Kriminaalne Buduaar: mõrv garaažis

"Igas naises on peidus inspektor Kukeke", teavad targad mehed. Sest naine tunneb lausa lõhna järgi ära, kui mees talle valetab. Teeme nüüd väikese testi ja vaatame, kui palju on sinus Inspektor Kukekest. Anname sulle lahendada ühe mõrvaloo – kes esimesena mõrvaloo ära lahendab, see saab kingiks väga kvaliteetse, ligi 2000 krooni maksva Philipsi triikraua.

"Igas naises on peidus inspektor Kukeke", teavad targad mehed. Sest naine tunneb lausa lõhna järgi ära, kui mees talle valetab. Teeme nüüd väikese testi ja vaatame, kui palju on sinus Inspektor Kukekest. Anname sulle lahendada ühe mõrvaloo- kes esimesena mõrvaloo ära lahendab, see saab kingiks väga kvaliteetse, ligi 2000 krooni maksva Philipsi triikraua.

Nüüd kõik nuputama. Juhtus selline lugu:

Keegi härra Kuusik, aiaga uhke maja omanik, oli tapetud oma garaažis raske haamrilöögiga pähe. Tema elutu keha leiti mõned tunnid pärast surma. Haamer lebas tapetu kõrval. Peale selle leidis inspektor Kukeke garaaži lähedalt peaaegu uue vasaku käe kinda. Kuusikule see kuuluda ei saanud, sest tal olid oluliselt suuremad käed. Kohalikust kauplusest kuulis Kukeke, et kindaid ei taheta üldse osta, viimasel kuul on müüdud maha vaid kaks paari.

Kõige enam oli põhjust kahtlustada Kuusiku kahte naabrit, Kägu ja Tamme, kellega tal oli pidevalt nääklemist ja kohtuskäimist. Kägu tõmbas inspektori palve peale kindaid proovida sahtlist välja tapetu juurest leitud täpselt samasuguse teise kinda ning teatas, et oli teise kinda kahjuks nädal tagasi ära kaotanud. Rohkem tal nahkkindaid aga pole. Kui inspektor Kukeke soovis täpsustada kellaaega, millal Kägu naabrit viimati nägid, vaatas Kägu kella, selleks pisut kättetõmmatud kinnast nihutades ja vastas: "Praegu on kell kaks. Kuusikut nägin ma õhtul kella 10 paiku, kui ta garaaži läks. See teeb kokku oma kuusteist tundi tagasi".

Teine naaber, härra Tamm, teatas, et temal nahkkindaid pole. Kui talle aga näidati garaaži juurest leitud kinnast, siis tunnistas ta, et see kinnas on väga sarnane selle paariga, mida ta kasutas mootorrattaga sõitmisel. Paraku määris ta need remonti tehes ära ja oli sunnitud mõlemad kindad ära viskama.

Pärast väikest mõttepausi otsustas inspektor Kukeke Kägu kahtluse alt vabastada ja tõsisemalt Tammega vestelda. Millistel kaalutlustel võis ta nii otsustada?

 

PALUN POSTITA OMA NIMI, E-MAIL JA VASTUS KOMMENTAARIKS. KELLELT LAEKUB ESIMESENA ÕIGE VASTUS, SEE ON UUE PHILIPSI TRIIKRAUA OMANIK. VASTUSEID OOTAME KUNI 3.MÄRTSINI, MIL AVALDAME ÕIGE LAHENDUSE KA TEISTELE.