Katrin Siskast on aastaga saanud joogafänn

Eesti ühe tuntuima bändi liige Katrin Siska naudib kõledal talveperioodil igal hommikul mõnusat joogatrenni, peletades eemale viimsegi stressiraasu. Vähe sellest – ka ta meel püsib erk ja keha vormis!

Kui tihti sa joogat teed?
Reeglina igal hommikul, kui just mõni varajane väljasõit minu joogaplaani ei nurja. Enne hommikuse jooga alustamist joon alati tassi sooja rohelist teed, see teeb olemise meeldivalt soojaks ning treening võib alata!

Kui kaua joogat harrastanud oled?
Juba peaaegu aasta otsa

Kust selline mõte tuli?
Ühelt teiselt joogafanaatikult, kes Indias elades tõelise Joogi käe all treenides harjutused ära õppis ja need ka mulle selgeks tegi.

Kuidas see su enesetundele on mõjunud?
See on minusse kõvasti enesekindlust, positiivsust, analüüsi- ja kesendumisvõimet süstinud!

Püsid hästi vormis jooga abil?
Jah, vorm on taas super! Jooga on mulle kõvasti graatsilisust juurde andnud. Kehahoiak ning rüht olid unarusse jäänud – nüüd on see viga haihtunud. Paindlikkus on mind ennastki kõvasti üllatanud – vabalt silda visata ei ole mingi probleem. Tänu korrapärastele hingamisharjutustele on ka mu hääl arenenud ja mõnus on jälle laulda!

Kas sa teed joogat ka kodus, kui trenni ei jõua?
Ma ainult kodus joogat teengi, regulaarselt. Igal hommikul kulub mul selleks ligi 1h. Laotan väikese tekikese maha ja kukun keskendunult võimlema.

Mis sulle jooga juures meelib? Mediteerid ka?
Jooga ongi üks suur mediteerimine – ennekõike iseendaga olemine. Ei jõua ära imestada, kui palju kondiraginat ma igal hommikul kuulma pean!  Joogat tehes tekib huvitavaid mõtteid või mõtlen millegi üle järele ja leian asjale lahenduse. Mulle meeldib väga selline positiivse suunitlusega rahulik päeva alustamine.

Kuidas enesetunne on?
Peale trenni on alati korralik energialaadung sees ning meel hakkamist täis. Kui on haiglane olla, kurk valus ja nohu näiteks, siis need tervisehädad leevenevad vaikselt juba trenni ajal ning jooga lõpetades on tunduvalt parem olla!

Mida veel teed selle jaoks, et talvel erkasana ja kaunina püsida?
Kolmel päeval nädalas käin metsas jooksmas ja teen jõusaalitrenni vaheldumisi.

Millega peale selle talve sisustad? Õpid? Kuidas plaanid jõuld veeta?
Õpin ülikoolis õigust ning teeme jätkuvalt ninjadega huvitavamaid projekte kaasa nii Eestis kui ka väljamaal. Tõsi küll, hakkan end vaikselt puhkuserezhiimile seadma, kui ülikoolis arvestused tehtud saavad – ees on perekesksed jõulud ja siis pikem puhkus väljamaal, kus on plaanis aastavahetus ning ka oma sünnipäeva tagantjärele tähistada..

/Tekst: Mari Ojasaar/