Kes on maailma rikkaimad modellid?

Kes on maailma rikkaimad modellid?

Brasiilia iludus Gisele Bündchen troonib juba kolmandat aastat järjest maailma kõige rikkamate modellide edetabeli esikohal, wahendab Femalefirst.  

Brasiilia iludus Gisele Bündchen troonib juba kolmandat aastat järjest maailma kõige rikkamate modellide edetabeli esikohal, wahendab Femalefirst.

Finantsmaailma kajastava portaali Forbes.com andmeil teenis kaunis Gisele eelmise aastaga natuke alla 300 miljoni krooni. Üüratust summast hoolimata on majanduskriis mõjutanud ka selle supermodelli palka, naine teenis 100 miljonit krooni vähem kui eelmisel aastal. 28aastane Gisele ei kühvelda raha kokku ainult modellitööga, ülihästi müüvad ka temanimelised jalanõud.

Rahakate modellide edetabeli teist kohta hoiab enda käes 35aastane Heidi Klum, kelle rahakott täienes möödunud majandusaastaga ligi 180 miljoni krooni võrra. Võrreldes Bundcheniga on Klum omadega plussis, kuna teenis 20 miljonit rohkem kui möödunud aastal. Saksa päritolu kurvika kaunitari varandust kasvatavad telesaated Project Runaway ja Germany’s Next Top Model ning eksklusiivsed lepingud dieet Coca, Volkswageni, LG elektroonika ja Birkenstocki sandaalide reklaamimiseks. Ühtlasi on Klumil ka isiklik nahahooldustoodete sari In An Instant.

Kolmandal kohal püsib samuti üks moemaailma tuntumaid tegijaid, Kate Moss, kes teenis Klumist ja Bundchenist üsna palju vähem, nimelt 90 miljonit krooni. Siiski on see summa suurem kui tema eelmise aasta sissetulekud. 35aastane briti supermodell lööb laineid rõivaäris. Mossi Topshopile disainitud riided müüvad Inglismaal ülihästi. 

Rikaste modellide esiviisik on muide täpselt sama mis eelmiselgi aastal, lisaks eelpool nimetatutele kuuluvad sinna ka Adriana Lima ja Doutzen Kroes.

Toome siinkohal ära ka Forbes.com poolt koostatud enim teenivate modellide edetabeli top 10, juuni 2008 kuni juuni 2009. Summad on dollarites.

1. Gisele Bündchen – $25
2. Heidi Klum – $16
3. Kate Moss – $8.5
4. Adriana Lima – $8
5. Doutzen Kroes – $6
6. Alessandra Ambrosio – $6
7. Natalia Vodianova – $5.5
8. Daria Werbowy – $4.5
9. Miranda Kerr – $3
10. Carolyn Murphy – $3