Karjäärinaised on agaramad lahutajad

5 kommentaari

Taani 2000 suurema ettevõtte juhi seas läbiviidud uuringust selgus, et võrreldes meestega on naiste seas enam neid, kes otsustavad abielu lahutada, kirjutab Aftenposten. Uuringu läbiviimist juhtisid Aarhusi ülikooli juures tegutseva kõrgema kaubanduskooli lektorid Mette Verner ja Valdemar Smith ning nende väitel tuleb karjäärinaiste seas lahutusi ette kuni neli korda enam.

Taani 2000 suurema ettevõtte juhi seas läbiviidud uuringust selgus, et võrreldes meestega on naiste seas enam neid, kes otsustavad abielu lahutada, kirjutab Aftenposten.

Uuringu läbiviimist juhtisid Aarhusi ülikooli juures tegutseva kõrgema kaubanduskooli lektorid Mette Verner ja Valdemar Smith ning nende väitel tuleb karjäärinaiste seas lahutusi ette kuni neli korda enam.

Verner selgitas uuringu tulemusi sellega, et tihti töötavad karjäärinaiste abikaasad samuti kõrgetel ametikohtadel. ”Kui mees ja naine keskenduvad mõlemad oma karjäärile, võib juhtuda, et pere ja suhte loomine ei õnnestu. Pereelusse pole lihtsalt võimalik piisavalt aega investeerida,” lisas Verner. Lisaks tõi ta välja ka karjäärinaiste majandusliku sõltumatuse.

”Kui naine on mehest majanduslikult sõltumatu, on abielumurede korral selgelt lihtsam oma teed minna,” ütles ta.