Kirjanik Anna-Maria Penu: Coelho ”Alkeemik” muutis mu elu!

Kirjanik Anna-Maria Penu: Coelho ”Alkeemik” muutis mu elu!

Ülipopulaarse reisiraamatu „Minu Hispaania“ autori Anna-Maria Penu elu muutus pärast Paulo Coelho „Alkeemiku” lugemist. Legendaarne raamat andis Annale Hispaaniasse kolimise järgsel raskel ajal jõudu. 

Ülipopulaarse reisiraamatu „Minu Hispaania“ autori Anna-Maria Penu elu muutus pärast Paulo Coelho „Alkeemiku” lugemist. Legendaarne raamat andis Annale Hispaaniasse kolimise järgsel raskel ajal jõudu. 

Hispaaniasse elama asumine oli Anna-Maria jaoks raske, kuna ta ei olnud leidnud iseennast, oma teed, usku ning õnne. „Pärast „Alkeemiku“ lugemist sain jõudu ja optimismi. Usku endasse, et otsus, mille olin vastu võtnud, on õige. Et raskused on mu elus mingil eesmärgil ja kui ma midagi väga-väga tahan, siis ma lõpuks selle ka leian, sest „Kõik on universumis juba kirjas,“ nagu on öelnud Coelho,“  räägib Anna-Maria. Tänaseks on Anna brasiillasest kirjaniku väitega nõus, kuna just tänu tema raamatule teab ta, et on leidnud iseenda, oma tee ning õnne.

„Üks parim raamat, mida olen lugenud, on Lionel Shriveri „Me peame rääkima Kevinist,“ see on suurepärane, võimas ning mitmekihiline raamat,“ teab Anna-Maria rääkida.  Raamat jutustab läbi naise silmade tema enda, pere ja laste loo, taustaks koolis toime pandud massimõrv. „Teos on hea, jooksva tekstiga, pungil julgeid mõtteid, millest ühiskond tavaliselt kõvahäälselt ei räägi.“

„See raamat kummitas mind juba tema lugemise ajal ja mitu päeva pärast seda. Kes seda veel lugenud pole, siis jätke nimi meelde, pange kõrva taha ja tehke ta millalgi lahti, laske tal endaga kõnelda,“ soovitab Anna soojalt.

Rääkides Hispaaniast ning seal elamisest, tuleb välja, et Anna loeb ka väga palju sealset kohalikku kirjandust. „Loen palju hispaania keeles, sest elan siin, mind huvitavad Hispaania kirjanikud, teemad, mida nad käsitlevad. Pealegi on siin raamatuid kergem hankida kui Eestis,“ teab Anna rääkida. Sealsest kirjandusest eelistab noor kirjanik lugeda eelkõige esseistikat, maailma suurte mõtlejate teoseid ning erinevatel teemadel kirjutatud artiklikogumikke.

Anna eelistatud teosed on üldjuhul teistsugused, üllatavad ja natuke viltused.. „Mulle meeldib lugeda ka kirjanduslikke, kuid siiski päris elu kirjeldavaid-analüüsivaid raamatuid nagu kirjutas suurmeister Ryszard Kapucinski.“

Tavaliselt loeb Anna-Maria  kahte raamatut korraga: üks ilukirjanduslikum teos ja teine tõsisemal teemal. Siinkohal peaks ära mainima, et üks nendest teostest on tavaliselt hispaania ja teine eestikeelne.

Kes on aga noore naiskirjaniku lemmikautor? „Ei ole lemmikut nagu mul ei ole lemmikbändi, lemmiklaulu ega lemmikvärvi,“ tunnistab ta ning lisab, et talle meeldivad paljud ning aja jooksul avastab ta enda jaoks niikuinii uusi autoreid ja uusi teemasid.

 

Annika Ülejõe

Buduaar.ee