Kerttu Rakke: petmist on ette tulnud, olen andestanud ja ka mulle on andestatud

Kirjanik, stsenarist, ema – pole midagi, millega Kerttu Rakke hakkama ei saaks! Ta on julge ning otsekohese ütlemisega naine, kes tihtipeale just nendel põhjustel meedia hammasrataste vahele jäänud. Uurisime Kerttu käest sellise teema kohta nagu petmine. Mida arvab tema, kas  ta suudaks andestada kallimale  petmise?

Kirjanik, stsenarist, ema – pole midagi, millega Kerttu Rakke hakkama ei saaks! Ta on julge ning otsekohese ütlemisega naine, kes tihtipeale just nendel põhjustel meedia hammasrataste vahele jäänud ongi. Uurisime Kerttu käest sellise teema kohta nagu petmine. Mida arvab tema, kas ta suudaks andestada kallimale petmise?

Meie seas on mitmeid naisi, keda on petetud ning nad ei andesta, ei suuda ja ehk ei tahagi. Samas leidub ka neid, kes on ise petnud, andeks saanud ja andestanud omakorda ka oma kallimale. Kuidas suhtub sellesse aga Kerttu? „Ütlen kohe ära, et ma ei ela ideaalses muinasjutumaailmas ning minu puhul jääb tingiv kõneviis ära: petmist on ette tulnud, olen andestanud ja ka mulle on andestatud. Suhted lõpetanud olen hoopis teistel põhjustel,“ tunnistab ta.

Siinkohal lausub ta ka õpetliku lause: „Kui andestada on raske, tasuks peeglisse vaadata: „vasakule vaatamisi” ei teki, kui suhtes kõik korras on. Teineteist tahta ja teineteist omada on kaks ise asja,“ leiab Kerttu.

Paljude jaoks tähendab petmine ühte ja kindlat asja: seksi! Kerttu jaoks see nii ei ole. Talle on see pigem seotud usaldusega inimlikus mõttes. Ta tunnistab, et seepärast ongi tema suuremad pettumused seotud sõbrannade, mitte aga meestega. „Mehed on lihtsad tegelased, nende mõtlemine toimub suures osas pükstes, mitte peas. Instinktiivset käitumist ei saa ju materdada samamoodi nagu sihilikku kuritegu!“

Kumb on siis hullem: kas see, kui avastad oma kallima teisega voodist või kui saad teada, et sinu kallim armastab hoopiski kedagi teist? „Hull on see, kui mees läheb voodisse naisega, kellele mind taga räägib. See on solvav ja andestamatu. Lihtne tagajärgedeta kõrvalehüpe juhututtavaga, kus „ametlik” partner meeldegi ei tule, ei olegi minu arvates petmine, vaid täiskasvanute meelelahutus,“ arvab kirjanik ja lisab seejuures: „Mentaalse tervise huvides lähenen asjale spartalikult: kes vahele ei jää, pole varas. See aga ei tähenda, et ma sellist suhtumist propageeriksin“, räägib ta Buduaarile.

Kindlasti ei tasuks inimestel seksiga segi ajada sõprust ning tekitada endas mõttetut paanikat, kui kallimal on vastassoost lähedane sõber. Näiteks Kerttul on meessõpru, kellega ta ei maga, ent kellega on usalduslikum suhe kui ühegi oma boyfriendiga eales olnud!

 

 

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja