Kellele hoiavad võistlusel Eesti Laul pöialt Eesti muusikud ning avaliku elu tegelased?

Tänaseks on laluvõistluse Eesti Laul finalistid selgunud, 12. märtsil toimub Nokia Kontserdimajas finaal, kus selgub võitja, kes esindab Eestit 2010. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Oslos. Uurisime, kellele hoiavad pöialt Eesti muusikud ning avaliku elu tegelased.

Tänaseks on laluvõistluse Eesti Laul finalistid selgunud. 12. märtsil toimub Nokia Kontserdimajas finaal, kus selgub võitja, kes esindab Eestit 2010. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Oslos. Uurisime, kellele hoiavad pöialt Eesti muusikud ning avaliku elu tegelased.

Lauri Pihlapile sümpatiseerib rohkem kui üks lugu, nimelt meeldivad talle Marten Kuningas & Mahavok – „Oota mind veel“ ja Lenna Kuurmaa – „Rapunzel.“ Mõlemal laulul olevat hea meloodia ning tugev refrään. „Minu jaoks on need kõige olulisemad komponendid. Kiitus siinkohal heliloojatele Heini Vaikmaale ning Vaiko Eplikule. Marten ja Lenna on head lauljad ning tulevad ükskõik millisel laval oma ülesandega kindlasti hästi toime. Pole aimugi, kuidas peaks sellistel lugudel minema Eurovisioonil, kuid see ju ei pidavatki niikuinii tähtis olema – Eesti Laulul on eesti laulud,“ leiab laulja.

Martin Veismanile meeldib Malcolm Lincolm looga „Siren“. Kuna tegu on uue artistiga Eesti muusikamaailmas, kellelt ootab huviga, mida talle tulevik toob. Samuti avaldab ta austust võistluse korraldajatele. „Hea meel, et sel aastal on palju uusi ja huvitavaid artiste. Igatahes kiitus tegijatele, 10 uut huvitavat Eesti lugu,“ leiab ta.

Meigikunstnik Kaia Triisa hoiab pöialt oma sõbrale Rolf Juuniorile, kes esitab koos bändiga Violina loo „Maagiline päev.“

Nagu eelnev kõneleja, hoiab ka modell Evely Ventsli pöialt Rolfile!

Noor lauljatar Keit Triisa lööb võistlusel ka ise kaasa, nimelt on ta kahele esitajale taustalauljaks. „Seega, hoian neile pöialt, kellega kaasa teen,“ lausub ta ning lisab: „Üldiselt on tore, et sel aastal palju uusi nägusid on ja samuti ka muusikat. Vanadele olijatele on puhkust antud.“

Kunagise bändi Nexus lauljatar Janne Saarele meeldivad kaks esitajat:  Lenna Kuurmaa „Rapunzel“ ning Iirsi Vesiku „Astronaut.“  „Mõlemad lood on väga unikaalsed, arvan, et võidab see, kes ennast laval kõige huvitavamast küljest suudab näidata.“

Leidus ka neid, kes ei ole siiani end Eesti Laulu esitajatega kurssi viinud, näiteks lauljatarid Anna-Liisa Supp ja Sofia Rubina ning endine telenägu Kadri Bussov.

Eesti Laul finalistid:

3 Pead – „Poolel Teel“
Disko 4000 – „Ei usu“
Groundhog Day – „Teiste seest kõigile“
Iiris Vesik – „Astronaut“
Lenna Kuurmaa – „Rapunzel“
Marten Kuningas – „Oota mind veel“
Mimicry – „New“
Robin Juhkental – „Siren“
Violina feat. Rolf Junior – „Maagiline päev“
Tiiu Kiik – The One and Only – „Love”

Jagage meiega oma lemmikuid!

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja