Reklaam sulgub sekundi pärast

Kampaania ühistranspordis: mehed, ärge hargitage!

Hiljutine kampaania New Yorki metroos  „Stop the Spread“ on leidnud laia vastukaja kogu maailmas. Plakatid metroodes on mõeldud nnmanspreading'u ehk paljude meeste harjumuse vastu.

Hiljutine kampaania New Yorki metroos  „Stop the Spread“ on leidnud laia vastukaja kogu maailmas. Plakatid metroodes on mõeldud nn manspreading'u ehk paljude meeste harjumuse vastu.

Manspreading on meeste komme jalad harkis üle mitme tooli istuda, nii et kõrvale istumiseks enam ruumi ei jää. Paljud, ennekõike naised, toetavad „Jalad kokku“ kampaaniat internetis, sest peavad jalgade hargitamist avalikus kohas ebaviisakaks ja isegi obstsöönseks. On tulnud ettepanekuid kampaania ülekandmiseks muudelegi aladele.

Sõna on võtnud juba ka käitumisuurijad, kes põhjendavad harkisjalu istumisviisi evolutsioonipõhiselt. Nagu meie sugulased ahvid, kel isased eksponeerivad genitaalala dominantsi demonstreerimiseks. Ometi on põlastatud matšohoiak mõnikord isegi mõttekas ja soovitatav. Nimelt siis, kui mees plaanib järelkasvu. Harkisjalu istudes on tagatud kehatemperatuurist 2-3° madalam temperatuur, mis garanteerib spermide aktiivsuse. Ja vastupidi – kaua põlv ülepõlve istuval mehel kahaneb nii spermide hulk kui aktiivsus. Seda siin mehele lugeda andes jälgige, et ta ei kasutaks seejuures sülearvutit – ka see teeb süle soojaks, nagu autoistme soojendus, saun ja kuum vann. Läheb kuni 70 päeva, enne kui spermid kahjustavast mõjust puhanud on.

Hargitamisele leitud põhjendusele vaatamata ei pea seda harrastama kaasinimeste silme all. Oma sigitusvõime ülemääraseks hoolitsuseks piisab, kui see toimub kodus. Põlv üle põlve istumine pole soovitatav ka naistele. Mitte et sellest tekiksid veresoonte laiendid, nagu varem arvati, vaid kuna sellega kaasnev vaagnanurk võib tekitada pingestumisi seljalihastes.

Allikas: www.independent.co.uk