Kanal2 andis uue võimaluse. “Selgeltnägijate tuleproovi” ootab uus finaal

Kanal2 andis uue võimaluse. “Selgeltnägijate tuleproovi” ootab uus finaal

Kuna „Selgeltnägijate tuleproovi“ kõik kolm finalisti põhjendasid oma ebaõnnestumist väliste faktoritega, mis väidetavalt häirisid nende keskendumist, siis otsustas Kanal 2 anda neile veel ühe võimaluse oma võimeid tõestada. „Selgeltnägijate tuleproovi“ eilses finaalis ebaõnnestusid kõik kolm võistlejat – Kristi, Sergei ja Tarmo ei lahendanud ära ühtki neljast ülesandest. Tulemus on lõplik ja otsus ümbervaatamisele ei kuulu. Saate auhinnarahaks olnud 100 000 krooni annetatakse liikumispuudega laste toetuseks.

Kuna „Selgeltnägijate tuleproovi“ kõik kolm finalisti põhjendasid oma ebaõnnestumist väliste faktoritega, mis väidetavalt häirisid nende keskendumist, siis otsustas Kanal 2 anda neile veel ühe võimaluse oma võimeid tõestada. „Selgeltnägijate tuleproovi“ eilses finaalis ebaõnnestusid kõik kolm võistlejat – Kristi, Sergei ja Tarmo ei lahendanud ära ühtki neljast ülesandest.

 Tulemus on lõplik ja otsus ümbervaatamisele ei kuulu. Saate auhinnarahaks olnud 100 000 krooni annetatakse liikumispuudega laste toetuseks.

Kanal 2 kinnitab, et tingimused olid kõigile võistlejatele võrdsed, ülesanded viidi läbi ausalt ja need ei olnud tavatult keerulised. Ehkki ekraanilt võis jääda mulje, et ülesannete lahendamiseks anti liiga vähe aega, ei vasta see tõele. Tegemist ei olnud otsesaatega ja seetõttu oli saate kulgu tegelikkusest tunduvalt lühemaks monteeritud.

Mitu saates korraldatud katset, näiteks lapseootel naise tuvastamine, olid klassikalised finaaliülesanded, mida on võitja selgitamiseks kasutatud ka paljudes teistes riikides, kus seda hittsaadet on toodetud. Samuti on reeglina finaali stuudiopublikuks saatesarja eelmiste hooaegade osalejad ja saatest varem välja langenud võistlejad. Finalistide kaasvõistlejad olid stuudios ka mulluses Kanal 2 „Selgeltnägijate tuleproovis“, kus võitjaks krooniti Nastja.

Sellele vaatamata otsustas Kanal 2 ja saate meeskond anda kolmele finalistile veel ühe võimaluse oma võimete tõestamiseks.

Seda tehakse eelkõige põhjusel, et kõik kolm finalisti on oma ebaõnnestumist põhjendanud väliste faktoritega, mis väidetavalt häirisid nende keskendumist ja mõjutasid seeläbi soorituste tulemusi. Eelkõige on viidatud stuudiopublikule, kelle hulgas olevat viibinud finaliste energeetiliselt negatiivselt mõjutanud isikuid.   
 
Kõnealuse lisavooru näol ei ole tegemist kordusfinaaliga ja saatesarja lõpptulemust see ei muuda – tänavune „Selgeltnägijate tuleproov“ jääb ametlikult võitjata. Küll aga annab see Kristile, Sergeile ja Tarmole veel ühe võimaluse näidata, et nende varasemates saadetes nähtud imelised õnnestumised ei olnud juhus ega kokkumäng.

Korduskatsel ei viibi ruumis stuudiopublikut. Žürii rolliks jääb ainult katsete aususe kontrollimine, mitte tulemuste tõlgendamine ega kommenteerimine. Objektiivsuse huvides komplekteeritakse sõltumatu žürii uutest inimestest. Osalejatele antakse ülesannete lahendamiseks rohkem aega.

Kõik kolm finalisti on avaldanud soovi selles lisavoorus osaleda. Nad teevad seda omal soovil ja rangelt vabatahtlikkuse alusel. Selleks ei kohusta neid ükski leping, samuti ei näe sellist kohustust ette saate rahvusvaheline formaat.
„Selgeltnägijate tuleproovi“ korduskatse toimumise aeg ja koht selgub lähipäevil.