Koolimiss 2010 võitja Helen Savason: Panustasin rohkem sisemise sära kui välimuse peale!

29 kommentaari
Koolimiss 2010 võitja Helen Savason: Panustasin rohkem sisemise sära kui välimuse peale!

Mõni aeg tagasi andsime meie lugejatele väikese ülevaate konkursi Koolimiss 2010 finalistidest. Tänaseks on konkurss läbi ning võitja  selgunud! Selleks on Helen Savason Inglise Kolledžist. Buduaar tegi neiuga väikese intervjuu, kus ta andis ülevaate  võidust ning heitis pilgu ka tulevikku.

Mõni aeg tagasi andsime meie lugejatele väikese ülevaate konkursi Koolimiss 2010 finalistidest. Tänaseks on konkurss läbi ning võitja selgunud! Selleks on Helen Savason Inglise Kolledžist. Buduaar tegi neiuga väikese intervjuu, kus ta andis ülevaate  võistlusest ning heitis pilgu ka tulevikku.

Kaua sa valmistasid end Koolimissi konkursiks ette, kirjelda protsessi.
Iseenesest ei võtnud ma selleks ülemäära palju aega. Oluline, et oleks jalanõud ja  paar riidehilpu kotis ning  tükike šokolaadi taskus. Nii võis päev alata!

Kust tuli idee sellest osa võtta?
Kõigepealt tehti koolis ettepanek, et võiksin missivõistluselt osa võtta. Alguses punnisin vastu, kuid lõpuks otsustasin järele proovida. Esmalt tuli osaleda G5 (kesklinna) kaunitari valimisel, kust pääsesin edasi Koolimissile. Minu jaoks oli oluline esindada oma kooli võimalikult hästi. Seda vastutasuks meeldiva õhkkonna, parimate õpetajate ja huvitava õppetöö eest, mida on mulle aastaid pakutud.

Kas konkursi kõrvalt oli raskem kooliga ka tegeleda?
Ei, kindlasti mitte. Konkurss jättis meile täiesti vabad käed igapäevaeluks. Pisut materjali oli vaja läbi töötada seoses meediaga, aga samas, kes teeb, see jõuab.

Paljud osalejad tegelevad modellindusega, kas ka sina?
Mina ei läinud sinna mõtetega modellindusest, pigem ikka oli uudishimu ja põnevus – tahe midagi muuta ja spontaansem olla.  Usun, et ka teistele pakkus pinget just lavakogemus ja pisike praktika meediast ja esinemisest.

Kuidas reageerisid, kui tuli võit?
Ma ei osanud võitu ette näha, olin väga üllatanud. Koolimissile läksin mõttega, et ma ei tohi palju loota, sest lootustes pettuda on ju raske. Kui ei ole suuri ootusi, ei saa ka pettuda.

Mis sa arvad, mis tõi võidu?
Kui ausalt öelda, siis ma pole veel žürii kriteeriumitega tutvunudki. Eks nemad oska selle kohta täpsemalt pajatada. Oletuste põhjal arvan vaid, et panustasin rohkem sisemise sära kui välimuse peale. Teatavasti saab kaunis inimene välja paista vaid tervest sisemusest. Usun, et sellega on ka žürii väga kursis.

Mis on sinu ilunipid?
Pean oluliseks mõõdukat trenni, piisavat puhkeaega ja mõistlikku toitumist. Eriti rõhutaks noorte jaoks just seda viimast. Mina isiklikult väga meiki ei kanna, sest lihtsuses peitub võlu. Selle asemel hoopis puhastan ja kreemitan pidevalt nahka, talvel on aga kõik protsessid raskendatud ja seetõttu panustan vitamiinide manustamisele: eelkõige läbi toormahlade ja puuviljade.

Millised on edasised plaanid?
Minu edasised plaanid hõlmavad lähituleviku tantsuvõistlust. See on nüüd hoopis teisest vallast. Edasi tuleb mõelda kooliperioodide lõpetamisele ning õppekava valikule ja siis…SUVI!

Mis sa arvad, missuguse eelise sulle võit tõi, kas see muudab midagi?
Ma arvan, et minu võit mulle teiste ees mingeid eeliseid küll ei too. Seda ma ei tahakski – olen teistega  igati võrdne. Arvan, et minu jaoks ei muutu midagi. Kavatsen vaikselt oma rutiinis edasi elada ja sealt  igas päevas midagi uut ja huvitavat leida. C’est la vie!

 

Buduaar.ee