Kogenud treener Vello Vaher paneb beebid ja väikelapsed koos isadega sportima

5 kommentaari
Kogenud treener Vello Vaher paneb beebid ja väikelapsed koos isadega sportima

Tsirkuse artist ja viie lapse isa Vello Vaher alustas väikelaste ja imikute treeningrühmadega juba üle 20 aasta tagasi. Alguses treenis Vello vaid oma lapsi, kuid nüüd käivad juba pikemat aega tema juures ka paljud teised huvilised. Rühmades on lapsed vanuses alates kaks kuud kuni seitse aastat. Rühmatunnist võtab alati osa ka lapsevanem, kes lapsega Vello juhendamisel erinevaid võimlemisharjutusi teeb. Buduaar rääkis Velloga sel teemal lähemalt.
 

Tsirkuseartist ja viie lapse isa Vello Vaher alustas väikelaste ja imikute treeningrühmadega juba üle 25 aasta tagasi. Alguses treenis Vello vaid oma lapsi, kuid juba aastaid tegeleb ta ka teiste väikelaste sportlikkuse arendamisega. Praegu on Vellol treeninggrupid Viimsis ja Haaberstis. Kõige pisemad spordisõbrad on vaid mõnekuused ning nad käivad trennis koos oma isadega. Buduaar rääkis Velloga lähemalt sellest, mis meelitab isasid beebide ja väikelastega koos trenni tegema ning mida selline treening lapsele annab.

Vello alustas väikelaste ja imikute treeningrühmadega juba 1987. aastal. “Olen ise kogu elu võimlemise ja akrobaatikaga tegelenud, kui ma ise väike olin, siis sellist asja nagu imikute võimlemine veel polnud ja mul on sellest siiralt kahju, sest usun, et minu saavutused erinevatel spordialadel oleksid olnud veelgi paremad. Siit tekkiski idee hakata ise väikelapsi treenima ja seda võimalikult noorest east saadik,” kirjeldab Vello, kust tekkis tal idee väikelaste treeningrühmadega algust teha. 

Vello ütleb, et juba paari kuu vanuste lastega saab päris mitmeid harjutusi teha. “Viskad õhku, hoiad pea alaspidi, siis teed nii-öelda lennukit – hoiad ühest käest ja jalast kinni ja siis lennutad last. Neile see tohutult meeldib”, räägib kogenud treener ja lisab, et tegelikult tuleb uusi harjutusi pidevalt juurde. “Näiteks kui ma kirjutasin raamatut “Harjutusi väikelastega”, siis juba kirjutamise käigus tekkis uusi harjutusi nii palju juurde, et raamatusse ei mahtunudki kõik ära,” naerab Vello.

Vello sõnul on väikelastega võimlemine väga hea võimalus isal oma lapsega kvaliteetaega veeta. “Muidugi võib tulla ka ema koos lapsega, aga kuna teatud vanuses muutub lastega võimlemine vanema jaoks füüsiliselt päris raskeks, sest ta peab ju last üles tõsta jaksama, siis üldjuhul käivad meil ikka isad koos lapsega ja minu arvates ongi see ideaalne võimalus, kuidas ka isa saaks oma lapse arengule juba väikesest peale kaasa aidata. Ja muidugi saavad ka isad ise siit päris korraliku treeningkoormuse.”

Praegu toimuvad treeningud Arigato spordiklubis ja Viimsi huvikeskuses. “Hetkel veel vabu kohti on, seega kõik, kes soovivad oma lapse arengule kaasa aidata, on väga oodatud”, ütleb Vello ja julgustab isasid proovima tulema, sest see annab palju nii isale kui ka lapsele. “Lapsed, kes minu juures võimlemistrennides on käinud, saavad juba noorest peast endale tugeva üldfüüsilise põhja alla, mis parandab rühti, arendab lihaseid, painduvust, tasakaalu, annab juurde enesekindlust ja lapsel on hiljem ka koolis palju lihtsam. Väga suur vahe on sees, kas laps on väikesest peale võimlemisega tegelenud või mitte,” tunnistab Vello, et lapse tulevikule mõeldes tasuks kindlasti väga varakult tema arendamisega tegelema hakata. 

Treeningutele on oodatud väikesed poisid ja tüdrukud alates kolmandast elukuust, ning mida varem alustada, seda parem on.  Lisainfot saab siit

 

Buduaar.ee