Kanada eestlasest rokkmuusik Erko Nõmm:”Eesti naised panevad mul kohe silma särama!”

Laulja ja kitarrist Erko Nõmm on elanud Kanadas juba kümme aastat. Erko kutsumuseks on muusika, tema rokkbänd Throttlecaster rühib edetabelites ülepoole ning Erko loodab, et peagi lööb nende bänd läbi ka Ameerikas. Buduaar uuris, kuidas Tallinnast pärit Erko Kanadasse elama sattus, millist muusikat tema bänd teeb, mida ta kodust igatseb ja kuidas ta Eesti naisi Kanada omadega võrdleb.

Erko sattus Kanadasse tänu ühele Kanada tüdrukule, keda ta kunagi Tallinnas kohtas. Kanadalane Laura veetis Eestis vaid kaks nädalat ja pärast seda olid nad Erkoga kirjavahetuses umbes aasta ning siis otsustas Erko teda külastada. "Mu esimene visiit Kanadasse kestis umbes kuu aega."

 

Laulja ja kitarrist Erko Nõmm on elanud Kanadas juba kümme aastat. Erko kutsumuseks on muusika, tema rokkbänd Throttlecaster rühib edetabelites ülepoole ning Erko loodab, et peagi lööb nende bänd läbi ka Ameerikas. Buduaar uuris, kuidas Tallinnast pärit Erko Kanadasse elama sattus, millist muusikat tema bänd teeb, mida ta kodust igatseb ja kuidas ta Eesti naisi Kanada omadega võrdleb.

Erko sattus Kanadasse tänu ühele Kanada tüdrukule, keda ta kunagi Tallinnas kohtas. Kanadalane Laura veetis Eestis vaid kaks nädalat ja pärast seda olid nad Erkoga kirjavahetuses umbes aasta ning siis otsustas Erko teda külastada. “Mu esimene visiit Kanadasse kestis umbes kuu aega. Järgneval suvel tuli Laura Eestisse ja me abiellusime. Otsustasin immigreeruda Kanadasse. Laura läks suve lõpus tagasi Kanadasse ja mul tuli oodata oma immigratsioonipabereid, mis võttis umbes aasta. 2000. aasta lõpus jõudsin Kanadasse, plaaniga sinna elama jääda,” seletab Erko oma võõrsile mineku põhjuseid. Erkol ja Laural on nüüd ka 3,5-aastane tütar Milla.

Erko ajast suurima osa võtab muusika ja bänd. Oma kodulinnas Kamloopsis on tema bändi Throttlecasteri muusika rokki mängivate DJ-de lemmikud ning mitut lugu mängitakse ka teistes Kanada raadiotes. „Praegu on raadiotes kõige popim meie lugu Deep Down,“ kommenteerib Erko kohalike DJ-de valikut. “Throttlecaster” mängib hard rocki, kontsertidel mängivad nad tavaliselt ka mõne Metallica või Megadeth’i loo. Kohalikud muusikakriitikud usuvad, et bändi ootab suur tulevik ja tõenäoliselt nad ei eksi, sest Throttlecasteril mõlgub mõtetes USA turu vallutamine. Bändi juht, laulja, kitarrist ja laulude autor Erko on mitmekülgne muusik, kes pole kunagi muusikat koolis õppinud.  „Kitarritunde võtsin mõnda aega ja ülejaanu õppisin omal käel. Muidugi bändides mängimise kaudu õppisin palju.” Bändi veebilehel www.throttlecaster.com  saab rokifänn kuulata ka bändi uusimat albumit ning sealt saab ka muusikat alla laadida I-Tunes’i. Erko tahaks oma bändiga ka Eestisse esinema tulla, aga pole selle kõige organiseerimisega tegeleda jõudnud. „ Kui keegi kutsuks ja aitaks kontserte organiseerida, siis tuleksime väga hea meelega,“ kinnitab mees Buduaarile. Mine tea, võib olla kuuleme seda peaaegu et eestlaste bändi Kanadast juba järgmisel aastal Õllesummeril. Eesti bändidest on Erkole alati Terminaator meeldinud.

Kuigi Erko igatseb ka Eesti järgi, siis on palju asju, mis Kanadas elamise juures meeldivad. “Siin meeldib enim loodus, mäed ja kliima. British Columbiat, kus ma praegu elan, kutsuvad mõned Kanada Californiaks. Siin kasvatatakse enamus puuvilju, viinamarju jms. Soojaks laheb aprillis ja hea ilm kestab kuni oktoobrini. Talved on ka küllaltki soojad. Suve keskpaiku on kraadid 30-40 ringis. Sademete hulk on väike, umbes 300mm aastas, loodus on pisut USA kõrbega sarnane ning siin kandis on palju mägijärvesid,” räägib Erko Kanadas elamise rõõmudest. Seda, kuhu ta elama jääb, otsustab suures osas see, millise pöörde ta hoogu koguv muusikukarjäär võtab. 

Erko üks hobidest on näiteks tskiliga sõitmine.”Minu tsikkel on custom HD softail, mis on suviti mu elu nautimise vahend. Kui võimalus on, siis käin suviti ringreise tegemas. Paar aastat tagasi käisin näiteks USA reisil San Diegos ja tulin Las Vegase kaudu tagasi. Eelmisel suvel tegin 4-päevase reisi lõuna British Cloumbiasse. See oli mega sõit! Aga muidu suveti veedan oma nädalavahetused sõpradega järvede ääres ja nautides loodust.

Erko rääkis Buduaarile ka, milliseid naisi ta eelistab.”Laias laastus meeldivad mulle naised, kes oma välimuse eest oskavad hoolt kanda ja seesmiselt on avatud ja oskavad suhelda. Naised, kellel on iseendasse ja teistesse inimestesse usku ja kes on enda jaoks välja selgitanud, mida nad elult tahavad,”seletab Erko. Kui aga võrrelda kodumaiseid ja Kanada naisi, siis ütleb Erko:”Kui ilu silmas pidada, siis olles paljudes Euroopa ja Põhja-Ameerika riikides käinud, pean ütlema, et Eesti naised on tõesti ilusaimad maailmas. Nad on ka palju iseseisvamad kui näiteks põhja-ameeriklased. Arvan, et suur protsent Eesti naisi ikkagi taotlevad kõrgharidust, karjääri või tahavad mingil muul moel ennast teostada. Tundub, et paljude Kanada naiste ideaal on saada koduperenaiseks ja kasvatada lapsi. Seega tuleb leida mees, kes võimaldaks selle unistuse täideviimist. Üldiselt Kanada naistel puudub ambitsioon. Siiski on neil ka ikka mingi omapära, mis see täpselt on, seda ei oskagi ma öelda. Tänavapildis on ka suur vahe, näiteks on paljud ülekaalus võrreldes Eesti naistega. Riietuse poole pealt Eesti naisi vaadates tundub, et ei ole vahet, kuhu minnakse, riietus ja juuksed panevad mul kohe silma särama. Kanadas aga näiteks võib poes kohata naisi, kes kannavad pidzaamat ja toasusse. Mõned näevad välja nii, nagu oleks nad just ärganud!”

Kuula Erko bändi Throttlecaster muusikat bändi MySpace kontolt.

 

Tene Sommer