Katrin Kuldma: kahju, et meil peaaegu puudub stiilselt riietuv vanem generatsioon!

Eesti on tulvil andekatest ning austatud inimestest, üheks neist võib pidada moekunstnikku Katrin Kuldmad. Naine, kes teeb tööd kogu oma hinge ning südamega! Palusime Katrinil hinnata meie tänavapilti, kui paljud meist suudavad teda üllatada oma moeteadlikkusega?

Eesti on tulvil andekatest ning austatud inimestest, üheks neist võib pidada moekunstnikku Katrin Kuldmad. Naine, kes teeb tööd kogu oma hinge ning südamega! Palusime Katrinil hinnata meie tänavapilti, kui paljud meist suudavad teda üllatada oma moeteadlikkusega?

Kõigepealt ütleb ta, et Eesti tänavapilti ei saa võrrelda Euroopa suurlinnadega ja ega me ei peagi seda tegema. „Samas, püüdlus vana Euroopa suunas on meil ju igas valdkonnas, seetõttu oleks tore küll, kui ühel päeval puuduks meie tänavapildist Ida-Euroopalik „trashy glamour” – megabrändide odavad koopiad Taimaalt, platvormkingad, tuhkblondid juuksed jne,“ arvab moekunstnik.

Katrini meelest on see lausa veider, et selliseid detaile Eestis veel näha võib. Tema arvates on eurooplasele omane püüdlus sisulise kvaliteedi suunas, mitte väljapoole suunatud enesenäitamine. „Minimalistlik täpne joon ja väärt materjalid on stiilsuse aluseks, minu meelest on teismelised väga moeteadlikud. Kahju, et meil peaaegu puudub stiilselt riietuv vanem generatsioon, aga see on juba ühiskonna ja ajaloo probleem,“ leiab Katrin. Lisades, et inimesed võiksid vähem mõelda küsimusele: mis on moes. „Oluline on see, mis igaühele kõige paremini sobib,“ lausub moekunstnik.

Kui eelnev jutt: platvormkingad ning tuhkblondid juuksed puudutasid rohkem naisi, siis küsisin, mida arvab Katrin Eestimaa meeste stiilist, kui palju leidub meie ühiskonnas moeteadlikke meesterahvaid? „Kindlasti ei saa anda hinnangut üheselt kõigi Eesti meeste kohta, inimesed on siiski erinevad. Leidub neid, kes tunnevad hea välimuse vastu huvi ja on väga nõudlikud oma riietuse suhtes,“ leiab ta, lisades: „Kuna Eestis ei väärtustata disaini ja ilu nii nagu Itaalias, pigem kummardatakse siin IT-valdkonda, siis on ka meeste laiem suhtumine oma välimusse suhteliselt ükskõikne,“ arvab Katrin. Samas tunnistab ta, et näeb oma igapäevatöös, kuidas Eesti mehed tunnevad ära kvaliteedi ning oskavad hinnata disaini detailides ja joontes.

Rääkides riietumisest üleüldises pildis, ütleb Katrin, et asi, mida tema inimeste riietumises esmalt märkama satub, on hea disain ning töötlus, sellisel juhul klammerduvad naise silmad imetluses! „See, mida märkan, on disaini täpne joon, suurepärane teostus ja kvaliteetne materjal, halba ei pane reeglina tähele,“ tunnistab ta.

Igapäevariietuses hindab moekunstnik Katrin eelkõige lihtsust, šikki ja ekstravagantsust, sealjuures muidugi ka kvaliteeti! „Ma ei eelista üht ja ainukest stiili, mulle meeldib vaheldus. Näiteks väike must kašmiirmantel – pole stiililt pealetükkiv, samas alati moodne, kvaliteetne materjal ei võta külge tolmu ja ei kortsu, seega on mugav ja alati šikk!“ räägib Katrin Buduaarile.

 

 

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja