KOHUTAV PETTUS: Arst ütles sadadele tervetele inimestele, et neil on vähk

KOHUTAV PETTUS: Arst ütles sadadele tervetele inimestele, et neil on vähk

Doktor Farid Fata muutis sadade inimeste elu põrguks, et oma pangakontot nuumata. Nüüd otsivad aga prokurörid võimalust, et see kriminaalne Detroidi onkoloog 175. aastaks trellide taha saata.

Doktor Farid Fata muutis sadade inimeste elu põrguks, et oma pangakontot nuumata. Nüüd otsivad aga prokurörid võimalust, et see kriminaalne Detroidi onkoloog 175. aastaks trellide taha saata. Fata on tunnistanud, et ta tõepoolest pani patsientidele valediagnoose – 553 vähi diagnoosi saanud patsiendile on prokuröride sõnul juba teostatud kemoteraapiat ning teisi ebavajalikke protseduure. 

NBC uudiste sõnul on valesti diagnoositud patsientidele kokku tehtud ligi 9000 ebavajalikku süsti.

Fata kohtuprotsess sai alguse käesoleva nädala esmaspäeval. Kohtusaaga võib kesta kuni nädala ning selle aja jooksul kuulatakse üle kõik valediagnoosi saanud kannatanud. Rahaahne arsti karistus jääb kõigi eelduste kohaselt vahemikku 25-175 aastat.

Prokuröride sõnul valetas Fata aga ka neile patsientidele, kel tõepoolest oli vähkkasvaja öeldes, et nende ellujäämisšansid on suured. Ja seda ikka põhjusel, et neile rohkem ravi peale sundida ning seeläbi rikastuda.

Fata mõisteti juba möödunud aasta septembris süüdi pettuses, kuna on petnud nii oma patsientidelt kui ka kindlustusfirmadelt välja miljoneid dollareid. Seega on prokuröride eesmärgiks võidelda petturist häbitundeta doktorile kohtus välja maksimaalne vanglakaristus.

Lisatud pildid dr. Farid Fata ohvritest.

Allikas:  yahoo.com