Kas Kirsti Timmer ostaks 500 euro eest uued kingad?

Viimasel ajal on Eesti meedias teemaks olnud raha kulutamine hirmkallite aksessuaaride peale - on neid, kelle jaoks pole mingi probleem uue käekoti eest tuhandeid eurosid välja käia ja ka neid, kes poleks elusees nõus niipalju raha kulutama. Kui palju oleks aga ühe vinge kingapaari peale nõus raha välja käima tuntud saatejuht ning raadiohääl Kirsti Valdstein Timmer? Buduaar rääkis Kirstiga ja uuris, kui suur laristaja ta on ning huvi pärast küsisime ka seda, kuidas teenis Kirsti oma elu esimese palga ja mida ta selle rahaga tegi.

Viimasel ajal on Eesti meedias teemaks olnud raha kulutamine hirmkallite aksessuaaride peale – on neid, kelle jaoks pole mingi probleem uue käekoti eest tuhandeid eurosid välja käia ja ka neid, kes poleks elusees nõus niipalju raha kulutama. Kui palju oleks aga ühe vinge kingapaari peale nõus raha välja käima tuntud saatejuht ning raadiohääl Kirsti Valdstein Timmer? Buduaar rääkis Kirstiga ja uuris, kui suur laristaja ta on ning huvi pärast küsisime ka seda, kuidas teenis Kirsti oma elu esimese palga ja mida ta selle rahaga tegi.

Selgub, et Kirsti oskab üheaegselt nii säästa kui ka laristada. “Minu puhul sõltub kõik olukorrast. Kui on vaja säästa, saan hakkama küll ja kui tuleb tuju kulutada, pole ka see minu jaoks mingi probleem. Kulub hästi,” tunnistab Kirsti, et šoppamise vastu pole tal midagi, samas kui vaja, oskab ta ka kokku hoidlikult elada.

Kui aga šoppamisest rääkida, siis kui suurtest summadest me räägime? Kas 500 eurot kingapaari eest oleks Kirsti jaoks okei välja käia? “Nii palju on mul enesekontrolli küll, et 500 eurot ma kingade eest ei maksa. Igal asjal on piir ja kingi saab palju soodsama hinnaga. Makstes kingade eest sellist hinda, peab oma raha peale vihane olema,” ei mõista Kirsti, miks peaks keegi kingade eest nii palju maksma, kui saab ka kordades odavamalt läbi ajada.

Oma esimese palga teenis Kirsti 12aastaselt ning kulutas selle ühe kindla eseme peale. “Teenisin oma elu esimese palga olles 12aastane, rohisin puhkelaagris peete! Saadud palga eest ostsin käekella, mis oli tol ajal meeletult kallis, lausa 46 rubla,” tõdeb Kirsti.

Karin Karu