KOHUS VABASTAS VÄGISTAJAD, sest naine oli vägistamiseks liiga kole

KOHUS VABASTAS VÄGISTAJAD, sest naine oli vägistamiseks liiga kole

Itaalia Anconani apellatsioonikohus vabastas kaks meest, keda süüdistati 22-aastase Peruust pärit naise vägistamises 2017. aasta novembrikuus. Kohtunike meelest oli süüdistus alusetu, sest naine oli vägistamiseks liiga maskuliinne, kirjutab New York Times. 

Varasem kohtuistung, mis leidis aset 2016. aastal, oli mehed süüdi mõistnud, kuid mehed olid otsuse edasi kaevanud. 

Apellatsioonikohtu kahe aasta taguse otsuse tagamaad tulid avalikuks paar nädalat tagasi, kui Itaalia kõrgeim kohus tühistas vabastava otsuse. Vägistamisjuhtum võetakse nüüd Perugia kohtus uuesti käsitlemisele. 

Anconani apellatsioonikohtu kohtunikud tegid 2017. aastal otsuse vabastada mehed naise foto põhjal ning seetõttu, et üks süüdimõistetutest oli salvestanud naise telefoninumbri oma mobiili nimega “Viiking.” Kohtunike meelest polnud naise lugu usutav ning naine nägi liiga maskuliinne välja, et oleks võinud kellegi huviobjektiks sattuda. 

“Apellatsioonikohtu otsust oli vastik lugeda: kohtunikud otsisid erinevaid põhjuseid, miks mehed süüdistustest vabastada. Üheks põhjuseks oli see, et süüdimõistetutele isegi ei meeldinud naine, sest too oli liiga kole,” sõnas ohvri advokaat Cinzia Molinarosanoi.