka alla n-ö vanemate nõusolekule. Isiklikult valisin klaveri eriala, aga et sain katsetel väga head punktid, soovitati mul hakata viiulit õppima. Nüüd mõtlen, et tore, et nii arvati!”

Lisaks muusikale on Källile hingelähedane ka disainimine, mis leiab teostust tema enda disainifirma MILT(Magic in the Little Things – www.miltdesign.com) läbi. “Oma pood jääb vast tulevikku. Aga praegu on popid ka internetipoed ning tegelikult sobib ka see variant mulle rohkem, sest siis ei pea keegi reaalselt leti taga olema,”ütleb Käll. Violina riided aga disainitakse üheskoos, vaid ühed kostüümid on Käll neile ise meisterdanud. Kui aga vaidluseks läheb, siis kolmest viiuldajast jääb peale kindlasti Johanna. “Ta tõstab BodyPumpis 17 kilo ja temaga ei julge keegi vaielda!”naerab Käll.

Eraelust rääkides tunnistab Käll, et oli vallaline vist viimati 10. klassis. Suhte värskena hoidmine aga peab Källi arvates loomlikult tulema. Ta täpsustab:”Kui oled ise fun, siis on ka suhe selline. Kui oled krampis, igav ja vinguv, siis on arvatavaslt sellised ka sinu kõik suhted.”

Violinaga esinemas käies juhtub ka tihtipeale naljakaid apsakaid. “Minu viimane ülipiinlik hetk oli  kontserdil Tais, kui mul reaalselt kõik varbad läbi kinganina vajusid, nagu kingpoolil! Õnneks vist keegi ei pannud tähele, aga selle peale ütleks, et inimesed, ärge ostke odavaid kingi!”nendib Käll. Piiri taha esinema lähevad Violina neiud ka sel suvel, ütleb ta. “Juuli alguses anname kontserdi Rhodosel, seega tuleb jälle kohvreid pakkima hakata. Ootan põnevusega Violina uusi seiklusi ja soovin ka Buduaarile ilusat ja kuuma suve!”

Buduaar.ee