Karina Vesman: Stig ootab pikisilmi rumbat

Karina Vesman: Stig ootab pikisilmi rumbat

“Tantsud tähtedega” viienda hooaja saates osaleva Stig Rästa tantsupartneriks ja õpetajaks on mitmekordne Eesti meistrivõistluste finalist Karina Vesman (22), kelle põhilised treenerid on olnud Klandorfide perekonnast. Tantsijakarjääri lõpetas ta raske südamega, kuid pidas vajalikumaks hariduse omandamist. Nüüdseks kirjutab tragi naine lõputööd ärikorralduse erialal. Buduaar uuris Karina käest, kuidas neil Stigiga harjutamine sujub.
   

“Tantsud tähtedega” viienda hooaja saates osaleva Stig Rästa tantsu-partneriks ja õpetajaks on mitmekordne Eesti meistrivõistluste finalist Karina Vesman (22), kelle põhilised treenerid on olnud Klandorfide perekonnast. Tantsijakarjääri lõpetas ta raske süda-mega, kuid pidas vajalikumaks hariduse omandamist. Nüüdseks kirjutab tragi naine lõputööd ärikorralduse eri-alal. Buduaar uuris Karina käest, kuidas neil Stigiga harjutamine sujub.

Kui tihti te Stigiga harjutate? Oled Sa pidanud temaga ka tõrelema?
Tõrelenud olen küll, kuid ainult siis, kui see hädavajalik on. Aga õnneks siiski mitte tihti, sest Stig on tähelepanelik õpilane. Mulle meeldib väga tema püüdlikkus ja soov areneda. Harjutame iga päev nii kaua kuni jalad alt ära kaovad ja mõte selleks päevaks kinni jookseb.

On teil ka naljakaid vahejuhtumeid trennides olnud?
On ikka, eks ta suudab igas trennis midagi korraldada. Tal on kohati väga omapärane nägemus tantsuliigutustest… ja ta ei hoia nende näitamist ka tagasi…

Kuidas sünnib teie tantsude koreograafia ja lugu?
Kuulame erinevaid muusikaid ning valime välja loo, mis mõlemale meeldib. Seejärel näitan talle erinevaid tantsufiguure, millest kava võiks koosneda, ja proovime neid ka koos tantsida. Niimoodi katsetades sünnivad ka uued ideed ja trikid, aga mida unustada ei tohi, on see, et põhisammud peavad sooritatud olema igas tantsus.

Mis on olnud teie jaoks siiani raskemaks katsumuseks? Mille omandamine on Stigil olnud vaevanõudvaim?
Raskeimaks katsumuseks on kindlasti iga saatega järjest huvitavamaid ideid ja keerulisemaid samme välja mõelda, sest need on vaja ka kuidagi välja tantsida. Aga me oleme selle võimaluse eest väga tänulikud! Stigile on väga kerge selgeks teha sirge kehahoiak teoorias, kuid tihtipeale võtab sammudele keskendumine tal kogu tähelepanu ja juba ta otsib hoolsalt silmadega oma varbaid taga…

Millist tantsu ootate põnevusega esitada?
Järgmised tantsud saates on meil Argentiina tango ja rumba, mis on mõlemad isiklikult minu lemmikud. Stig kinnitab, et ootab pikisilmi rumbat.

Kuidas valmivad Sinu kleidid tantsusaate jaoks? Kui palju sa ise sõna sekka ütled disainimise koha pealt? Kust tulevad ideed?
Minu kleidid valmivad Olga Kosmina ning tema õmblejate osavate käte all. Kleidid disainin ise, kuna silme ette tekib kindel visioon ja siis on raske seda eirata. Kui minu ideed liiga ulmeliseks lähevad, toovad Olga ja Stig mu maa peale tagasi.

Palju Sul võistlustantsukleite juba kogunenud on? Millised on su enda lemmikud ja mida nendega peale hakkad?
Tantsukleite on läbi aegade kogunenud päris palju, kuid neid on ära müüdud ka, nii et järge pidada on keeruline. Mõnest kleidist on kuidagi eriti raske olnud lahti öelda, sest idee ja teostus on võtnud palju aega ja põhjalikku järelemõtlemist. Eriti veel siis, kui selles kleidis tantsides on mõni suurem saavutus tulnud. Mulle meeldivad nii ladina- kui ka standardkleidid, ühtede juures saab kasutada meeletult fantaasiat ja teiste juures klassikalist naiselikku ilu. Kleidid, mis veel müümata, ootavad kapis huvilisi, kuid nendega diskoteeki või teatrit ikka ei külasta.

Keda peate enda kõige tugevamaks konkurendiks sellel hooajal?
Konkurentsi pakuvad kõik osalevad paarid, kes muuseas tantsivad juba väga hästi!

 

Sandra Davõdov