Reklaam sulgub sekundi pärast

Kethi Uibomägi – lauljatar, ettevõtja, unistustepüüdja

Kethi Uibomägi on noor 23aastane ettevõtja ja lauljatar, kelle töökogemuste pagas on juba täna hirmuäratavalt suur – koolituste ja ürituste korraldamine, kontsertide juhtimine, esinemised ja palju muudki. Kõrgkoolis noorsootööd õppinud Kethi rääkis Buduaarile oma igapäevastest tegemistest, kõrgetest eesmärkidest ja unistustest lähemalt. 

Kethi Uibomägi on noor 23aastane ettevõtja ja lauljatar, kelle töökogemuste pagas on juba täna hirmuäratavalt suur – koolituste ja ürituste korraldamine, kontsertide juhtimine, esinemised ja palju muudki. Kõrgkoolis noorsootööd õppinud Kethi rääkis Buduaarile oma igapäevastest tegemistest, kõrgetest eesmärkidest ja unistustest lähemalt. 

Pealtnäha harilikus 23aastases blondipäises tallinlases voolab setu veri. Tallinnasse kolis Kethi viis aastat tagasi. “Pealinlaseks hakkasin tõesti viis aastat tagasi, kui siia kõrgkooli noorsootööd õppima suundusin. Suurema osa oma noorest elust olen tegutsenud Lõuna-Eestis, Valgas. Pisike piirilinnake, aga tahtjale ja tegutsejale tüdrukule täiesti piisavate võimalustega enesearenguks, õppetööks, muusikaga tegelemiseks, koduse töökasvatuse saamiseks. Oma suures kolmelapselises ja huvitavate eesnimedega perekonnas olen mina keskmine õde (Märit, Kethi ja Kaari on me kolme nimed). Olen ilmselt siiani Valga linnas teada-tuntud Hunt Kriimsilm, alustades ürituste korraldamisest, kontsertide juhtimisest muusikalideni, tantsuvõistlusteni  ja teatrifestivalideni välja,” naerab Kethi, kes on uutest väljakutsetest lausa sõltuvuses.

Muusika on Kethi jaoks alati südamelähedane olnud, esimene auhind tuli juba nelja-aastaselt. “Minu kõige esimene lauluvõistlus oli pere keskel, olin siis nelja-aastane ja laulsin, ema andis auhinnaks toorest kartulist tehtud medali. See on mu esimene minu enda mälupildis olev seos muusikaga, kuni tänase päevani välja.”

Milliseid huvitavaid ameteid Kethi aga igapäevaselt peab? “Igapäevaselt tegelen enda missioonini jõudmisega, hetkede nautimisega. Olen üks Bändcämpi asutajatest, korraldan erinevaid  kontserte, laagreid, workshoppe. Naerutamise vajaduse ja positiivse aura tekitamise saan kätte õhtujuhtimistega, koolituste korraldamisega. Prioriteet nr üks on uus veebisait, mis toob paljudele inimestele näo naerule ja seda iga päev. Sellest on hetkel veel veidi vara rääkida, aga kuu aja jooksul teavad sellest kõik eestimaalased.  Minu jaoks on müügijuhina suur väljakutse, aga inimestele saab sellest ettevõtmisest palju kasu ja rõõmu olema. Täpselt nagu minu laulmisega,” ütleb Kethi ning lisab veel: ”Aja panustamine, koosolemine pere ja sõpradega, uute huvitavate olukordade tekitamine ja armastuse jagamine – see kõik annab elule tõelise mõtte ja toob rõõmu igasse hetke.”

Muusiku ametit pidav Kethi on ehtne tõestus sellest, et ka ainult muusikaga tegeledas on võimalik end ära elatada. Lauljatari enda sõnul ei mõista paraku enamus inimesi, mida muusikuna elamine tegelikult tähendab. “Mina elatusin muusikast, showbusinessist  viimased kolm aastat. Palju olen kuulnud küsimusi: mis tähendab, et muusik, kas sa teed mingit tööd ka? Või mis su amet siis nüüd on? Või mis spetsialist sa oled? Vastan nendele küsimustele nii: muusikaga elatise teenimine on 200% ettevõtjana elamine. Sellega on seotud meie maailmavaated, sõbrad, kõikide päevade tegevused, meeletu ettevalmistusprotsess. Muusika on kunst ja see ei lülita programmi kinni ega heida magama, kui kell kukub, see elab sinu sees kogu aeg ja see ongi töö. Mina sain elada muusikaga tegelemisest, aga põhjus, miks tegelen ka müügitööga, on puhtalt enesearendamise eesmärgil. Minu rõõm on olla mitmekülgne naine. Muidugi tekib lisatööga stabiilne sissetulek, mis säästab ka närvirakke. Huvitav on ühendada muusiku tööd ja müügitööd,” meeldib Kethile end uute väljakutsetega tegevuses hoida.

Aga kus näeb Kethi end tulevikus? Millised on need kõrged unistused ja ambitsioonid?

“Neli aastat tagasi kunstiloengus anti ülesandeks valida pilt, mis kirjeldab sind ennast kõige paremini, ja siis tuli end läbi selle kunstiteose kirjeldada. Minu teosel oli vana naine 70dates, hoidmas käes viiulit. Ma tõusin ja visualiseerisin end 50 aastat tulevikku, kus ma olen asutanud enda muusikakooli, olen välja andnud mitu helisalvestist, seljataga on maailmaturneed, kõiksugused teleesinemised ja nüüd siis istun siin rahuliku küpse südamega ja olen motiveerijana olemas uutel 23aastastel tundmatutel muusikast unistajatel,” kirjeldab Kethi nägemust oma kaugest tulevikust. Viie aasta pärast unistab Kethi aga Broadway’le jõudmisest.  “Viie aasta pärast olen kindlasti laval kogenum, kirjutanud enda muusikat, mänginud muusikalides, võtnud kursuseid USAs Broadway keskuses. Eesmärk on nautida protsessi alates sellest intervjuust täna siin Buduaaris, lõpetades viie aasta pärast veelgi põnevamate intervjuude andmisega. Aga jah, kui viie aasta pärast Broadwayl muusikalis mängida saaksin, siis see oleks minu jaoks super tulemus.”

Kui küsin, mida tähendab Kethi jaoks muusika, ei pea ta kaua mõtlema: “Muusika on minu jaoks missioon, elutunnetus, andmisrõõm, väljakutsed, armastus, kirg, saamisehimu, pettumised, endassetõmbumised, mugavustsoonist välja raputamine, seksikus, pidev hinge striptiis.”

Buduaar.ee

 

 

 

 

 

[gallery ids="1975577,1975581,1975585,1975589,1975593"]