Kelle disaine kannavad Eesti ja Poola presidendiprouad?

14 kommentaari
Kelle disaine kannavad Eesti ja Poola presidendiprouad?

Moekunstnik Marilin Sikkal hakkas kleite disainima kehva valiku tõttu poodides ning avab sel neljapäeval, 31.märtsil kell 16 Rahvakunstigaleriis (Pikk tn 22) oma esimese isikunäituse ja esitleb kollektsiooni nimega “Sukk”. Looming koosneb kleitidest – linastest käsitrükiga ning käsitsi maalitud siidikleitidest. Marilini disainitud kleidid on armastatud ka meie kauni presidendiproua Evelin Ilvese kui ka Poola presidendi abikaasa Anna Komorowska poolt.                        

Moekunstnik Marilin Sikkal hakkas kleite disainima kehva valiku tõttu poodides ning avab sel neljapäeval, 31. märtsil kell 16 Rahvakunstigaleriis (Pikk tn 22) oma esimese isikunäituse ja esitleb kollektsiooni nimega “Sukk”. Looming koosneb kleitidest – linastest käsitrükiga ning käsitsi maalitud siidikleitidest. Marilini disainitud kleidid on armastatud ka meie kauni presidendiproua Evelin Ilvese kui ka Poola presidendi abikaasa Anna Komorowska poolt.

Marilin alustas kleitide disainimisega mõned aastad tagasi, kuna ei pidanud poodides leiduvat valikut piisavaks. “Disainima hakkasin kõigepealt endale soeses sellega, et poest saadav ei vastanud kvaliteediootustele. Või siis see, mis vastas, ei vastanud jälle rahakoti paksusele. Proovin välja mõelda nutikaid rõivamudeleid, millel oleks pikem kandmisiga kui tavalistel kleitidel,” jutustab ta. Põhiliseks inspiratsiooniallikaks peab ta tundeid ning kõik mudelid on loodud suure kirega.

Mis aga Marilini arvates teda teistest disaineritest eristab? “Kuna mul lähedaste sõprade seas väga palju disainereid pole, siis ei oskagi ma öelda, mis mind teistest disaineritest eristab. Sellele oskavad ehk teised paremini vastata – aga võib-olla see, et ma pole disaini õppinud, küll aga kogu teadliku elu midagi kujundanud, kõik on mu sees olemas olnud algusest peale. Olen hoopis majanduse taustaga,” vastab ta. Kindlasti eristab teda ka see, et ta pole väga ambitsioonikas. “Ma pole kuigi ambitsioonikas, küll aga soovin muuta inimeste mõttemalli, et rohkem on parem. Minu moto on vastupidine!”

Neljapäeval saab ülevaate 2009-2010 kollektsioonidest “Mari”, “Rätikleit”, “Pidu” ja “Vitamin” ning esitlusele tuleb uus kollektsioon “Sukk”. Kollektsioonis on teosed pealkirjadega: Üks Muhu tšikk, Iga päev on pidupäev, Kahe vahel, Rahutaevas, Tasakaal ja Põrgu. Marilini kleite omavad ka paljud tuntud inimesed, näiteks Eesti ja Poola presidendiprouad Evelin Ilves ja Anna Komorowska.

Tene Sommer

 

Sarnased artiklid