Katrin Siska: Eestimaa head ja vead!

Katrin Siska: Eestimaa head ja vead!

Täna on 20. august ja möödunud on 20 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Buduaar uurib, mida see tähendab kultuurikeskus Lindakivi direktor Katrin Siskale.
 

Täna on 20. august ja möödunud on 20 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Buduaar uurib, mida see tähendab kultuurikeskus Lindakivi direktor Katrin Siskale.

Kas Sina oled tänase Eestiga rahul? Mitte eriti… Euro kasutuselevõtt näib iga päevaga aina mõttetum. Muidugi lõikavad eurost kasu teatud poliitikud ja äritegelased, aga suur osa eesti elanikkonnast on siiski kannataja rollis. Mitmed minu tuttavad on välismaale päikese alla kolinud, sest seal on elu tunduvalt odavam. Meie toidupoe hinnad on lipanud isegi soomlaste omadest pikalt ette… Kiiresti ja kaugele. Paari kuuga +30% on märkimisväärne. Millal see lõpeb? Ma ei imestaks, kui paari aasta pärast on meil uus või vana raha jälle tagasi. Näiteks pakkus Soome presidendikandidaat välja Eesti-Soome ühisraha “krooni” kasutuselevõtmist lähitulevikus. Eks neid lahendusi pakutakse kindlasti veel.

Mis on Eesti head ja vead, sinu jaoks? Toidukaupade ja elektrienergia kosmiline hinnatõus on tõeliselt ebameeldivad ja viimane aeg oleks selles osas midagi ette võtta. Eriti arvestades seda, et päris paljudes peredes on täna olukord üsna halb. Kellel varem oli raske, need on täna tänaval. See, kes tänavale sattuda ei taha, läheb ja varastab. Hinnatõus tuleb taandada, see on ebanormaalne (väga kallis on toit, elektrienergia, rõivad, kultuuriürituste ja ravimite käibemaksu tuleks alandada jne). Mõni aeg tagasi rändasin surfaritega Venezuelas ja kohalikud rääkisid õudseid lugusid selle riigi saatusest läbi aegade. Venezuelast sai kuritegevuse poolest üks esimesi riike maailmas masu tagajärjel, sest hinnad tõusid järsku ja inimestel ei jäänud muud üle kui hakata varastama toitu, elektrit, telekanaleid… Jõuguelu on viinud nii kaugele, et seal on päris palju linnasid, kuhu ei tasuks sisse sõita, sest elusalt sealt minema pääseda ei pruugi. Midagi head ka Eestist? Jah. Õnneks on meil täna veel alles muinasjutulised saared, ideaalsed mererannad ja lopsakad metsad! Sobivad surfitingimused ja võimalused ekstreemsusteks nii metsas kui ka merel. Meil on mitmed toredad kultuurisündmused, mida tähistame üheskoos, ja palju muudki. Mulle meeldib siin.

Kuidas plaanid tänast päeva veeta? Pirita kandi inimesena jalutan lauluväljakult läbi ja kaen head eesti värki. 

Kas oled siin õnnelik? Jah, olen õnnelik, ükskõik kus! Armastus, sport, mitmed hobid, pidev eneseareng ja positiivne mõtteviis teevad mind õnnelikuks. Head taasiseseisvumispäeva, kallid kaasmaalased!  

 

 

Annett Grossfeldt