Kas raadiohääl Allan Roosileht peab eestlast rassistiks?

10 kommentaari
Kas raadiohääl Allan Roosileht peab eestlast rassistiks?

Kas eestlane on rassist? Kas eestlane ei salli välismaalasi, kes Eestisse elama tulevad? See teema on viimasel ajal meedias päris palju läbi käinud ja arvamused on väga erinevad.  Buduaar rääkis sel teemal raadio StarFM armastatud saatejuhi Allan Roosilehega (53), kelle tutvusringkonda kuulub inimesi nii Eestist kui ka välismaalt.

Kas eestlane on rassist? Kas eestlane ei salli välismaalasi, kes Eestisse elama tulevad? See teema on viimasel ajal meedias päris palju läbi käinud ja arvamused on väga erinevad. Buduaar rääkis sel teemal raadio StarFM armastatud saatejuhi Allan Roosilehega (53), kelle tutvusringkonda kuulub inimesi nii Eestist kui ka välismaalt.

Allani meelest on eestlane täpselt samasugune nagu iga teinegi maailmakodanik. “Eestlane ei ole rassist. On ju arusaadav, et kui välismaalane tuleb siia elama, siis ta võiks ühel hetkel ära õppida ka eesti keele. Sellisel juhul võtaksid eestlased ta kindlasti väga hea meelega vastu. Ükspuha kuhu riiki sa elama kolida otsustad, nende keele ära õppimine on suureks austusavalduseks kohalike vastu – see on võti nende südamesse ja kehtib veel enamgi, kui tegu on väikerahva keelega. Täpselt sama kehtib ka eestlaste kohta,” kommenteerib Allan ja lisab veel: “Mida rohkem on inimene reisinud ja maailma näinud, seda haritum ja avatum kõigele uuele ta on, ka võõrkeelte omandamine käib lihtsamalt, kui ise selles riigis palju viibid ja kohalikega suhtled.”

Buduaar.ee