KERLI eksklusiivintervjuu Buduaariga: “Aitäh, et olete armsad ja positiivsed!”

KERLI eksklusiivintervjuu Buduaariga: “Aitäh, et olete armsad ja positiivsed!”

Kohtume Kerliga Buduaari kontoris ja Kerli arvab, et see on lahe koht, kuigi meie meelest veidi liiga loominguliselt segamini… Esitame Kerlile Buduaari lugejate küsimusi ja meil on koos väga tore. Aitäh suurepärasele ja siirale Kerlile, me kohtume juba laupäeval, kui Kerli astub üles Monster Music Festivalil Pärnus. Me ei jõua ära oodata!

Kohtume Kerliga Buduaari kontoris ja Kerli arvab, et see on lahe koht, kuigi meie meelest veidi liiga loominguliselt segamini… Esitame Kerlile Buduaari lugejate küsimusi ja meil on koos väga tore. Aitäh suurepärasele ja siirale Kerlile, me kohtume juba laupäeval, kui Kerli astub üles Monster Music Festivalil Pärnus. Me ei jõua ära oodata!

Oled pikalt välismaal elanud ja tahaksingi sinult küsida, et mis on sinu meelest Eestis suuresti muutunud? – Christin

Tallinna kohta ma ei oskagi öelda, ma ei tunne teda nii hästi, kuid Tallinn on täiesti võrdväärne linn teiste Põhja-Euroopa pealinnade seas. Tulin Tallinnasse üldse esimest korda Fizz Superstaari konkursile ja olin siis juba 14. Ma arvan, et Eesti on olnud väga tubli, ma loen Eesti uudiseid ja olen kursis Eesti eluga. 

Pärit olen ma Elvast ja seal ei muutu niikuinii kunagi mitte midagi. See on nii Elva negatiivne kui positiivne pool. 

Sa oled rääkinud intervjuus RockOnRequest’ile oma kodukohast ja perekonnast. Tsitaat: “I kind of grew up in an area with beautiful nature, lots of forest, in a little village or town of 5,000 people. It is kind of a very restrictive environment. I grew up in an abusive household. I had to create a world for myself to be my escape.” Kuidas sa praegu oma perekonnaga läbi saad? Kas sa tunned, et perekond on olnud sulle toeks? – Katikatiii

Vanemaks saades hakkad mõistma, miks üks või teine inimene on kunagi niimoodi teinud ja saad aru temast. Ma ei olnud kunagi sarnane oma perega ega üldse Elva inimestega, ma tahtsin luua ja pidin leidma võimaluse ennast väljendada. Sellepärast hakkasingi katsetama riietega, käisin Tartus ühes kaltsukas, kuhu punkar Merca enda riideid viis ja ostsin need kõik ära. Perega saime humanitaarabi Rootsist ja sealtkaudu tuli lahedaid hõbedasi jopesid ja muud sellist. Ema õmbles meile õega esinemiskleite, nii et temalt olen saanud selle poole.

Kuidas leidsid selle julguse, et minna üksi Ameerikasse karjääri tegema? – Kadri

See ei olnudki nagu valik, mis muud mul üle jäi? Läksin sinna tegelikult poisi juurde, kes mu samal päeval, kui saabusin maha jättis ja plaadikompanii, kellega mul leping oli, ka eriti ei aidanud. Siis elasingi odavates motellides pikalt ja olen ka päris palju ööbinud tuttavate diivanil. Esimesed kaks aastat olid väga rasked, helistasin alguses iga päev emale ja nutsin. Ema ütles, et tule siis koju, aga seda ma ka ei tahtnud.

Kust ammutad inspiratsiooni oma muusikaks? Mida sa teed tippvormis püsimiseks, seda nii muusikas kui ka enda vormis püsimiseks? Ja kust sa saad selle särtsakuse ja energia? Igal juhul oled sa imeline. Edu! – Mann

Aitäh, Mann! Inspiratsioon tuleb igalt poolt. Näiteks vaatan seda roosat vihmavarju ja saan kleidiidee. Ma usun, et kõik asjad on maailmas juba olemas – kleidid, laulud jne. Lihtsalt tuleb ennast avada universumile ja need kätte saada. Laulud tulevad ise minu juurde ja seda räägivad ka teised loojad. 

Vormis aitab püsida see, et ma unustan süüa. Teha on päeval nii palju, et söömine tuleb viimasena meelde. Mägedes käin ronimas, see on mu lemmiksport. Los Angeles on nii palju lahedaid kohti: mäed ja kõrbed ning kanjonites saab teha tasuta joogat, seal on palmid, koolibrid, väga mõnus.

Kerli, kuidas sa talud meedias esinevat vaimset vägivalda, mis on suunatud sinule (nt halvustavate kommentaaride näol)? Eriti kui see surve tuleb sinu enda kodumaa rahvalt? Kas see teeb väga haiget, kui pead lugema eestikeelseid sõimusõnu enda kohta? – Scrätty

Tuleb ennast kaitsta. Ma ei loe artikleid ega kommentaare enda kohta. Kui keegi on sinna midagi halba kirjutanud, siis ma mõtlen, et sellel peab olema põhjus, miks ta selline on, milline oli tema lapsepõlv näiteks. Ja ikkagi on ju halb, kui keegi halvasti ütleb – see rikub terve päeva ära. Üritan negatiivse endast eemal hoida, sest ma olen väga tundlik ja ma ümbritsen ennast ainult positiivsega.

Arvestades seda, et  ise oma riideid disainid, siis millal sa oma isikliku kollektsiooni välja annad? – Vahur

Sellest on olnud juttu küll mõned korrad ja mulle on tehtud ettepanekuid, aga mul on nii kindel nägemus oma riietest, et ma ei taha teha muudatusi ja siis ongi asi soiku jäänud. Oma nägemusega oli mul alguses probleeme ka plaadikompaniga, näiteks plaadifirma boss ise helistas mulle, et lihvime selle aktsendi nüüd ära. Aga miks ma peaks ära kaotama erinevuse ja olema nagu teised? Ja see puudutab kõiki asju, tuleb julgeda olla enda moodi. Praegu on pigem nii, et plaadifirma hoopis tahab minu aktsenti rõhutada, sest see on eriline.  

Kelleks sa väiksena saada tahtsid? – Kadri

Lauljaks. See on olnud alati nii. 

Kas sul on mõni täitumatu unistus ja kui on, siis ehk avaldaksid ? – Maamaa

Ei ole. Unistused ju muutuvad ajaga ka. Näiteks lapsena mõtled, et tahaksid olla kuulus, aga kui see on käes, siis näed, et sa pole sinna jõudnud sellist teed pidi, nagu arvasid ja kuulsus polegi midagi erilist. Kuulsus ei tähenda seda, et enam ei saa kuskile privaatselt minna. 

Kas oled mõelnud ka oma nime muutmise peale, et välismaalastel liiga keeruline poleks? – Mariliis13

Jah, mul on lapsepõlve päevikutes alles veel nimede ja allkirjade näidised, kus ma väiksena katsetasin erinevaid nimesid juhuks, kui kuulsaks saan. Aga kui plaadifirma ütles, et ma jään Kerliks, siis ma olin nii pettunud alguses. Nende arvates on see eksootiline. Kui peaks aga juhtuma, et plaadifirma on Kerli nime omastanud ja mina tahan lahkuda, siis ma võin küll nime vahetada.

Kas sa pole plaaninud teha Eestis mõnda kontserti koos oma õe Eliisaga? – Mariliis13

Liisal on kõik tingimused ja kui ta tahaks saada lauljaks, siis tal oleks minu näol  tugi olemas. Aga ma ei taha olla see, kes kogu aeg algatab. 

Kas hoiad end kursis ka Eesti muusikamaailmas toimuvaga ning keda Eesti artistidest enim hindad? – Lauraaaaa

Jah, ma vaatan internetist Eesti telesaateid ja lauljaid tean ka. Neid jälgin, kellega koos alustasime – Tanja Mihhailova, kes ei rääkinud siis sõnagi eest keelt, ja Rolf Roosalu. Siis uutest Põhja-Tallinn, Ewert and the Two Dragons, Kene Vernik, Tiger Milk. Siin on palju häid muusikuid. Siis on veel vanakooli lauljad nagu Tõnis Mägi. Rein Rannapiga olen koostööd teinud ja ta rääkis kunagi, kuidas ta ei saanud oma loomingut avaldada vene ajal ning ma kujutan ette ja mõistan, kui kohutav see looja jaoks on. 

Milline näeb välja sinu päev? Kirjelda meile veidi! – GätlinT

Hommikul ärkan tunnike ja joon kohvi. Siis hakkangi tööle, kirjutan muusikat terve päev või õmblen. Teen kõik oma kostüümid ise ja ka Monster Music Festivalil on kõik kostüümid laval minu tehtud, ka bändi ja tantsijate omad. Mul on paar head sõpra, kellega matkame või jalutame, aga väljas ma ei käi. 

Mõnikord on üritused. See on naljakas asi Eesti puhul – olen paar korda Eesti moekunstnikelt küsinud punase vaiba kleiti ja nad ei taha anda. Miks küll? Ma saadaks tagasi ja tasuks postikulu ka ise. 

Kontserte annan igal nädalavahetusel, palju kutsutakse näiteks gei-üritustele. Kui kutsutakse, siis tuleb minna.

Kui sind kutsuti esinema Monster Music Festivalile, siis kas kaalusid pikemalt tulekut või olid kohe nõus võimalusega tulla üle pika aja kodumaale kontserti andma? – mhmh

Ma otsustasin kiirelt, et tahan tulla. 

Milliseid piinlikust tekitavaid laule võib kohata sinu iPodis/mp3 mängijas? – Laura S

Piinlik on see, et ma ei kuula eriti palju muusikat. Kui ma olen ise päev läbi muusikat teinud, siis ma ei taha enam üldse midagi kuulata, võibolla ainult linnulaulu raadiokanaleid. Põletan kodus viirukeid ja loon endale zen-meeleolu, et lihtsalt olla.

Mis on need 5 riideeset, mida sa kõige tihedamini kannad? – deathinfernal

Platvormkingad, sõbra teksad, joogapüksid, valge kasukas, isetehtud miniseelik loomakestega pluusist, mille leidsin Elva lastekodust.  

Kas sul on ka mõnikord halbu päevi? Mida teed nendel päevadel, et enda enesetunnet parandada? – Roosi

Mul on küll perioode, kus mul on väga halb. Varem oli mul mitu korda aastas depressiooniperioode, kus ma ei tulnud terve kuu voodist välja. Aga ma olen õppinud sellega elama ja ennast kaitsma. Olen  avastanud, et kui ma lepin selle tundega, siis ta läheb rutem üle. Ma annan sellele tundele võimaluse olla, ma ei võitle sellega ja ütlen endale, et see on mingi ajukeemia ja ma ei saa ise midagi teha. Naistel on niikuinii mitu korda kuus päris halbu päevi:)

Kuidas riietud, kui sa lähed lihtsalt näiteks välja toidupoodi või selliseid igapäeva toimetusi teed? Kas su riietus on ka siis nii eriline või on see vaid esinemistel nii? – Kristin

See täitsa sõltub tujust. Võin olla ka täitsa ilma meigita ja tunnen ennast ikka hästi. Mõnikord käin pidžaamapükstes ja ei vaheta riideid mitu päeva.

 

Kerli esineb juba sel laupäeval Monster Music Festivalil  Pärnus kell 23.00 A-laval. Tasuta festivalipiletid võitis loosi tahtel Roosi, võtame sinuga ühendust.