Kolm Itaalia noormeest räägivad avalikult enda elust Eestis ning eestlastest!

Kolm Itaalia noormeest räägivad avalikult enda elust Eestis ning eestlastest!

Alles see oli kui tõime teieni loo Itaaliast pärit noormehe elust Eestis. Nüüd toome teieni tervelt kolme väga erineva tausta ning elustiiliga Itaalia noormehe elud Eestis. Alessandro on 33aastane, pärit Roomast, ta peab enda reisifirmat ning elab suhteliselt rahulikku elu, eelistades koduseid filmiõhtuid klubidele. Luca on 24aastane noormees, Napolist, Lõuna-Itaaliast, temperamentse oleku, kuid suure südamega noormees. Ta naudib enda noorust täiel rinnal, käies pea iga päev klubides ning nautides Eesti õlu. Simone on samuti 24aastane, pärit Põhja-Itaaliast, mida võib öelda ka tema kõnemaneer, samuti on ta neist kolmest kõige tagasihoidlikum, arvata võiks, et tegu on eestlase, mitte itaallasega!

Alles see oli kui tõime teieni loo Itaaliast pärit noormehe elust Eestis. Nüüd toome teieni tervelt kolme väga erineva tausta ning elustiiliga Itaalia noormehe elud Eestis. Alessandro on 33aastane, pärit Roomast, ta peab enda reisifirmat ning elab suhteliselt rahulikku elu, eelistades koduseid filmiõhtuid klubidele. Luca on 24aastane noormees, Napolist, Lõuna-Itaaliast, temperamentse oleku, kuid suure südamega noormees. Ta naudib enda noorust täiel rinnal, käies pea iga päev klubides ning nautides Eesti õlu. Simone on samuti 24aastane, pärit Põhja-Itaaliast, mida võib öelda ka tema kõnemaneer, samuti on ta neist kolmest kõige tagasihoidlikum, arvata võiks, et tegu on eestlase, mitte itaallasega!

Miks valisid just Eestimaa ja Tallinna oma elupaigaks?
ALESSANDRO:
Valisin Tallinna, sest ma arvan, et see on imeline linn! Kodune, romantiline ning ilma igasuguse hullumeelse liikluseta ja siin on ka palju loodust. Samuti tahtsin pärast suurlinnas elamist proovida midagi muud, vaadata, kuidas on elu väikelinnas.
LUCA: Valisin Eesti, kuna enne siia tulekut reisisin väga palju Põhja-Euroopas ringi, enne Tallinnat elasin nii Stockholmis kui ka Helsingis. Valisin lõpuks Tallinna, kuna siin on kõik olemas, mis on nii Rootsis kui Soomes, kuid siinne elu on palju kergem, vähem probleeme ning toredamad inimesed.
SIMONE: Soovisin algselt minna mõnda Skandinaavia riiki elama, kuid sellest ei tulnud midagi välja, seega uurisin muid variante ja otsustasin Eesti kasuks.

Kust Itaalia linnast ise pärit oled?
ALESSANDRO: Roomast.
LUCA: Napolist.
SIMONE: Põhja-Itaaliast, Modena linna lähedalt, see asub Bologna kõrval.

Mis tööd sa teed?
ALESSANDRO:
Mul on oma reisifirma, see asub Raekojaplatsis, nimi on ILOVEESTONIA OÜ.
LUCA: Hetkel mul tööd ei ole ja tänu sellele on väga palju vaba aega, kuid mul on plaanis hakata äri ajama, näiteks avada oma baar.
SIMONE: Otsin hetkel uut tööd, oleksin selle juba saanud, kuid ma ei taha Itaalia restoranis töötada, ma tahaks töötada koos eestlastega.

Mis eriala ülikoolis õppisid?
LUCA:
Õppisin arvutiinseneriks.
SIMONE: Mina õppisin majandust-marketingi.
ALESSANDRO: Keeli ja turismindust.

Mida arvas sinu pere otsusest tulla siia elama?
ALESSANDRO:
Minu pere suhtus rahulikult, nad ei uurinud palju, soovitasid alati olla hea teistega, siis on teised ka sinuga head!
LUCA: Minu perekond on ehk natuke imelik, kuna minu isa elab USA-s, ema elab vaheldumisi Roomas ja Pariisis. Nad pooldavad reisimist, leiavad, et see laiendab minu silmaringi. Üksi elamine võõras riigis aitab inimesel saada täiskasvanuks, ma arvan.
SIMONE: Nad ei mõista, miks ma just siia tulin, kuid see on minu elu ja minu otsus.

Kui tihti sa Itaalias käid?
ALESSANDRO:
Ma käin iga aasta jõulude ajal, ma armastan sel ajal olla oma perega, ma jumaldan jõule. Minu pere moodustub parimatest inimestest, kes mu elus üldse on.
LUCA: Just tulin Itaaliast ja ka USA-s käisin isal külas, kuu aega olin ära.
SIMONE: Lähen nüüd kevadel, aprillis ehk.

Kas sul on palju eestlastest sõpru?
ALESSANDRO:
Ma ütleks, et palju on neid, keda tean, kuid vähe neid, kes on tõesti lähedased.
LUCA: Jah, väga palju, ma loodan, et nad on vähemasti mu sõbrad…mitte ainult tuttavad. Ma olen inimene, kes leiab kiirelt sõbrad, mul on kerge inimestega suhelda.
SIMONE: Ei ole, väga vähe, ma seltsin rohkem itaallastega.

Mis sa arvad, kas eestlastega on kerge läbi saada, mis sa arvad eestlastest?
ALESSANDRO:
Eestlastega on väga kerge rääkida, üldjoontes on nad väga viisakad ja kipuvad seetõttu olema ka suhteliselt tagasihoidlikud ning häbelikud, seda hommikuti. Õhtuti aga, pärast mõnda Vana Tallinnat, on nad väga jutukad ning ka rohkem sõbralikud.
LUCA: Mulle meeldivad eestlased väga, kuna nad on reserveeritud, mitte vaiksed…ma leian, et neil kahel on vahe. Ma ise olen ka reserveeritud inimene, kuid mitte vaikne. Samuti ma hindan eestlaste juures võimet enne mõelda ning siis öelda. Ning alati nad viivad oma jutu ka täide, mitte ei aja tühja loba nagu itaallased. Te olete ka targad inimesed, Skype on siit pärit ja ma leian olevat eestlased usaldav rahvus.
SIMONE: Ma arvan, et eestlased on väga erinevad itaallastest, kindlasti häbelikumad. Aga kui nad avanevad, siis nad on väga head sõbrad. See muidugi oleneb inimesest, kõik ei ole kindlasti nii kinnised.
 
Tallinnas elab suhteliselt palju itaallasi, kui mitmeid sa neist tunned?
ALESSANDRO:
Ma tean enam-vähem kõiki, kuid kahjuks ei ole see väga hästi organiseeritud seltskond nagu teistes riikides, kus ma elanud olen.
LUCA: Ma tean neid kõiki, põhiliselt nad elavad kõik vanalinnas nagu mina, kuid ma ei ole nendega nii lähedane, meil on erinevad elustiilid.
SIMONE: Jah, ma tunnen enamust neist, suure osa ajast olen just itaallastega koos. Muidugi oleks tore eestlastega läbi saada, kuid praegu on kuidagi teisiti läinud, et rohkem just itaallastega.

Kuidas oma vaba aega sisustad, millised klubid-baarid on need, kus käid?
ALESSANDRO:
Ma armastan kinos käia, see on väga lõõgastav, meeldivad ka mõned lounge´id ja baarid ning isegi klubid, mõnikord. Ma ei ole enam nii suur pidutseja nagu kunagi…Mulle meeldib ka ringi reisida ning avastada Eestit. Siin on palju ilusaid linnu, mida ma tahan veel ja veel näha ning avastada.
LUCA: Mulle meeldib kasiinos käia, stripiklubis, kolmapäeviti klubis Hollywood, neljapäeviti Venus, reedeti BonBon ja laupäeviti klubi Privé. Selline mu elu ongi, ma olen õnnelik, lähima paari aasta jooksul ma ei usu, et mu elustiil muutub, ma elan päev korraga. Ma saan endale sellist elustiili lubada, kuna rendin kortereid välja, mitmes erinevas riigis. See on mu enda teenitud raha, ma ei küsi oma vanematelt raha, ei ole seda alates 16.eluaastast teinud ka.
SIMONE: Käin klubides, pubides ka, meeldib klubi Privé, klubi Hollywood mulle ei meeldi, sest seal on liiga palju turiste, Venus Club meeldib mulle ja ka BonBon.

Kuidas sulle meie meeldivalt jahe kliima meeldib?
ALESSANDRO:
Ütleme nii, et mõnikord on väga tore olla kodus ja vaadata mõnda head filmi, see on hea ravim sellise ilma jaoks. Samuti ma arvan, et lumi on näiteks väga romantiline, seega, ei ole see ilm nii hull midagi.
LUCA: Mulle meeldib siinne ilm, kuna kogu enda elu olen elanud soojas. Eesti suvi meeldib mulle ka, selline sobiv temperatuur.
SIMONE: Minu jaoks ilm ei ole väga oluline, kuid jah, mulle täitsa meeldib, võibolla pärast kümmet aastat siin elamist ma enam nii ei arva, aga hetkel meeldib.

Mis sa arvad eesti naistest?
ALESSANDRO:
Nad on nagu ka ülejäänud maailma naised: nendest on võimatu aru saada.
LUCA: Nad on välimuse poolest itaallannadest kindlasti kohe erinevad, siin on enamus naised blondid. Suur erinevus on, et eestlannad on avatud mõtlemisega, vabameelsemad ning väga paljud eestlannad on ilusad! Samuti eestlannad joovad kohe kindlasti rohkem kui itaallannad ning kahjuks nad ei tunneta tihtipeale enda piire.
SIMONE: Ma eelistan kindlasti Põhjamaa naisi Lõunamaa naistele. Eestlannad on avatumad, vabameelsemad võrreldes itaallannadega ning muidugi väga ilusad.

Mida arvad eesti meestest?
ALESSANDRO:
Mehed on lahedad, sõbralikud, võibolla liiga häbelikud ning kinnised. Meie, latiinod, oleme jällegi ehk liiga avatud…
LUCA: Ma eelistan läbi käia vene rahvusest meestega, mitte eestlastega, kuigi jah, nad on intelligentsed. Mul on palju sõpru, kes on eestlased ja ma usaldan eesti mehi, nad on kindlasti head inimesed ning õnnelikud, kuna neil on ümberringi nii ilusad naised.
SIMONE: Nad ei paista olevat väga head inimesed, kellega sõbraks saada, kuna nad kipuvad väga tihti alkoholijoobes olema ning seetõttu on nendega kuidagi väga raske suhelda.

Mis sa arvad, kas eestlased joovad liiga palju alkoholi?
ALESSANDRO:
Ma arvan, et nad joovad sama palju nagu teistes eelmistes riikides, kus elanud olen (London, USA, Mehhiko).
LUCA: Ei, mina joon rohkem kui eestlased! Mulle meeldib Eesti alkohol, viinadest küll Smirnoff, mis ei ole Eesti oma. Õlu on siin hea, Saku Kuld, Original ja A le Coq, ma joon iga päev, kuid ma tunnetan enda piire, tean, millal on lõpp. Eestlaste probleem on ehk see, et nad ei tunneta enda piire. Samamoodi on narkootikumidega, kui kord aastas midagi võtta, siis see ei tee sinust narkomaani, sama lugu on ka alkoholiga – tuleb tunda enda piire.
SIMONE: Jah, ma arvan, et joovad palju, võrreldes itaallastega. Mulle endale näiteks Eesti alkohol väga ei meeldi, õlu just eriti, see ei ole hea.

Kas inimestega tutvudes oled tundnud, et nad suhtuvad sinusse teisiti, kuna oled itaallane?
LUCA:
Ei ole, võibolla paarkümmend aastat tagasi ehk oli veel nii tõesti. Võin öelda, et itaalia mehed on erinevad, me anname kõik endast, naine on meie jaoks printsess. Näiteks kui ma pean tööl olema, kuid mu naine helistab ja vajab mind, siis ma ka lähen, sest naine on minu esmane prioriteet! Ma leian, et meile väga meeldivad naised…kuid me oleme selle eest väga sensitiivsed ning kui me armastame tüdrukut, siis ta on tõesti armastus kogu eluks! Võin julgelt kõigile naistele itaalia meest soovitada!
SIMONE: Midagi halba küll mitte, enamustele siin meeldib Itaalia ja itaallased, võibolla mõnel neiul on arusaam, et kõik itallased on ühesugused, tahavad ühte asja, räägivad tühja loba. Sellest on kahju, aga ma olen alati mina ise ja loodan, et nad ei pea minust nii arvama.

Kas tulevikus näed end elavat Itaalias, Eestis või üldse kuskil mujal?
ALESSANDRO:
Ma ei tea, mul on siin äri ja mulle tõesti meeldib siin…Kuid elu on imelik ning sa ei tea kunagi, mis järgmisena juhtub.
LUCA: Ma isegi näeks enda elu Eestis, mul on nüüd ID-kaart ja ma olen Eestimaa kodanik! Tulevikku näen siin koos ilusa naise ja kahe lapsega, tahan peret ja isegi varsti, sest ma ei taha olla vana isa. Ma tahan olla hea isa, kes on alati oma laste jaoks olemas. Õpetada neile elu häid ja ka halbu külgi. Elades siin pikemalt juba, siis kindlasti iga aasta jaanuaris-veebruaris ma sooviks käia reisimas, ma armastan reisida.
SIMONE: Ma näen siiski end kuskil Põhjamaa riigis elavat tulevikus, mitte Itaalias. Ehk Eestis, aga võibolla ka kuskil mujal.

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja