KAS TEADSID? Google salvestab salaja sinu häält

KAS TEADSID? Google salvestab salaja sinu häält

Kui sa pole ise Google’i seadmeid muutnud, siis võid üllatuda, mida kõike otsingumootor sinu kohta teab. Näiteks on Google võinud sind teatud vanusegruppi asetada ning teab sinu sugu. Teave põhineb nii sinu enda antud andmetel kui ka Google’i enda poolt kogutud infol. 

Lisaks sellele kogub Google meie kohta asju, millest paljud kuulnudki pole. Kas teadsid, et Google võib muuhulgas ka sinu häält salvestada?

Kuidas kuulata helisalvestisi?

Google’i poolt salvestatud helisalvestisi saab kuulata “Omade sündmuste” lehelt “Kõne ja heli” alt. Kui logid lehele sisse, avaneb täielik ajalugu. Salvestatud kõnesid ja helisid saab eraldi kuulamas käia. Salvestisi saab ka “Lisateave” alt avada. Siis saad kontrollida, millal salvestis on tehtud ja mis seadmega. 

Osadel inimestel on seal olnud näiteks salvestisi, kus on kuulda nii nende enda kui ka teiste kõnet. Suur osa neist polnud sellest isegi teadlik olnud. Lisaks on Google salvestanud ka mootorimüra või kahinat, kui inimene on linnas ringi liikunud. 

Salvestisi saab sündmuste alt ka ära kustutada. Vajuta sündmuste ülaosas asuvale kolmele punktile ning vajuta seejärel kustuta nuppu. 

Google ise väidab, et selliste heliklippide mõte on parandada hääle ja kõne tuvastamist. 

 

allikas: Iltalehti