Kertu Jukkum: mu toitumiskava on mu elustiil!

Kertu Jukkum: mu toitumiskava on mu elustiil!

Kertu Jukkum (25) on saanud tuntuks raadio Sky Plusi hommikuprogrammi särtsaka reporterina, kuid tegevust jagub tal ka telerindel ning vabakutselisena kirjutavas meedias. Kertu läbis suvel Pühajärve triatloni ning treenib nüüd jõudsalt kuulsaks Stockholmi maratoniks, mis leiab aset kevadel, 28.mail. “Hetkel treenin kuus korda nädalas – neli jooksutrenni, üks jõusaalitreening ning vabalt valitud rühmatreening – Bodybalance või näiteks Bodypump.”  

Kertu Jukkum (25) on saanud tuntuks raadio Sky Plus hommikuprogrammi särtsaka reporterina, kuid tegevust jagub tal ka telerindel ning vabakutselisena kirjutavas meedias. Kertu läbis suvel Pühajärve triatloni ning treenib nüüd jõudsalt kuulsaks Stockholmi maratoniks, mis leiab aset kevadel, 28. mail. “Hetkel treenin kuus korda nädalas – neli jooksutrenni, üks jõusaalitreening ning vabalt valitud rühmatreening – Bodybalance või näiteks Bodypump.”

Trennis käimiseks on Kertu sõnul parimaks motivaatoriks kindel eesmärk, mille poole rihtida ning seda kevadel toimuv maraton kindlasti on. Samas tunnistab ta ka, et trenni tegemine tekitab mingil määral ka sõltuvust, kuid sporti teeb ta kindlasti ka oma tervise jaoks. “Muidugi on trenn heas mõttes sõltuvust tekitav – puhtalt vajadus endorfiinide järele kindlustab selle tunde. Ma ei alahindaks ka tervise aspekti. Näiteks olin aasta tagasi, enne triatloniks valmistuma hakkamist, tunduvalt vastuvõtlikum igasugustele külmetushaigustele,” räägib neiu. Lisaks treeningutele toitub Kertu ka kindla kava järgi. “Sparta toitumisspetsialist Margus Silbaum on töötanud välja arvutipõhise toitumiskava. Mu uus toitumiskava on mu elustiil, mitte ainult treenimise ajal. Treeningu juures on toitumine ülioluline, et organism kõik vitamiinid ja mineraalid kätte saaks ning kudede jaotus kehas oleks optimaalsem,” seletab ta.

Vaba aeg kulubki praegu Kertul enamjaolt spordi peale. “Sport on hetkel kindlasti esikohal, kuid lisaks kirjutan, maalin ja sukeldun tihti raamatute imelisse maailma.” Kertu positiivsus on tema arvates kindlasti tingitud ka tema tervislikust eluviisist. “Mu energilisus on puhtalt aktiivse ja tervisliku eluviisi tulemus. Kõik muu on kinni usus. Kui usud, et oled maailma õnnelikum inimene, siis seda sa ka oled. Tegin hiljaaegu kodutu mehega reportaaži, kes pakatas rahulolust ning uskus, et on õnnelik mees. Kui tema suudab olla õnnelik, suudab suurem osa inimesi,” usub ta. 

Tene Sommer